Προς το περιεχόμενο

Πλατφόρμα μετοχικών συναλλαγών χωρίς προμήθεια παρουσιάζει η Revolut


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Γενικά στην seedrs υπάρχουν αρκετές εταιρίες απο Ευρώπη που μπαίνουν στον κλάδο της αγοράς πώλησης μετοχών. Για την ώρα δεν θα εμπιστευόμουν καμία απο αυτές. Απο στην άλλη στην robinhood δεν μπορείς να αγοράσεις μέρος μετοχής, αλλά ολόκληρη μετοχή.

Το robinhood δυστηχώς δεν παίζει στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η revolut το έχει γυρίσει σε κάτι τελείως διαφορετικό από ότι οι άλλες fintech τράπεζες. Στο uk πάντως, την πατρίδα των fintech, δεν την προτιμάει ο κόσμος, γιατί είναι από τις λίγες που αρνείται να μπει στην ομπρέλλα του FSCS. Κυριαρχεί η monzo και η starling.

Φαντάζομαι τώρα για επενδυτικές κινήσεις, λίγοι θα προτιμήσουν να βάλουν σοβαρά ποσά σε μια τέτοια τράπεζα. Για μικρά ποσά ... οκ είναι όντως πρακτική. Πάντως το commission μιας κανονικής επενδυτικής θυρίδας στο nasdaq δεν είναι πάνω από 4-5 δολλάρια για συναλλαγές 5ψήφιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

Δηλαδή υπαρχουν άτομα εδώ μέσα που θα τους ενδιέφερε τον εν λόγω θέμα;

Χωρίς παρεξήγηση, δε το λέω για να ειρωνευτω, αλλά αν όντως υπάρχουν, τότε ουάου!

Respect re!  😎

εγω παντος ηδη κανω trading currency με 3 διαφορετικες καρτες οσο οριο ειναι χωρις χρεωση τα 6000 καθε μηνα..βεβαια δεν ειναι κ τοσο χωρις χρεωση γιατι πχ οταν πουλας στο 1 ευρω την συγκεκρινη στιγμη η τιμη ειναι 1.0003 αρα βγαζει η revolut απο αυτες τις διαφορες στην τιμη.ετσι θα κανει και στις μετοχες βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε για να καταλαβω κατεβαζω εφαρμογη στελνω λεφτα στον λογαριασμο μου στο rev και ειμαι ετοιμος να.. 

1)αγορασω οσες μετοχες θελω?

2)να κανω μεχρι 3 η 8 αγοροπολεισιες μετοχων χωρις χρεωσει?

μεταλαμπαδευστε την γνωση σας ω σοφοι 

(im noob)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τυρι ειναι αυτο η μηδενικη προμηθεια η φακα ειναι αλλου.

Πχ θα εχει η revolut db με stocks μικροεπενδυτων

θα μπορει να κανει προφιλ και με αλγοριθμους τεχνητης

νοημσυνης να προβλεπει μελλοντικες τιμες μετοχων?

Αυτοι εχουνε σκοπο για χοντρες μπαζες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2019 στις 8:34 ΜΜ, GR-HERMIT είπε

κατσε για να καταλαβω κατεβαζω εφαρμογη στελνω λεφτα στον λογαριασμο μου στο rev και ειμαι ετοιμος να.. 

1)αγορασω οσες μετοχες θελω?

2)να κανω μεχρι 3 η 8 αγοροπολεισιες μετοχων χωρις χρεωσει?

μεταλαμπαδευστε την γνωση σας ω σοφοι 

(im noob)

 

επενδυτες εδω εχουμε ακομα τα βαρουφακεια Cap@tes Control . Θεωρεισαι τρομοκρατης με προεδρικο διαταγμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Γνωρίζει κάποιος τι παίζει γενικότερα με τις πλατφόρμες..  Αν κάποιο παιδί ασχολείται θα χαρώ χωρίς να κουράσω, να τα πούμε και τηλ να μ πει 2 πράγματα.. (Ήμουν παλιός ''παίχτης'' 2000-2006) και τώρα που πήγα να ασχοληθώ ξανά (μικροποσά κυρίως) βλέπω η τεχνολογία προχωράει...  π.χ. κάνω δοκιμαστικό εδω και 5 μέρες στο 500plus  και δεν αντιλαμβάνομαι τις νυχτερινές χρεώσεις κτλ
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...