Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη φλοτερ


NinjACake

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Εκανα πριν 2-3 μερες ενα ποστ που ζητουσα βοηθεια. Τα παιδια που απαντησαν βοηθησαν οσο δεν φανταζονται. Τωρα επειδη ειμαι ασχετος θα ηθελα αν καποιος ξερει να μου προτεινει ενα φλοτερ για kawasaki kmx 200. Αν δεν εχω πει κατι πειτε μου να σας πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, NinjACake είπε

να μου προτεινει ενα φλοτερ για kawasaki kmx 200

Τι εννοείς, υπάρχουν και aftermarket φλοτέρ

Και αν υπάρχουν θα εμπιστευόσουν εσύ κάποιο aftermarket φλοτερ μέσα στο τεπόζιτο σου;

Εκτός αν δεν κατάλαβα κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Τι εννοείς, υπάρχουν και aftermarket φλοτέρ

Και αν υπάρχουν θα εμπιστευόσουν εσύ κάποιο aftermarket φλοτερ μέσα στο τεπόζιτο σου;

Εκτός αν δεν κατάλαβα κάτι.

Θελω να το αλλαξω. Ή τουλαχιστον την βελονα. Πχ οταν αλλαζεις μπουζι βγαζει το παλιο βαζεις το καινουργειο. Αυτο θελω. Ή δεν αλλαζει;

 

Επεξ/σία από NinjACake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NinjACake είπε

Θελω να το αλλαξω. Ή τουλαχιστον την βελονα. Πχ οταν αλλαζεις μπουζι βγαζει το παλιο βαζεις το καινουργειο. Αυτο θελω. Ή δεν αλλαζει;

Το φλοτερ του καρμπυρατέρ εννοείς; Εάν ναι άλλαξε όλο το καρμπυρατέρ. Η υπερχείλιση που είχες οφείλετε στην βρωμιά που έχει μαζέψει με ένα καλό καθάρισμα θα φτιάξει . Αλλά να το πας σε μάστορα να στο λύσει και να σου πει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως ειπώθηκε και σε  εκείνο το thread το φλοτέρ είναι μάλλον τρύπιο με αποτέλεσμα να κάθεται κάτω και να οδηγεί το περισσότερο καύσιμο απλό το ποτηράκι στην υπερχείλιση. 

Επειδή μάλλον δεν μπορείς να το διαπιστώσεις μόνος πήγαινε σε έναν μηχανικό  να το δει.  Φλοτέρ μπορείς να βρεις. Όχι εύκολα αλλά μπορείς. Μάλλον ο μηχανικός σου μπορεί. 

‘Μην βάλεις μεταχειρισμένο.  Μπορεί να τρυπήσει σύντομα με τα ίδια αποτελέσματα ..... Η Yamaha το έχει, ή μπορεί να στο φέρει. 

 

Εννοείται ότι χρειάζεται ένα καλό καθάρισμα όπως λέει και ο @christopher0016

Επεξ/σία από Jiakometi
Edit : Kawasaki όχι YAMAHA
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Jiakometi είπε

Όπως ειπώθηκε και σε  εκείνο το thread το φλοτέρ είναι μάλλον τρύπιο με αποτέλεσμα να κάθεται κάτω και να οδηγεί το περισσότερο καύσιμο απλό το ποτηράκι στην υπερχείλιση. 

Επειδή μάλλον δεν μπορείς να το διαπιστώσεις μόνος πήγαινε σε έναν μηχανικό  να το δει.  Φλοτέρ μπορείς να βρεις. Όχι εύκολα αλλά μπορείς. Μάλλον ο μηχανικός σου μπορεί. 

‘Μην βάλεις μεταχειρισμένο.  Μπορεί να τρυπήσει σύντομα με τα ίδια αποτελέσματα ..... Η Yamaha το έχει, ή μπορεί να στο φέρει. 

Εννοείται ότι χρειάζεται ένα καλό καθάρισμα όπως λέει και ο @christopher0016

Παιδια ευχαριστω πολυ ρ. Συγγνωμη αν οι αποριες μου ειναι επιπεδου "δημοτικου" αλλα μαθαινω ακομη. Και απο τι καταλαβα ο μαστορας ειναι μονοδρομος. Σας ευχαριστω ολους σας @Jiakometi @christopher0016

Επεξ/σία από NinjACake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NinjACake είπε

Παιδια ευχαριστω πολυ ρ. Συγγνωμη αν οι αποριες μου ειναι επιπεδου "δημοτικου" αλλα μαθαινω ακομη. Και απο τι καταλαβα ο μαστορας ειναι μονοδρομος. Σας ευχαριστω ολους σας

Δεν το είπα για να σε θίξω.....

Ολοι από κάπου ξεκινάμε.... Δεν υπάρχει θέμα. Όταν θα πας στο μάστορα πες του να σου δείξει  την μικρή ( ή μεγάλη) τρύπα στο φλοτέρ για να έχεις εικόνα.. 

Είναι κάτι μικρό και συνιθισμένο  στα καρπυρατέρ  εκείνης της εποχής. !!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jiakometi είπε

Δεν το είπα για να σε θίξω.....

Ολοι από κάπου ξεκινάμε.... Δεν υπάρχει θέμα. Όταν θα πας στο μάστορα πες του να σου δείξει  την μικρή ( ή μεγάλη) τρύπα στο φλοτέρ για να έχεις εικόνα.. 

Είναι κάτι μικρό και συνιθισμένο  στα καρπυρατέρ  εκείνης της εποχής. !!!!!

Δεν θίχτηκα καθόλου. Ίσα ίσα που έμαθα κάποια πράγματα από σένα που από τι φαίνεται ξέρεις πολλά παραπάνω από μένα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...