Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος σε ψυγείο


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bosch διπορτο

Κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο γκζζζ 

Αν ανοιξω οποιαδήποτε από τις δύο πόρτες σταματάει. 

Αν την ώρα που τον κάνει χτυπήσω μια από τις πόρτες σταματάει για λίγο ή πολύ. 

Παράξενα πράγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Klausx είπε

Όταν λες χτυπάς την πόρτα πόσο δυνατά; Σε βαθμό να κουνηθεί το ψυγείο;

Όχι κι έτσι... Σφαλιάρα. 

3 λεπτά πριν, paylidis είπε

Εάν είναι nofrost Κάποιος από τους ανεμιστήρες ίσως έχει πιάσει πάγο. 

Ναι τέτοιο είναι το 

Είναι προσβάσιμοι οι ανεμιστήρες; 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Bosch διπορτο

Κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο γκζζζ 

Αν ανοιξω οποιαδήποτε από τις δύο πόρτες σταματάει. 

Αν την ώρα που τον κάνει χτυπήσω μια από τις πόρτες σταματάει για λίγο ή πολύ. 

Παράξενα πράγματα. 

Έχω κι εγώ δίπορτο της Bosch, 20ετίας.

Το ανεμιστηράκι είναι στην πίσω πλευρά κάτω και θέλει καθάρισμα κατά διαστήματα γιατί γεμίζει σκόνη, χνούδια κ.λπ.

Όμως ο θόρυβος -που λες ότι σταματάει αν ανοίξεις την πόρτα ή το χτυπήσεις- ίσως να μην είναι καλά τοποθετημένο κάποιο ραφάκι στην πόρτα και συντονίζεται όταν δουλεύει το ψυγείο.

Για να το εντοπίσεις, (επειδή το ψυγείο σταματάει να δουλεύει όταν ανοίγουμε την πόρτα), άνοιξε την πόρτα και πάτα τον διακόπτη να σβήσει το φωτάκι για να αρχίσει να δουλεύει και να ακούσεις από πού προέρχεται ο θόρυβος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SB_1957 είπε

Έχω κι εγώ δίπορτο της Bosch, 20ετίας.

Το ανεμιστηράκι είναι στην πίσω πλευρά κάτω και θέλει καθάρισμα κατά διαστήματα γιατί γεμίζει σκόνη, χνούδια κ.λπ.

Όμως ο θόρυβος -που λες ότι σταματάει αν ανοίξεις την πόρτα ή το χτυπήσεις- ίσως να μην είναι καλά τοποθετημένο κάποιο ραφάκι στην πόρτα και συντονίζεται όταν δουλεύει το ψυγείο.

Για να το εντοπίσεις, (επειδή το ψυγείο σταματάει να δουλεύει όταν ανοίγουμε την πόρτα), άνοιξε την πόρτα και πάτα τον διακόπτη να σβήσει το φωτάκι για να αρχίσει να δουλεύει και να ακούσεις από πού προέρχεται ο θόρυβος.

Δεν αλλαζει κατι .Μολις το δοκιμασα .Δεν ακουγεται κατι με ανοιχτη πορτα και σβηστο το φωτακι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Δεν αλλαζει κατι .Μολις το δοκιμασα .Δεν ακουγεται κατι με ανοιχτη πορτα και σβηστο το φωτακι .

μηπως εχει τιποτα σε κανα ραφι που να βρισκει ισα ισα την πορτα η στην πορτα κατι το οποιο οταν ειναι κλειστη να συντονιζει τιποτα με το πολυ απαλο κουνημα του μοτερ απο μπουκαλι νερου μεχρι οτι αλλο μπορει να κουνιεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, soteras είπε

μηπως εχει τιποτα σε κανα ραφι που να βρισκει ισα ισα την πορτα η στην πορτα κατι το οποιο οταν ειναι κλειστη να συντονιζει τιποτα με το πολυ απαλο κουνημα του μοτερ απο μπουκαλι νερου μεχρι οτι αλλο μπορει να κουνιεται

Οποια και απο τις δυο πορτες αν ανοιξω σταματαει ο θορυβος οποτε μαλλον δεν ειναι αυτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης Platano είπε

Οποια και απο τις δυο πορτες αν ανοιξω σταματαει ο θορυβος οποτε μαλλον δεν ειναι αυτο .

ασε ανοιχτη την πορτα και κρατα το παπαρακι που σβηνει το φως για λιγα λεπτα αναμενο ωστε να χασει λιγο ψυξη και να να παρει μπρος το φουρφουρι πισω να δεις αμα θα συνεχισει ο θορυβος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το δικό  μου ίδια μάρκα το ίδιο κάνει Γιάννη.'Οταν ανοίξω την πόρτα σταματάει.

Είναι το μοτέρ ανακύκλωσης αέρα για να μην πιάνει πάγο που στα παλαιά (όπως και το δικό μου  17 χρόνων) είναι θορυβώδες όπως μου είπαν.

Της κόρης μου PITSOS και αυτό nofrost πιο καινούργιο δεν ακούγεται γιατί μάλλον έκαναν το μοτέρ πιο αθόρυβο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...