Προς το περιεχόμενο

Airbnb


GREGTONY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, user63040 είπε

Το airbnb το μισώ γιατί χαρίς αυτού αναγκάστηκα να μετακομίσω 2φορές, την μία εξωση και την δεύτερη αυξηση λόγου airbnb + 2000€ για 2 μετακομισεις!!!

To μισώ airbnb

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/7/2019 στις 8:53 ΜΜ, AristidisZ είπε

Μιας και λέμε για Airbnb, μου έλεγε το μεσημέρι φίλος (λογιστής) ότι σε δύο πελάτες του έκαναν claim οι επισκέπτες και δεν πήραν μια (οι ιδιοκτήτες)...

Ενα περιστατικό Γλυφάδα, ένα Σαντορίνη, και στις δύο περιπτώσεις ξένοι οι επισκέπτες 

Καινούρια μόδα;

Επειδή και εγώ έτυχε να έκανα ενα claim στην Βουδαπέστη πριν λίγες μέρες για να μου αποσύρει η ιδιοκτήτρια ένα αρνητικό review που μου έριξε, δεν είναι μόδα, είναι στάνταρ διαδικασία. Το rbnb είναι fully regulated... Αν πουλάς φύκια για μεταξωτές κορδέλες το έφαγες το claim και έχασες. Παράδειγμα... Άφησες άπλυτο κάτι στο μπάνιο ή αράχνες στο ταβάνι... Αν φας claim από τον πελάτη με φωτογραφία, σίγουρα θα του δώσει refund το rbnb. Πρέπει τα σπίτια να είναι πολύ καθαρά και να πουλάς ότι πραγματικά προσφέρεις. Οτιδήποτε αντιβαίνει τους κανόνες του, χάνει το 90% ο ιδιοκτήτης. 

Εμένα μου ζήτησε η ιδιοκτήτρια να της αφήσω cash φεύγοντας για τον φόρο, της είπα, δεν το έλεγε πουθενά η αγγελία, ζήτα τα μέσω rbnb, έφυγα δεν άφησα, μου έβαλε αρνητικό review... Και με ένα claim στο rbnb το σβήσανε και την ανάγκασαν να το γράψει ρητά για τον επόμενο. Εγω τους είπα απλά... Τσεκάρετε τους διαλόγους στη πλατφόρμα σας για να δείτε τι μου ζήτησε. 

Και για είμαστε δίκαιοι, στην Ιρλανδία σε άλλο περιστατικό γνωστού γνωστού οι ενοικιαστές του σπάσανε την μπανιέρα και μέσω rbnb τον αποζημίωσαν γιατί έκανε claim ο ιδιοκτήτης. 

 

Επεξ/σία από gthe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε ξερω πως γινεται εξω αν και τυπικα απαντανε απο uk τηλεφωνο .  Εδω ομως δεν υπαρχει υποστηριξη καλεσα το 211 Αθηνα greek support line και βγηκε ενα callcenter στη Μαλαισια . Ζητησα να μου απαντησει καποιος υπεθυνος στα ελληνικα ... και ακομα τιποτα Φαντασου να εχεις ξεμεινει καπου δηλαδη και να σου απαντανε μετα απο 48 ωρες ενα αυτοποιημενο μηνυμα . H σαν host να απαντανε κατανοουμε αλλα τον πουλο και να στο καψανε  δε κανουμε τιποτα και να σε παραπεμπουν στα guidelines .  Καλυτερα να κλεισω σε hotel για να ρθω αθηνα  στο αλλο αν κατι παει στραβα εισαι μονος σου . 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...