Προς το περιεχόμενο

Top Gun: Maverick


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το πιστευα οτι εχει φτασει 57.

Μαλλον τον κρατανε νεο με πειραματικες μεθοδους χρησιμοποιωντας το αιμα και τα βλαστοκυτταρα νεογνων.

Καθε scientology initiate οφειλει να θυσιασει το πρωτοτοκο βρεφος του για αυτον το σκοπο.

Επεξ/σία από Bspus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 444
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, magnam είπε

Είτε σε άλλες Ένοπλες Δυνάμεις είμαι Αξιωματικός, είτε όντως υπάρχει κάποιο Κράτος ονόματι Ελλαδιστάν, μιας και στην Ελλάδα δεν γίνονται αυτά. Στο υπογράφω με ονοματεπώνυμο, βαθμό, και ειδικότητα.

Άσε ρε τσάκαλε…

Και  εγώ σου υπογράφω με ονοματεπώνυμο αν θέλεις ότι όλα τα ραμολιμέντα… κοιλαράδες Σμήναρχοι, που έχουν γαντζωθεί σε αυτό τον βαθμό (γιατί γνωρίζουν ότι αν γίνουν Ταξίαρχοι και δεν είναι έντονα κομματικοποιημένοι, οι μέρες τους στο στράτευμα και κατ επέκταση στο πτητικό επίδομα είναι μετρημένες) τους βάζουν μέσα σε C130 όλους και τους κάνουν μια βόλτα μέχρι το Τατόι και πίσω στην Ελευσίνα για να «γράψουν» μούφα ώρες για να συνεχίζουν να αρμέγουν το πτητικό…

Ο κόσμος το έχει τούμπανο και εσύ κρυφό καμάρι…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bromiaris είπε

Άσε ρε τσάκαλε…

Και  εγώ σου υπογράφω με ονοματεπώνυμο αν θέλεις ότι όλα τα ραμολιμέντα… κοιλαράδες Σμήναρχοι, που έχουν γαντζωθεί σε αυτό τον βαθμό (γιατί γνωρίζουν ότι αν γίνουν Ταξίαρχοι και δεν είναι έντονα κομματικοποιημένοι, οι μέρες τους στο στράτευμα και κατ επέκταση στο πτητικό επίδομα είναι μετρημένες) τους βάζουν μέσα σε C130 όλους και τους κάνουν μια βόλτα μέχρι το Τατόι και πίσω στην Ελευσίνα για να «γράψουν» μούφα ώρες για να συνεχίζουν να αρμέγουν το πτητικό…

Ο κόσμος το έχει τούμπανο και εσύ κρυφό καμάρι…

Κάθε μέρα μαθαίνω και κάτι καινούριο. Σήμερα, ότι κοιλαράδες πετάνε όταν για να διατηρήσεις πτητική ικανότητα πρέπει να έχεις ΔΜΣ μέχρι 25. Προχθές έμαθα ότι φαντάροι πάνε στα ΟΥΚ (όταν η ΔΥΚ είναι Μονάδα αυστηρά στελεχωμένη από μονίμους), και πριν μία εβδομάδα ότι ένας ΕΠΟΠ πολέμησε στο Ιράκ ενώ η Ελλάδα ουδέποτε είχε ειρηνευτική αποστολή εκεί. Δεν πειράζει, υγεία! Απ' ό,τι φαίνεται η ημιμάθεια και η παραπληροφόρηση/παπάτζα του κάθε κληρωτού/ΕΠΟΠ καλά κρατεί ακόμα......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Coffeex μου έφτιαξες την μέρα !!!!!!

Πόσα χρόνια έλεγα γιατί δεν έφτιαξαν το TOP GUN 2 και να που έγινε πραγματικότητα, η καλύτερη ταινία μαχητικών με το καλύτερο Soundtrack !!!!!

