Προς το περιεχόμενο

gaming mouse, σας φαίνεται μεταχειρισμένο ή όχι; (εικόνες)


JChrist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, αγόρασα ένα καινούργιο mouse και παρατήρησα μεταξύ άλλων σημάδια / γραμμώσεις στα πόδια που έρχονται σε επαφή με το mouse pad. Εμένα μου φαίνονται σα σημάδια φθοράς. Φοβάμαι όμως μήπως είμαι υπερβολικός γιατί κάποιος μου είπε ότι έτσι έρχονται όλα τα mouse και επίσης δεν μπορώ να βρω πουθενά μια φωτογραφία στο Internet που τα ποδαράκια αυτά να είναι εντελώς λεία. Παντού είναι χιλιοχαρακωμένα.

Εσείς τι λέτε; 1) Σας μοιάζει χρησιμοποιημένο ή μήπως έτσι έρχονται; 2) αν ναι (είναι used), πιστεύετε ότι θα δεχτεί αλλαγή το κατάστημα για αυτό το λόγο και 3) αν ναι, να το κάνω ή μήπως ρισκάρω ακόμη χειρότερα;

Το προϊόν είναι γνωστής εταιρείας (δεν είναι τίποτα μάπα δηλαδή) ενώ και το κατάστημα είναι αξιόπιστο και δεν νομίζω ότι έχει τίποτα να κάνει με αυτούς ακόμη κι αν υπάρχει πρόβλημα.

Περιμένω απόψεις, δεν θέλω να πάω τζάμπα και να τους ζαλίζω χωρίς λόγο αλλά δεν θέλω και να το κρατήσω αν μπορώ να έχω κάτι καλύτερο.

Ευχαριστώ πολύ.

0007s.png

0009s.png

0005s.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JChrist είπε

Γεια σας, αγόρασα ένα καινούργιο mouse και παρατήρησα μεταξύ άλλων σημάδια / γραμμώσεις στα πόδια που έρχονται σε επαφή με το mouse pad. Εμένα μου φαίνονται σα σημάδια φθοράς. Φοβάμαι όμως μήπως είμαι υπερβολικός γιατί κάποιος μου είπε ότι έτσι έρχονται όλα τα mouse και επίσης δεν μπορώ να βρω πουθενά μια φωτογραφία στο Internet που τα ποδαράκια αυτά να είναι εντελώς λεία. Παντού είναι χιλιοχαρακωμένα.

Εσείς τι λέτε; 1) Σας μοιάζει χρησιμοποιημένο ή μήπως έτσι έρχονται; 2) αν ναι (είναι used), πιστεύετε ότι θα δεχτεί αλλαγή το κατάστημα για αυτό το λόγο και 3) αν ναι, να το κάνω ή μήπως ρισκάρω ακόμη χειρότερα;

Το προϊόν είναι γνωστής εταιρείας (δεν είναι τίποτα μάπα δηλαδή) ενώ και το κατάστημα είναι αξιόπιστο και δεν νομίζω ότι έχει τίποτα να κάνει με αυτούς ακόμη κι αν υπάρχει πρόβλημα.

Περιμένω απόψεις, δεν θέλω να πάω τζάμπα και να τους ζαλίζω χωρίς λόγο αλλά δεν θέλω και να το κρατήσω αν μπορώ να έχω κάτι καλύτερο.

Ευχαριστώ πολύ.

0007s.png

0009s.png

0005s.png

Καλησπέρα, λογικά από την λείανση του πλαστικού είναι αυτά. Δεν είναι κάτι.

Ασχετο, το Logitech G502 είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι το Logitech G502. Αλλά το χρησιμοποίησα πρόσφατα αν θες να ρωτήσεις κάτι.
Η αλήθεια είναι ότι δεν μου μοιάζει για λείανση, πιο κάτω έχει ευθείες γραμμές κατασκευής όντως που είναι εντελώς παράλληλες / εμφανώς μηχανής. Αλλά οι κυκλικές γραμμές μου μοιάζουν περισσότερο για ανθρώπινα σημάδια γιατί μοιάζουν με κίνηση mouse όπως όταν υπογράφεις με το mouse και επειδή έχει και κάποια χτυπηματάκια. Μέχρι τώρα όμως άλλα δύο άτομα το ίδιο μου είπαν, ότι μοιάζει να είναι της κατασκευής. Για αυτό ήρθα κι εδώ δηλαδή να πάρω μερικές γνώμες ακόμη. Μην πάω στο κατάστημα και γελάνε οι άνθρωποι με αυτά που τους λέω. Απλά έδωσα πολλά λεφτά για mouse pad που να μου κάνει και δεν θέλω να σκέφτομαι ότι είναι φθαρμένα τα πόδια του mouse.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περίεργο, όλοι μου είπαν ότι δεν είναι τίποτα και εν μέρει ανακουφίστηκα γιατί βαριέμαι να πάω να το αλλάξω
αλλά σήμερα ήρθε με μικρή καθυστέρηση η απάντηση από την εταιρεία και λένε πως δεν θα πρεπε να είναι έτσι
από ότι φαίνεται θα πάω από το κατάστημα να μιλήσω να δω τι θα μου πουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Leleouras είπε

