Προς το περιεχόμενο

ASUS Lyra Trio AC1750 Mesh Wi-Fi Review


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, poulinos είπε

το χειροτερο να πηγαινω σε μικρα ξενοδοχεια κτλ και να βλεπεις να παιζουν με tp link με zte και ουτε καν access points.repeater. σε ποσα εχω μπει μεσα .Default στοιχεια ολα.σε πολλα ειχα κανει και Firmware update.Θα με ευγνωμονουν. σε ενα δυο τους το ειπα οτι παιδια κλειδωστε τα ειναι ανοιχτα.ο αλλος εχει ξενοδοχειο και δεν βαζει Mikrotik και Ubiquiti θα βαλει ο αλλος στο σπιτι. οποτε κατι τετοια προιοντα σαν το asus ειναι οτι πρεπει .τα βλεπουν τα παιρνουν σκανε και το 300 ευρω και ολα μια χαρα για αυτους.

Καλά τα ξενοδοχεία είναι άλλη μάστιγα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, KostasKri said:

Καλά τα ξενοδοχεία είναι άλλη μάστιγα... 

ειδικα τα μικρα.στα μεγαλα καλως η κακως ΣΥΝΗΘΩΣ εχουν γινει καλες λυσεις.εχω δει πχ με Hp με aruba κτλ.αλλα τα μικρα των 5-10 δωματιων ειναι απλα απογοητευση .βλεπεις να βαζουν με διπλες και τριπλες κεραιες και να προσπαθουν να καλυψουν ολο τον οροφο.δεν ξερουν και ψαχνουν την φτηνοτερη λυση.αστο εχω δει και εδω θεματα στο ινσομνια ο αλλος με ξεχασμενα zte να θελει να φτιαξει Hot spot σε ενοικιαζομενα δωματια των 100 + ευρω την ημερα.απλα No comment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, cambo99 είπε

Ωραίο το review... Τελευταίο καιρό έχω τα tp-link deco m9 plus και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Είναι triple banded και είναι και smart με Zigbee Hub , Bluetooth και Wi-Fi συσκευές. Πιστεύω κλάσεις ανώτερα από τα asus.

Είσαι από τους τυχερούς που δουλεύουν σωστά τα deco. Τα έχουν κράξει σε forums..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, unicore28 said:

Είσαι από τους τυχερούς που δουλεύουν σωστά τα deco. Τα έχουν κράξει σε forums..

,για μενα τα θεωρω τα  tp link value for money.δυστυχως σε καποια πραγματα.με  firmware ειναι απαραδεκτοι και το κακο που κανουν πολλες κινεζικες εταιρειες ειναι καθε μηνα και νεο μοντελο η αλλο hardware version  με αποτελεσμα δουλειες λιγο του ποδαριου.πχ σε repeater βλεπεις 830re 850re 855 re 860re και το καθενα εχει 5 6 versions

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, unicore28 said:

Είσαι από τους τυχερούς που δουλεύουν σωστά τα deco. Τα έχουν κράξει σε forums..

 

Ευτυχώς τα συγκεκριμένα deco είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει. Ακόμη και στην άλλη άκρη του σπιτιού από το ρούτερ έχω σχεδόν το 80% από τα 200 mpbs της σύνδεσής μου. Επίσης δεν χρειάστηκε ποτέ να κάνω επανεκκίνηση. Εσύ ποια deco έχεις ή είχες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους έχουν στήσει οικιακό δίκτυο με tp-link powerlines της σειράς 8χχχ (ταχ 1μπβς), υπάρχει λόγος να αλλάξουν για τα mikrotik; Ίδια "ακτινοβολία" δεν θα παράγουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Feregorn said:

Για όσους έχουν στήσει οικιακό δίκτυο με tp-link powerlines της σειράς 8χχχ (ταχ 1μπβς), υπάρχει λόγος να αλλάξουν για τα mikrotik; Ίδια "ακτινοβολία" δεν θα παράγουν; 

το wifi  σαν max mw εχει καποια ορια ανα χωρα.οποτε ναι κανονικα ειναι τα ιδια.πχ 100mw στα 2.4ghz

η διαφορα ειναι οτι μπορει καποιο να σε αφηνει να το ρυθμισεις ειτε λιγοτερο μεσα απο ρυθμιση ωστε να μην εκπεμπει max  ειτε περισσοτερο αν δηλωσεις αλλη χωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
3 minutes ago, Mhlogiatros said:

Ποια χωρα απο τις επιλογες εχει το μεγαλυτερο οριο  ;

συνηθως χωρις να ξερω για το συγκεκριμενο στα 2.4 ghz εχεις παραπανω αν βαλεις αμερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστω . Το ιδιο πρεπει να ειναι σε ολα τα asus παρομοιο interface εχουν . Ειχα την εντυπωση οτι ασιατικες χωρες εχουν μεγαλυτερα ορια 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 14/09/2019 at 17:52, Mhlogiatros said:

Ευχαριστω . Το ιδιο πρεπει να ειναι σε ολα τα asus παρομοιο interface εχουν . Ειχα την εντυπωση οτι ασιατικες χωρες εχουν μεγαλυτερα ορια 

το δοκιμαζεις και βλεπεις με καποιο  wifi προγραμμα πχ inssider

αλλα αμερικη ξερω οτι εχουν 300mw αντι για 100. 24 dbm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...