Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με CPU?


chri5ti9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους.

Πριν απο μερικες μερες το pc μου εβγαλε ενα προβλημα.Συγκεκριμενα αναβει, λειτουργουν ολοι οι ανεμιστηρες, τα phase leds της mobo (h55m-d2h) ανοιχτα σε χρωματικη διαταξη κοκκινο,κιτρινο,πρασινο ,πρασινο απο πανω προς τα κατω και καμμια ενδειξη στην οθονη , συγκεκριμενα η οθονη λεει no signal. Δοκιμασα καρτα γραφικων δευτερη που ειχα και στα 2 pci  που εχω διαθεσιμα και τιποτα. Αλλαξα τροφοδοτικο ιδιων watt και παλι τιποτα. Αλλαξα ραμ (εναλλακτικες που εχω) και σε συνδυασμο των dimm ports και παλι τιποτα. Συγκεκριμενα οταν δεν υπηρχε ραμ το speaker που εχω βαρουσε αλυπητα συνεχομενα μπιπ. Ωστοσο οταν ολα ειναι οπως ηταν συνδεδεμενα κανενα μπιπ απλα η κατασταση που περιεγραψα πιο πανω. Ο  υπολογιστης ανοιγει,δεν γνωριζω αν bootαρει (μαλλον οχι αλλιως θα επαιρνα το μπιπ) δεν δινει σημα στην οθονη και μενει ετσι ανοιχτος για 2-3 λεπτα γεματα και μετα επανεκκινει απο μονος του και ξανα το ιδιο. Τι να φταιει αραγες παλικαρια μου; Μονο 2ο επεξεργαστη δεν ειχα να δοκιμασω. Λετε να μας αφησε χρονους ο μακαριτης i5750;

Έκανα και clear cmos και τπτ να προσθέσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν πάντα είναι η μητρική που παραδίδει πνεύμα και όχι ο επεξεργαστής.

Δεν το σκέφτεσαι πολύ: Ανάλογα με τις ανάγκες και τις δυνατότητές σου ή θα πας σε κάτι εντελώς νέο ή ψάχνεις για κάποιο φτηνό μτχ σετάκι μητρικής/επεξεργαστή 1150, οπότε θα έχεις sata 3/usb 3 και πιθανότατα θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τις ddr3 μνήμες που ήδη έχεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...