Ότι βλέπουμε ένα wall of text για ένα mouse, και ακόμα δεν έχουμε μάθει ποιο mouse είναι δεν σου λέει κάτι γέροντα; :P

Έχω δει και πολύ χειρότερα :P Αγωνις του αγοραστή είναι, συνηθισμένο.

Είσαι μάλλον νέος εδώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμμιά σχέση, συνειδητά δεν έγραψα ποιο mouse είναι και σωστά έκανα

1 ώρα πριν, Leleouras είπε

Ότι βλέπουμε ένα wall of text για ένα mouse, και ακόμα δεν έχουμε μάθει ποιο mouse είναι δεν σου λέει κάτι γέροντα; :P

εσένα δηλαδή τι ακριβώς σου είπε που δεν έγραψα ποιο mouse είναι; εκτός κι αν κάποια συγκεκριμένα mouse είναι normal να έρχονται μεταχειρισμένα και άλλα όχι, για πες μας

btw, wall of text; πού το είδες αυτό; ξέρεις τι είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/07/2019 at 13:06, JChrist said:

εσένα δηλαδή τι ακριβώς σου είπε που δεν έγραψα ποιο mouse είναι;

θέλεις σοβαρή απάντηση και γνώμη γιαυτό; Ή ανάλογη με την άλλη που έδωσα;

On 27/07/2019 at 13:06, JChrist said:

btw, wall of text; πού το είδες αυτό; ξέρεις τι είναι;

Εγώ ξέρω τι είναι το wall of text όπως ξέρω τι είναι και η παράνοια, εσύ ξέρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Leleouras είπε

θέλεις σοβαρή απάντηση και γνώμη γιαυτό; Ή ανάλογη με την άλλη που έδωσα;

φυσικά και θέλω, έκανες ένα σχόλιο στο θέμα που άνοιξα και ζητάω να εξηγήσεις τι εννοείς, γιατί δυσκολεύεσαι;
για εμάς δεν το γραψες; άρα δεν πρέπει να καταλάβουμε τι λες;
επαναλαμβάνω, τι ακριβώς σου είπε που δεν έγραψα ποιο mouse είναι, για να καταλάβουμε κι εμείς;
υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα mouse που είναι normal να έρχονται μεταχειρισμένα ενώ κάποια άλλα όχι;
εννοούσες κάτι άλλο; έχεις κάτι να πεις τελικά; περιμένω

ΥΣ: και για όσους ακόμη μαθαίνουν και δεν ξέρουν τι λένε... wall of text είναι ένα τεράστιο, τελείως ασύνταχτο κείμενο
είναι κάτι κατά πολύ μεγαλύτερο από το κείμενο του 1ου post, δεν έχει παραγράφους ούτε τελείες ούτε κόμματα
το λέει και η ίδια η λέξη άλλωστε WALL (δεν θέλει και πολύ σκέψη...απλό είναι), κάποιος άλλος βλέπει διάφορα...

Επεξ/σία από JChrist
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, JChrist said:

φυσικά και θέλω, έκανες ένα σχόλιο στο θέμα που άνοιξα και ζητάω να εξηγήσεις τι εννοείς, γιατί δυσκολεύεσαι;
για εμάς δεν το γραψες; άρα δεν πρέπει να καταλάβουμε τι λες;
επαναλαμβάνω, τι ακριβώς σου είπε που δεν έγραψα ποιο mouse είναι, για να καταλάβουμε κι εμείς;
υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα mouse που είναι normal να έρχονται μεταχειρισμένα ενώ κάποια άλλα όχι;
εννοούσες κάτι άλλο; έχεις κάτι να πεις τελικά; περιμένω

ΥΣ: και για όσους ακόμη μαθαίνουν και δεν ξέρουν τι λένε... wall of text είναι ένα τεράστιο, τελείως ασύνταχτο κείμενο
είναι κάτι κατά πολύ μεγαλύτερο από το κείμενο του 1ου post, δεν έχει παραγράφους ούτε τελείες ούτε κόμματα
το λέει και η ίδια η λέξη άλλωστε WALL (δεν θέλει και πολύ σκέψη...απλό είναι), κάποιος άλλος βλέπει διάφορα...

