Προς το περιεχόμενο

Η vodafone κανει αναβάθμιση firmware στα router της cyta!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

΄Με πηραν τηλ πριν 3-4 μερες να συνδεσω το νεο ρουτερ zte h267n που μου ειχαν στειλει απο την cyta 2 μηνες πριν ( λογο μη σωστης λειτουργιας wifi του παλιου) γιατι ειπαν κανουν αναβαθμιση. Δεν το ειχα βαλει γιατι ηταν ασταθες και ειχα πολλα error γιατι συγχρονιζε πιο πανω απο το παλιο, γενικα θεμα αποσταστης ειναι. Μου ειπαν παλι οτι δεν θα εχω ιντερνετ για 2 μερες.

Σημερα εκαναν την αναβαθμιση τελικα και παρατηρησα οτι δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ,. Παω να μπω στο ρουτερ να δω τι γινεται και τιποτα, αλλαξαν κωδικους wifi. (Μονο με wifi μπαινω γενικα)

Μετα την αναβαθμιση και αφου ειχα δοκιμασει τα παντα σαν κωδικος wifi μπηκε το S/N του ρουτερ. αλλο κουλο και αυτο. 

Μου ζητησε να αλλαξω κωδικο user/pass με το που μπηκα. Εννοειται πως το CytaAdmRes δεν δουλευει πλεον μετα το update.

Αν καποιος βρει τους κωδικους admin/root ας τους ποσταρει..

Απλα προς γενικη ενημερωση.

Το νεο firmware ειναι V1.0.0_VDF.1T4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Ψάχνω τους κωδικούς μήπως βρω τη λύση στη έλλειψη του Noip στην καρτέλα DDNS. Η vodafon μου είπε ότι δεν συνεργάζονται με αυτό το site. Τα δύο άλλα που έχει θέλουν λεφτά !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Και εγω πρωην πελατης Cyta, vodafone τωρα, επεστρεψα μετα απο 3 ημερες σπιτι και δεν εχω internet.  Δεν μου εχουν στελει ποτε καινουργιο router ουτε με ενημερωσαν για κατι οταν πηγα σε καταστημα vodafone 20 ημερες πριν να πληρωσω το λογαριασμο. Πρεπει να τηλεφωνησω στο 13811 η 13877? Ευχαριστω και καλημερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ιστορία για γερά νεύρα για όποιον την πατήσει με την Vodafone.

Σε χωριό της Κρήτης με γραμμή VDSL 50 από Αστικό Κέντρο, ξεκινά η μετάβαση από το δίκτυο της Cyta σε αυτό της Vodafone.
Η Vodafone αποφάσισε...να καταργήσει εντελώς το VDSL, και μας προτείνει υποβάθμιση στα 24Mbps με νέο συμβόλαιο.

Και άντε αυτό δεν το χωνέψαμε, αλλά πρέπει να γίνει αλλαγή ρούτερ στο H267N, το οποίο εννοείται δεν στείλανε ποτέ. Εδώ και δέκα μέρες στο 13877 με κάνουν μπαλάκι από το τμήμα Cyta στο τμήμα Vodafone, και κανείς δεν ξέρει τίποτα. Την Δευτέρα γίνεται η προγραμματισμένη αναβάθμιση. Μαντέψτε ποιος δε θα χει υπηρεσίες...

Προσπαθήστε να μιλήσετε μαζί τους στο vodafone.gr κάτω δεξιά που έχει ένα εικονίδιο για Live Chat. Μόνο εκεί ίσως βρεθεί άκρη.

Επεξ/σία από theanonymous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, eliasj είπε

Καλημερα. Και εγω πρωην πελατης Cyta, vodafone τωρα, επεστρεψα μετα απο 3 ημερες σπιτι και δεν εχω internet.  Δεν μου εχουν στελει ποτε καινουργιο router ουτε με ενημερωσαν για κατι οταν πηγα σε καταστημα vodafone 20 ημερες πριν να πληρωσω το λογαριασμο. Πρεπει να τηλεφωνησω στο 13811 η 13877? Ευχαριστω και καλημερες

Εκλεισα το router για 10 λεπτα και voila.......................internet's back 🤣

13 λεπτά πριν, theanonymous είπε

Ιστορία για γερά νεύρα για όποιον την πατήσει με την Vodafone.

Σε χωριό της Κρήτης με γραμμή VDSL 50 από Αστικό Κέντρο, ξεκινά η μετάβαση από το δίκτυο της Cyta σε αυτό της Vodafone.
Η Vodafone αποφάσισε...να καταργήσει εντελώς το VDSL, και μας προτείνει υποβάθμιση στα 24Mbps με νέο συμβόλαιο.

Και άντε αυτό δεν το χωνέψαμε, αλλά πρέπει να γίνει αλλαγή ρούτερ στο H267N, το οποίο εννοείται δεν στείλανε ποτέ. Εδώ και δέκα μέρες στο 13877 με κάνουν μπαλάκι από το τμήμα Cyta στο τμήμα Vodafone, και κανείς δεν ξέρει τίποτα. Την Δευτέρα γίνεται η προγραμματισμένη αναβάθμιση. Μαντέψτε ποιος δε θα χει υπηρεσίες...

Προσπαθήστε να μιλήσετε μαζί τους στο vodafone.gr κάτω δεξιά που έχει ένα εικονίδιο για Live Chat. Μόνο εκεί ίσως βρεθεί άκρη.

Δεν ακουγεται λογικο εγοσον εξαγορασαν την Cyta και το δικτυο της🤔

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...