Προς το περιεχόμενο

Dslr αγορά


Blackgtc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω μια καλή φωτογραφική μηχανή μιας και δεν είχα ποτέ πέρα από κάτι ψευτοψηφιακες, απλά θα ήθελα τα φώτα σας γιατί είμαι λίγο άσχετος με το θέμα , καταρχάς λέω να δώσω μέχρι 300-350€ και αυτά έχω σκοπό να τα βάλω σε δόσεις τι θα μπορούσα να πάρω σε αυτά τα λεφτά που να αξίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Balantakos είπε

D3500

Πρέπει να πάρω και φακό?

Άμα θέλω αργότερα να βάλω έναν καλύτερο φακό μπορώ Έτσι ?

Στον κωτσοβολο την έχει 300 χωρίς φακό και 350 με φακό 

Επεξ/σία από Blackgtc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Blackgtc είπε

Πρέπει να πάρω και φακό?

Άμα θέλω αργότερα να βάλω έναν καλύτερο φακό μπορώ Έτσι ?

Στον κωτσοβολο την έχει 300 χωρίς φακό και 350 με φακό 

    Τι σκοπεύετε να την κάνετε χωρίς φακό ? Μην ξεκινάτε με την λέξη καλή , τέτοιο πράγμα δεν υφίσταται .

Επεξ/σία από babisskg
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/8/2019 στις 1:58 ΜΜ, Blackgtc είπε

Πρέπει να πάρω και φακό?

Άμα θέλω αργότερα να βάλω έναν καλύτερο φακό μπορώ Έτσι ?

Στον κωτσοβολο την έχει 300 χωρίς φακό και 350 με φακό 

Άμα δεν ξέρεις αν... πρέπει να έχει και φακό η μηχανή, άσ' το καλύτερα. Βοήθα τον εαυτό σου και πάρε μια compact με αυτόματα όλα, και αφού μάθεις πέντε πράγματα, ξανασυζητάμε για dslr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, RTW4ever είπε

Άμα δεν ξέρεις αν... πρέπει να έχει και φακό η μηχανή, άσ' το καλύτερα. Βοήθα τον εαυτό σου και πάρε μια compact με αυτόματα όλα, και αφού μάθεις πέντε πράγματα, ξανασυζητάμε για dslr.

Φυσικά και ξέρω απλά δεν το διατύπωσα σωστά αυτό που ήθελα να πω είναι αν αξίζει να την πάρω χωρίς φακό σε καλύτερη τιμή και να αγοράσω εγώ έναν φακό καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Blackgtc είπε

Φυσικά και ξέρω απλά δεν το διατύπωσα σωστά αυτό που ήθελα να πω είναι αν αξίζει να την πάρω χωρίς φακό σε καλύτερη τιμή και να αγοράσω εγώ έναν φακό καλύτερο.

Ο φακός που δίνουν μαζί, συνήθως ο 18-55mm, είναι αρκετά καλός για τα λεφτά που τον παίρνεις και είναι ότι πρέπει για αρχάριους. Ειδικά σε entry level δεν ξέρω πόσο φθηνότερα θα την πάρεις χωρίς φακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Blackgtc είπε

αν αξίζει να την πάρω χωρίς φακό σε καλύτερη τιμή

Επιπλεον φακους θα παρεις σιγουρα στην πορεια, οταν θα αρχισεις να αποκτας απαιτησεις. Ξεκινα με το σετακι. Ειναι αξιολογη προταση που θα ζησεις μαζι της αρκετα.

Κανε κι ενα ψαξιμο στο σκρουτζ. Κατα καιρους τα φωτομαγαζα κανουν διαφορες προσφορες με μικροδωρακια. Ξερεις, καρτουλες, καμμια θηκη κλπ.

Αντε καλες αγορες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H γνωμη μου ειναι για αρχη παρε την με το 18 55 και μη σκεφτεσαι για φθηνοτερα.αυτο το χομπι δυστηχως σε κανει να ξοδευεις.  απλα αυτα που περνεις να τα βρισκεις παντα σε καλη τιμη.
Παιξε λιγο με το φακο εξικοιωσου,μαθε.. εκτος και αν γνωριζεις ...καπια πραματα για τη χρηση καμερας,παντα τεχνικα και φυσικα τη συνθεση στη φωτογραφια,το πιο σημαντικο.κανε δοκιμες. Ανεβαζε φωτος στο δυκτιο και παρε κριτικες αλλων για τη δουλεια σου.και οταν θα παιζεις στα δακτυλα τη μηχανη και μανουαλ ποτε αυτοματα.τοτε αλλαζεις φακο .17 50 ειναι η δικη μου αποψη,και στο μελλον με το καλο και σωμα .
παντως ο 18 55 ειναι πολυ καλος για τη ποιοτητα των φωτος που προσφερει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...