Παράνοια είναι η απάντηση που ψάχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τον TS: Το εάν ένα προιόν είναι μεταχειρισμένο ή όχι είναι κάτι που αφορά πρωτίστως εσένα και το κατάστημα. Είναι κάτι το υποκειμενικό με την έννοια ότι μόνον εσύ μπορείς να το δεις και να το εξετάσεις από κοντά (ως κάτοχος) και όχι τόσο ένας τρίτος (εμείς). Μας ζητάς την άποψή μας για το αν τα ποδαράκια είναι μεταχειρισμένα ή όχι, χωρίς να μας γράφεις το μοντέλο αλλά ούτε και το σημείο αγοράς.  Επομένως τι απάντηση ψάχνεις όταν δεν μας δίνεις όλα τα δεδομένα?

Αν ξέραμε το μοντέλο, θα σου έγραφαν άτομα με το ίδιο mouse αν είναι φυσιολογικές ή όχι αυτές οι τριχοειδής γραμμές...

Αν ξέραμε το κατάστημα, θα σου έγραφαν άτομα την εμπειρία τους από το συγκεκριμένο κατάστημα, ήτοι εάν εμπορεύεται προιόντα ex manager ...

 

 

 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φίλε camel555, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση
δεν καταλαβαίνω γιατί χρειάζονται τόσες εξηγήσεις για ένα τόσο απλό θέμα αλλά τέλος πάντων
-
ξέρω ότι αφορά εμένα και το κατάστημα και για αυτόν ακριβώς το λόγο ζήτησα τη γνώμη σας: δηλαδή το αν μοιάζει μεταχειρισμένο το προϊόν και άρα θα πρέπει να μιλήσω με το κατάστημα ή όχι - αυτό ακριβώς συζητάμε, τι λέμε τόση ώρα;
-
για τι δεδομένα λες, σοβαρά μιλάμε τώρα; για ποδαράκια mouse είναι το θέμα παιδιά, δεν είναι αστροφυσική
όλα τα πλαστικά ποδαράκια φτιάχνονται από το ίδιο υλικό, χαλαρώστε λίγο
δυο γνώμες ζήτησα, δεν με νοιάζει αν η μία βασίστηκε σε Logitech και η άλλη σε Razer, δεν θα ζητήσω ευθύνες
σε forum είμαστε, και ο φίλος Sheogorath έδωσε την δική του γνώμη, δυσκολεύτηκε κάπου;
είδες να τον ρώτησα τι έρευνες έχει κάνει για να σχηματίσει τη γνώμη του; ήμαρτον
-
ο λόγος που δεν αναφέρθηκε το προϊόν είναι γιατί θα γίνει αυτόματα σύνδεση με το όνομα του καταστήματος
πέραν του προϊόντος όμως εσύ ζητάς ούτως ή άλλως και το σημείο αγοράς οπότε τώρα τι να εξηγήσω; τα εντελώς αυτονόητα;
σε ένα θέμα που δεν ξέρω, και ρωτάω αν ένα προϊόν μοιάζει μεταχειριμένο ή όχι, θα αναφέρω δημόσια το όνομα του καταστηματος, είμαστε σοβαροί; έχεις ιδέα τι ζημιά μπορεί να του κάνει αυτό; τι να πω με την ιδέα σου
-
ΥΣ: δίνω εξηγήσεις χωρίς κανένα λόγο, χαλαρώστε
ελεύθερο forum είναι, δείτε τις φωτογραφίες, έχετε γνώμη; πείτε τη ή μην τη λέτε, απλά πράγματα
δεν έγινε κάτι, πού βρέθηκε τόση δυσκολία και χρειάζεται τέτοια ανάλυση κινήτρων και κριτηρίων;
-
φίλε Leleouras, ευχαριστώ για τα ανύπαρκτα σχόλια που έκανες, συμφωνούμε απόλυτα, η απάντησή σου είναι παράνοια

Επεξ/σία από JChrist
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ποδαρακια που δειχνεις στην φωτο μαλλον ειναι μεταχειρισμενα, τα καινουρια ειναι αψεγαδιαστα σαν καθρεφτης, αυτες ειναι συνηθως τακτικες σκρουτζομαγαζων

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...