Προς το περιεχόμενο

Αρωματικά αυτοκινήτου!


teotsigourakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα,

ψάχνω γενικά τρόπους να έχω μέσα στο αμάξι κάποιο άρωμα το οποίο να κρατάει αρκετά και να έχει και έντονη σχετικά μυρωδιά. Γενικά έχω χρησιμοποιήσει αυτά τα ταμπελάκια που κρεμάς κάτω απ τον καθρέφτη και τελεταία πήρα αυτά τα κουτάκια που έχουν και "γρίλιες" και τις ανοιγοκλείνεις και καλά για να αφήσουν το άρωμα να βγει. Τίποτα από τα 2 δεν με έχουν ικανοποιήσει... Ειδικά το τελευταίο αποτυχία... Έχετε κάτι να προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε το spray που ψεκαζεις τα πατακια.. τους ριχνεις 1 φορα τη βδομαδα.. και σχεδον ποτιζει το αμαξι :P Εχω να ριξω πανω απο μηνα που τελειωσε το μπουκαλακι (areon bubble gum) και μπαινω μεσα και μυριζει ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ παίρνω τα κάτι ξύλινα μπουκαλάκια της areon, αυτό που το γυρνάς ανάποδα και τρέχει το λαδάκι στο ξύλινο καπάκι. Έχουν καλή μυρωδιά και κρατάνε για κανένα μήνα. Γενικά αν θες μονίμως να μυρίζει άρωμα πρέπει μονίμως να ψεκάζεις ή να βάζεις αποσμητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σε καθε περιπτωση μην βαλετε απο αυτα που ειναι σε μπουκαλακι υγρα και τα κοτσαρεις πανω σε γριλιες a/c κλπ, ειδικα τωρα με τις ζεστες λιωνουν. Και δε θελετε να δειτε την συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δοκιμάσει τα πάντα σχεδόν από κρεμαστά σπρέι κτλπ έχω καταλήξει  στα κλασικά κρεμαστά δεντράκια από τα λιντλ προτιμώ με άρωμα βανίλιας πολύ οικονομικά  75 cent το ένα μυρίζει πολύ ωραία κρατάει άνετα βδομάδα. Έχει και σε άλλα αρώματα πολύ ωραίο είναι και το μαύρο "sport" 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, christopher0016 είπε

Έχω δοκιμάσει τα πάντα σχεδόν από κρεμαστά σπρέι κτλπ έχω καταλήξει  στα κλασικά κρεμαστά δεντράκια από τα λιντλ προτιμώ με άρωμα βανίλιας πολύ οικονομικά  75 cent το ένα μυρίζει πολύ ωραία κρατάει άνετα βδομάδα. Έχει και σε άλλα αρώματα πολύ ωραίο είναι και το μαύρο "sport" 

Όντως τα πιο πρακτικά και οικονομικά.

Έβαζε κάθε τόσο σε προσφορά τρία σε χωριστό σακουλάκι κοντά στο ένα ευρώ.Αν και δεν χρησιμοποιώ συχνά γιατί στο αυτοκίνητο δεν καπνίζει κανείς πήρα 3-4 συσκευασίες διάφορα αρώματα και έχω ακόμη στο ντουλαπάκι.Έχω καιρό όμως να δω τη συγκεκριμένη προσφορά.

Έχει και αυτό με το μπουκαλάκι για τον αεραγωγό με τρία ανταλλακτικά το είχα πάρει μία φορά αλλά δεν μου άρεσε.Τα στικάκια  του είναι πολύ καλά.

Και μία παρατήρηση.Μη ζηλεύεται αυτά που το άρωμά τους κρατάει πάρα πολύ καιρό.Όσο περισσότερη διάρκεια τόσο περισσότερο χημικό άρωμα έχουν.

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vrwmiaris είπε

Εγώ παίρνω από τσαμπο , μπουκαλάκι βανίλια.κρατάει τουλάχιστο 6 μηνο.

Να με συμπαθάς, αλλά ο συνδυασμός του πόστ με το username σκοτώνουν 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
11 ώρες πριν, christopher0016 είπε

έχω καταλήξει  στα κλασικά κρεμαστά δεντράκια από τα λιντλ

Καλό αν έχεις ντάτσουν. Εμφανισιακά είναι λίγο γύφτικο να βάλεις αυτό το πράγμα να κρέμεται σε σύγχρονο καλό αμάξι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα μόνα που παίρνω ανα καιρούς είναι το κρεμαστό από jumbo με άρωμα βανίλια. Το μπουκαλάκι που πήρα δεν μύριζε και πολύ... αλλά και πάλι δεν είμαι και τόσο ικανοποιημένος!

Επεξ/σία από teotsigourakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...