Προς το περιεχόμενο

Η Samsung επιβεβαίωσε ότι θα λανσάρει το Galaxy Fold τον Σεπτέμβριο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Moderators
9 hours ago, Drunkard said:

Sony κινητό ?  Να συναντηθείτε με τους κατόχους LG  και HTC να γεμίσετε ταξί  να πάτε για καφέ 

Σωστά, γιατί καλό είναι μόνο ότι αγοράζουν οι πολλοί. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Malthador είπε

Σωστά, γιατί οι εταιρείες που πρωτοπορούν στην αγορά των smartphones μας έχουν συνηθίσει να μειώνουν τις τιμές τους σε κάθε επόμενο μοντέλο...

Φυσικά και πέφτουν οι τιμές. Το ότι η ναυαρχίδα είναι πάντα ακριβή δεν σημαίνει ότι δεν πέφτουν. Κάθε χρόνο αγοράζεις τεχνολογία προηγούμενων ναυαρχιδων πιο φθηνά σε midrange και low range κινητά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, JcD είπε

Σε εσένα όχι, σε εμένα που χρησιμοποιώ το xz1 compact των 4.6 ιντσών θα ήταν πολύ χρήσιμο να έχω και μια οθόνη έξτρα να ξεδιπλώνεται όταν θέλω να δω μια ταινία ή να διαβάσω κάτι ποιο άνετα. Πολύς κόσμος περιμένει αυτού του τύπου τις συσκευές οπότε περί ορέξεως...

Αν το 4.6 ιντσων κινητό σου ανοιξει ποσο πιο μεγαλο θα γίνει; 

Το Galaxy Fold εχει μια μακρόστενη 4.6 οθονη απο εξω σε σώμα πολυ πιο μεγάλο και οταν ανοιγει γίνεται μια οθόνη 7.3 ίντσες σχεδόν τετράγωνη που χωράει ανετα στην παλαμη των reviewer. 

Με αλλα λογια, παίρνεις ενα κινητο γύρω στις 6.5 ίντσες με καλη αναλογια (πχ Mate 20)  με 500 ευρω και καθάρισες. Ουτε να ανοιγει, ουτε να χαλάει ουτε να εισαι πειραματόζωο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, Talepwros είπε

Αν το 4.6 ιντσων κινητό σου ανοιξει ποσο πιο μεγαλο θα γίνει; 

Το Galaxy Fold εχει μια μακρόστενη 4.6 οθονη απο εξω σε σώμα πολυ πιο μεγάλο και οταν ανοιγει γίνεται μια οθόνη 7.3 ίντσες σχεδόν τετράγωνη που χωράει ανετα στην παλαμη των reviewer. 

Με αλλα λογια, παίρνεις ενα κινητο γύρω στις 6.5 ίντσες με καλη αναλογια (πχ Mate 20)  με 500 ευρω και καθάρισες. Ουτε να ανοιγει, ουτε να χαλάει ουτε να εισαι πειραματόζωο. 

Δεν νομίζω ότι το τετράγωνο 7.3" μπορεί να συγκριθεί έστω και κατ' ελάχιστο με ένα μακρόστενο 6.5".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, VChris είπε

Δεν νομίζω ότι το τετράγωνο 7.3" μπορεί να συγκριθεί έστω και κατ' ελάχιστο με ένα μακρόστενο 6.5".

Ειπα με καλη αναλογία, οχι 19:9. Που και παλι μονο και μονο οτι ειναι ενα και μονο κομμάτι χωρις κινουμενα μερη το κανει πιο αξιόπιστο. 

Για μενα εκει που εχουν φτασει τα κινητά σήμερα τον πιο μεγαλο ρολο τον παιζει η αυτονομία, δηλαδή ενα κινητο οπως το honor play σε μέγεθος, ειτε εχει SD845, ειτε εχει SD855 δεν με απασχολεί αλλα αν το ενα εχει 3400mah μπαταρία και το αλλο 4200mah, θα παρω το 4200 και ας εχει και kirin 965 που λεει ο λογος. 

Επεξ/σία από Talepwros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/7/2019 στις 7:18 ΜΜ, JcD είπε

Σε εσένα όχι, σε εμένα που χρησιμοποιώ το xz1 compact των 4.6 ιντσών θα ήταν πολύ χρήσιμο να έχω και μια οθόνη έξτρα να ξεδιπλώνεται όταν θέλω να δω μια ταινία ή να διαβάσω κάτι ποιο άνετα. Πολύς κόσμος περιμένει αυτού του τύπου τις συσκευές οπότε περί ορέξεως..

(Δεν μπορώ να βγάλω αυτή την παράθεση  )

22 ώρες πριν, Malthador είπε

Σωστά, γιατί καλό είναι μόνο ότι αγοράζουν οι πολλοί. 

Αυτό γενικά ισχύει . Μπορείς να το δεις σε προϊόντα όπως  στα αυτοκίνητα και στα φαγώσιμα, ακόμα και στις υπηρεσίες όπως γιατροί ,μηχανικοί δικηγόροι 

Επεξ/σία από insomiaistas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καλό να έρθει. Τεχνικά θέματα πάντα θα παρουσιάζονται σε τόσο καινοτόμα προϊόντα τα πρώτα χρόνια κυκλοφορία τους. Αυτό της Huawei είναι κλασεις ανώτερο αλλά δεν βλέπω να βγαίνει μέσα στο 2019. Της Samsung είναι άσχημο και κακόγουστο αλλά τουλάχιστον το προσπαθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...