Προς το περιεχόμενο

Another Life (2019) NETFLIX


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις την τελείωσα και δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε και πολύ.....
Γενικά πέρα από την από την αγαπημένη Katee Sackhoff ( Starbuck- Battlestar Galactica ) η σειρά είναι ένα χάλι, με άσχημα CGI, διαλόγους γραμμένους από 14χρονο κοριτσάκι ( no offence σε όσους είναι 14χρονα κοριτσάκια εδώ μέσα :P ), cast και συμπεριφορές που είναι για high school teen drama σειρές και οχι sci fi γεμάτη  SJW και Φεμινιστικές ατζέντες, σενάριο, plot και science που έμπαζαν από παντού.


4/10 από μένα για την  Katee Sackhoff και το τέλος της που κάτι πάει να κάνει.........
αν πάρει 2η season ελπίζω να την βελτιώσουν και να αφήσουν το high school drama και τις ατζέντες για άλλες σειρές.

Funny "spoiler"από κάτω
👇

 

Spoiler

άντε μην του βάλω 3/10 επειδή έπαιζε ο πρωταγωνιστής απο το Dragon Βall Evolution :P 
ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± dragonball evolution Goku

 

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φτάσει με χίλια ζόρια μέχρι το 4ο, λόγω της Starbuck και μόνο.

Την ξεκίνησα αποκλειστικά λόγω της περιγραφής της υπόθεσης, η οποία έμοιαζε με mix "The Dig" (επικό adventure, spaced themed, α,ρε Spielberg...) και "Ινσερτ φαντασυ χορρορ"/"Another World".

Πραγματικά, τι SJW μπούρδα είναι αυτή...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, MadPax είπε

Πως έγινε έτσι η Κέϊτι; Που πήγε το τροφαντό μωρό που είδαμε στο Riddick το '13 !!!!!

Post Wall era :P

Πάντως όπως λένε αρκετοί, και συμφωνώ κ γω ότι: είναι τερμα σαπουνόπερα η σειρά. Μου είχε κινήσει την περιέργεια από τη περιγραφή/τρέιλερ, αλλά ίσα ίσα μισό επεισόδιο άντεξα να δω. Αν και γενικότερα δεν είμαι και περίεργος τύπος με πολύ υψηλά στάνταρ στις ταινίες/σειρές, δηλαδή έχει τύχει να μαρεσει και του 5 - 4  ταινία στο imdb, μαρεσει και το συγκεκριμένο είδος δυστυχώς ...απογοήτευση.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρω στα 10 λεπτά άντεξα εγώ. Δυστυχώς το Netflix έχει μόνο 👍 και 👎 για ratings. Έπρεπε να έχει και 🖕 για κάτι σειρές σαν αυτήν...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως οπαδός του sci-fi δοκίμασα να το δω αλλά μάπα το καρπούζι.

Οταν η Katee είναι ο λιγότερο σπαστικός/αντιπαθητικός χαρακτήρας, καταλαβαίνεις κανείς πόσο χάλια είναι οι υπόλοιποι. Μπαίνει μέσα και η SJW agenda και δένει το γλυκό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ άντεξα ενάμιση επεισόδιο, και πολύ ήταν. Αλλά με την ευκαιρία θυμήθηκα να ξετρυπώσω αυτό.



67871534_490016248421771_4164098276691279872_n.jpg.ef4153962e701e2c7906da3cc7d6e096.jpg

Επεξ/σία από Vangelis_D9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη μ@@@ . Ένα πλήρωμα ότι να ναι λες και τους μάζεψαν από το δρόμο. Αυτή η μόδα να βάζουν για επιστήμονες κατι καθυστερημένους θα περάσει ποτέ άραγε;  Τι τέλος του πρώτου επεισοδίου επίσης ότι να ναι. Και εκείνο το πράγμα που δεν είναι ούτε άντρας ούτε γυναίκα το κερασάκι στην τούρτα. Η σειρά θα μπορούσε να ξεκινάει με το 6 τυχαίοι φυλακισμένοι βρίσκονται σε ένα διαστημόπλοιο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το είχα γράψει και προηγούμενο thread που για κάποιο ανεξήγητο λόγο σβήστηκε.

Η σειρά αυτή είναι η ντροπή των space opera και κάνει ζημιά στο είδος μόνο που υπάρχει. Είναι σπατάλη bandwidth, θέλω τα mbit που ξόδεψα πίσω και ας μην ήταν με ογκοχρέωση  😋

Άμα θέλαμε teen drama θα βλέπαμε gossip girl,. Πόσες φορές πρέπει να αποτύχουν δηλαδή για να καταλάβουν ότι δεν πρέπει να σου σπρώχνουν με το ζόρι την PC ιδεολογία τους. 

Το fanbase των fantasy κτλ ήταν πάντα ανοιχτό στην διαφορετικότητα,  αλλά όταν το εκμεταλλεύονται αυτό για να περάσουν με το ζόρι ιδεολογία κτλ θυσιάζοντας την ποιότητα και την υπόθεση τότε το αποτέλεσμα είναι σαν το after life. Αυτό είναι που με εκνευρίζει αφάνταστα. 

Επεξ/σία από Nomedor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...