Έχω αγοράσει την ταινία και το Soundyrack και τα έχω λιώσει τόσα χρόνια, Ελπίζω να βγει ισάξια της πρώτης γιατί καλύτερη δεν θα υπάρξει, η εποχή εκείνη των 80s είναι η καλύτερη εποχή που γνώρισε η ανθρωπότητα άντε και τα 60s και μιλάμε για δυτικού τύπου χώρες που το εζησαν ελευθερα !!!

Μετάνιωσα με αυτήν την ταινία που δεν ακολούθησα το όνειρο που είχα μικρός να ακολουθήσω τα χνάρια του αδερφού της μάνας μου να γίνω πιλότος μαχητικών, βέβαια εκείνος πέταγε Τ33 

Enjoy δύο trailer που βρήκα !!!

 

 

Επεξ/σία από Billi the Kid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, magnam είπε

Απ' ό,τι φαίνεται η ημιμάθεια και η παραπληροφόρηση/παπάτζα του κάθε κληρωτού/ΕΠΟΠ καλά κρατεί ακόμα

Μην κρίνεις, εξ ιδίων, τα αλλότρια…

Όσο για τα υπόλοιπα στο ξανά είπα…

Ο κόσμος το έχει τούμπανο και εσύ κρυφό καμάρι…

 

ΥΓ. Η πολύ σκοπιά που κάνεις καλοκαιριάτικα με τα 40αρια βλέπεις τι βλαβερές συνέπειες έχει στον οργανισμό σου…

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, bromiaris είπε

Μην κρίνεις, εξ ιδίων, τα αλλότρια…

Όσο για τα υπόλοιπα στο ξανά είπα…

Ο κόσμος το έχει τούμπανο και εσύ κρυφό καμάρι…

ΥΓ. Η πολύ σκοπιά που κάνεις καλοκαιριάτικα με τα 40αρια βλέπεις τι βλαβερές συνέπειες έχει στον οργανισμό σου…

Ναι, έχεις απόλυτο δίκιο, όπως τα λες είναι. Αμφιβάλλω σχετικά με το κατά πόσο έχεις δει έστω και εμφανισιακά έναν Στρατιωτικό Κανονισμό ή καμία Πάγια Διαταγή περί εξετάσεων Ιπταμένων. Ό,τι πεις, 50χρονοι κοιλαράδες πετάνε τα μαχητικά σου και παίρνουν 16 χιλιάρικα αφορολόγητα ως μπόνους. Μη σου πω πως αναχαιτούν και εξωγήινους εάν λάχει. Ένιγουέι, το σταματάω εδώ. Απλώς κράτα κατά νου το γεγονός πως επειδή κάτι ίσως συνέβαινε πριν 20 χρόνια, δεν πάει να πει πως συμβαίνει και τώρα.

 

Για να επιστρέψουμε και στο θεμα μας τώρα, η ταινία καλώς ή κακώς θα πρέπει να ανταποκριθεί και στις απαιτήσεις που μας δημιούργησε η παλιά. Το να ρίξουν απλά 2-3 ίδια soundtracks και 1-2 ίδιες σκηνές (π.χ. ανεστραμμένη βύθιση και με την καβασάκι) απλά και μόνο ως fan service, είναι κάτι που θα πρέπει να αποφευχθεί. Ελπίζω να είναι και σεναριακά δυνατό (όσο γινεται), και όχι απλά μια ταινία που την βλέπεις για τις 8-9 dogfighting σκηνές. 

Επεξ/σία από magnam
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, magnam είπε

Ναι, έχεις απόλυτο δίκιο, όπως τα λες είναι. Αμφιβάλλω σχετικά με το κατά πόσο έχεις δει έστω και εμφανισιακά έναν Στρατιωτικό Κανονισμό ή καμία Πάγια Διαταγή περί εξετάσεων Ιπταμένων. Ό,τι πεις, 50χρονοι κοιλαράδες πετάνε τα μαχητικά σου και παίρνουν 16 χιλιάρικα αφορολόγητα ως μπόνους. Μη σου πω πως αναχαιτούν και εξωγήινους εάν λάχει. Ένιγουέι, το σταματάω εδώ. Απλώς κράτα κατά νου το γεγονός πως επειδή κάτι ίσως συνέβαινε πριν 20 χρόνια, δεν πάει να πει πως συμβαίνει και τώρα.

