Προς το περιεχόμενο

ASRock RX570 8GB Phantom 149€ με κουπονι @plaisio


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, fouzouras είπε

παίδες αξίζει να τη βάλω σε a10 7700k 8gb ram  https://www.amd.com/en/product/5696 με mobo   A88X-PLUS https://www.asus.com/us/Motherboards/A88XPLUS/specifications/   θα μπορει ο 13χρονος να παιζει fortnite με καλυτερα fps [λογω του μπουκαλιου]? (τωρα χωρις ext gpu παιζει ολα low με 30 fps). Απο τροφοδοτικο ειμαστε οκ https://www.thermaltake.com/smart-se-630w.html  Αναβαθμηση σε ryzen λογω οικονομικων, δεν. 

Μια χαρά θα παίζει. Η ενσωματωμένη και μάλιστα της Intel δεν αποκαλείται "κάρτα γραφικών". Θα μπορούσα να την αποκαλέσω κάτι άλλο, αλλά όχι κάρτα γραφικών". Αν πάλι δεν υπάρχει ΚΑΘΟΛΟΥ χρήμα και στα μεταχειρισμένα μια π.χ. 7850 με 45-50€ θα σας καλύψει. Βέβαια η 570 είναι πολύ καλύτερη.

 

 

Επεξ/σία από john_dr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, john_dr είπε

Μια χαρά θα παίζει. Η ενσωματωμένη και μάλιστα της Intel δεν αποκαλείται "κάρτα γραφικών". Θα μπορούσα να την αποκαλέσω κάτι άλλο, αλλά όχι κάρτα γραφικών". Αν πάλι δεν υπάρχει ΚΑΘΟΛΟΥ χρήμα και στα μεταχειρισμένα μια π.χ. 7850 με 45-50€ θα σας καλύψει. Βέβαια η 570 είναι πολύ καλύτερη.

John_dr σε ευχαριστώ πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, vairass said:

Πώς θα καταλάβω ποια είναι για δώσε κάνα στοιχείο..

Οπότε την έκανα παραγγελία αυτή του τίτλου αλλά δεν ξέρω... Θέλω να μάθω πως θα καταλάβω αν είναι η Χ.

Δεν θα καταλάβεις. Η περιγραφή και οι εικόνες ταιριάζουν στην Χ, δεν το λέει στον τίτλο όμως. 

Εγώ θα ζητήσω να τη δω πριν την πληρώσω την Τρίτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν βλεπω να το γραφει καπου υποθετικα πρεπει να δινει και κωδικο για τα games απο AMD rewards.
Ας ρωτησετε στο καταστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Δεν θα καταλάβεις. Η περιγραφή και οι εικόνες ταιριάζουν στην Χ, δεν το λέει στον τίτλο όμως. 

Εγώ θα ζητήσω να τη δω πριν την πληρώσω την Τρίτη.

OK... Πες μου γιατί έβαλα παραλαβή την Πέμπτη... Μην την πατήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλο ειναι οτι Ασροκ εχει ανεμιστηρες με ρουλεμαν. Ακομη και στις 550 τους.

Αλλα η περιγραφη του πλαισιου.. ειναι σαν να την εγραψε πενταχρονο.

Αν ψαχτειτε θα βρειτε στα 220 Βεγκα 56 απο εξω με μεταφορικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 hours ago, john_dr said:

Μια χαρά θα παίζει. Η ενσωματωμένη και μάλιστα της Intel δεν αποκαλείται "κάρτα γραφικών". Θα μπορούσα να την αποκαλέσω κάτι άλλο, αλλά όχι κάρτα γραφικών". Αν πάλι δεν υπάρχει ΚΑΘΟΛΟΥ χρήμα και στα μεταχειρισμένα μια π.χ. 7850 με 45-50€ θα σας καλύψει. Βέβαια η 570 είναι πολύ καλύτερη.

Δεν ξέρω γιατί αναφέρεις Intel, μάλλον σε μπέρδεψε το 7700Κ. Ο φίλος έχει AMD A10-7700K, fm2 σαπάκι. :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Loinen είπε

Το καλο ειναι οτι Ασροκ εχει ανεμιστηρες με ρουλεμαν. Ακομη και στις 550 τους.

Αλλα η περιγραφη του πλαισιου.. ειναι σαν να την εγραψε πενταχρονο.

Αν ψαχτειτε θα βρειτε στα 220 Βεγκα 56 απο εξω με μεταφορικα.

Που βρήκες RX Vega 56 από Ευρώπη τόσο φθηνά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο εδω

https://www.alternate.de/MSI/Radeon-RX-VEGA-56-Air-Boost-8G-OC-Grafikkarte/html/product/1415794?event=search

Την ειχε τοτε προσφορα στα 225, τωρα δεν ξερω γιατι την ανεβασαν παλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Asrock σαν υλοποίηση είναι στα επίπεδα Gigabyte οπότε μην περιμένετε χαμηλές θερμοκρασίες/θόρυβο

Η Nitro του Amazon εννοείται ότι ήταν καλύτερη προσφορά όσον αφορά υλοποίηση/τιμή/εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Δεν ξέρω γιατί αναφέρεις Intel, μάλλον σε μπέρδεψε το 7700Κ. Ο φίλος έχει AMD A10-7700K, fm2 σαπάκι. :D 

Ναι το είδα σήμερα, μετά το νέο ποστ του. Δεν αλλάζει όμως κάτι, θα μπορεί με τις παραπάνω κάρτες να παίξει το εν λόγω παιχνίδι, απλά με χαμηλότερο ρυθμό fps. Αρκετά μικρότερο, ίσως έως και 40-50% στην περίπτωση της 570, αλλά και πάλι ικανοποιητικό - πάνω από 60 fps. Θα ξεμπουκώσει κάπως και ο επεξεργαστής μιας και η GPU δεν θα τρώγεται με την CPU για το bandwidth.

Επεξ/σία από john_dr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, pantelikas είπε

Για ποιον λόγο είναι προσφορά όταν υπάρχει αυτή με 8€ παραπάνω; Μου διαφεύγει κάτι;

https://www.skroutz.gr/s/14016011/MSI-Radeon-RX-570-8GB-Armor-OC.html

Γιατί φίλε μου στα σκρουτζομαγαζα περίμενα 3 μήνες για να μου στείλουν μια προσφορά τότε τις rx570 8gb xfx και δεν ήρθε ποτέ! Και όταν έβγαλε το πλαίσιο Rx580 8gb nitro στην πόρτα σου με 3χρονια εγγύηση και 2games δώρο ήρθε σπίτι σε 3μερες. Γκεγκε μπρο? 😂😂😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...