Πήγαινε στην 12, πχ στο γραφείο φόρτου… ρώτα και δες τι γίνεται ακόμα και σήμερα το 2019 και μετά έλα να μου ξανά πεις π@@@ριες για ΣΚ και ΠΔ…

Στο ξανά λέω… πες στον μοίραρχο σου, στον ΑΚΕΦ, ΑΚΦΦ, ΣΑΦ και όπου αλλού θέλεις  να μην σε βάζουν ντάλα μεσημέρι σκοπιά με καύσωνα γιατί σε χαλάει...

Επεξ/σία από bromiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic on -Οι Ελληνες πιλότοι μηχανικοί κ λοιποί που εμπλέκονται στις πτήσεις μαχητικών παίρνουν ψίχουλα σε σχέση με αυτό που προσφέρουν κ σε σχέση με όλο το υπόλοιπο στράτευμα που 80% ξύνει τα @@ του .  Off topic off .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, Bspus είπε

Δεν το πιστευα οτι εχει φτασει 57.

Μαλλον τον κρατανε νεο με πειραματικες μεθοδους χρησιμοποιωντας το αιμα και τα βλαστοκυτταρα νεογνων.

Εγώ νομίζω ότι κλέβει τα χρόνια των συμπρωταγωνιστών του με κατάρα, πώς φαίνεται έτσι ο Ed Harris; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/7/2019 στις 1:18 ΠΜ, mourlos είπε

Έλα να παίρνει σειρά και το Iron Eagle  ( Ατσαλένιος Αετός) να γουστάρουμε...

UmuWBtm.gif

Αναφορά σε κείμενο

 Η δε Kelly Mc Gillis παραγέρασε. 

οχι μονο παραγερασε αλλα το αλλαξε κιολας. 5prPBWZ.gif

 

Στις 20/7/2019 στις 2:13 ΜΜ, totalius είπε

Το παιχνίδι στο Nintendo το είχε παίξει κανεις παπους του foroum ?

16880BC6-ACE0-41E2-9F43-6082FF8E1ADD.gif

απο τα αγαπημενα παιχνιδια του AVGN 😂

 

13 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Εγώ νομίζω ότι κλέβει τα χρόνια των συμπρωταγωνιστών του με κατάρα, πώς φαίνεται έτσι ο Ed Harris; :P

φταινε τα μακροβουτια που εκανε στην χλωρινη οταν γυριζε την Αβυσσο. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, Afterburner είπε

Λετε να σκασει και κανενας Raptoras στην ταινια... ? Ωραιο το F18 αλλα σαν το Raptor δεν ειναι κανενα....

Πιο πιθανό θα το είχα για F-35 αφού χρησιμοποιείται από το ναυτικό των ΗΠΑ, ενώ το F-22 όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, agamoi-thytai είπε

Έχεις λινκ για το ντοκυμαντέρ?

Ψάχνω να το βρω και δεν το βρίσκω, πρέπει να το είχα δει πριν 3-4 χρόνια, μάλλον το κατέβασαν λόγω πνευματικών δικαιωμάτων, γιατί βλέπω το "the making of top gun"  το πουλάνε με την επανέκδοση της ταινίας σε blue ray.  

Αυτό το βίντεο είναι παρόμοιο με αυτό που είχα δει τότε, απλά παίζει μουσική και δεν έχει αφήγηση. Αλλά μπορείς να διακρίνεις περίπου στο 19 λεπτό τα συνεργεία που κάνουν γυρίσματα στην έρημο με μεγάλης κλίμακας αεροπλάνα από μακέτα.

https://www.youtube.com/watch?v=Rho-Wujbv1s

Untitled.jpg.abe951c8d3a43fe2bd7884acab879325.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...