Προς το περιεχόμενο

Laptop Acer Aspire 5 A515-52G 499 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε τι status είναι οι παραγγελίες όσων τις έκαναν; Εμένα είναι στο συγκέντρωση προϊόντων (σε εξέλιξη).

 

Edit: Βασικά μόλις προχώρησε σε Τιμολόγηση Παραγγελίας οπότε μάλλον είναι σωστός ο στόχος 14/08 που λέγαμε πιο πάνω! :)

 

Edit: Μόλις ήρθε sms για παραλαβή!

Επεξ/σία από Thanasis159
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε και σε εμένα μήνυμα για παραλαβή αλλά είμαι εκτός Αθηνών. Γνωρίζει κάποιος πόσες μέρες περιθώριο υπάρχει ώστε να πάω να το παραλάβω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sangelos είπε

Μόλις μου ήρθε και σε εμένα μήνυμα για παραλαβή αλλά είμαι εκτός Αθηνών. Γνωρίζει κάποιος πόσες μέρες περιθώριο υπάρχει ώστε να πάω να το παραλάβω; 

Mία εβδομάδα περίπου αλλά -κατόπιν συνεννόησης- μπορούν να σου το κρατήσουν αρκετά παραπάνω (έχω παραλάβει και τρείς εβδομάδες μετά το μήνυμα), τηλεφώνησε τους να συνεννοηθείς...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, sangelos είπε

Μόλις μου ήρθε και σε εμένα μήνυμα για παραλαβή αλλά είμαι εκτός Αθηνών. Γνωρίζει κάποιος πόσες μέρες περιθώριο υπάρχει ώστε να πάω να το παραλάβω; 

 

Τους πήρα πριν λίγο και θα το κρατήσουν μέχρι να γυρίσω. Δεν θα έχεις πρόβλημα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sangelos είπε

Καλημέρα! Εάν παρέλαβε κάποιος, μπορεί να επιβεβαιώσει το ips panel και το φωτιζόμενο πληκτρολόγιο; 

Επιβεβαιώνω το ips panel (το γράφει το κουτί απ'έξω). Για τα πλήκτρα θα πρέπει να γυρίσω σπίτι για να το ανοίξω.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα εγώ σήμερα.

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής σε αυτή την τιμή, μακριά από τις γελοιότητες της λενόβο (οκ, δεν είναι και μακ).

Τρομερή οθόνη.

Επιδόσεις καλές, αλλά θερμικά η συμπεριφορά δεν είναι καλή. Πολύς θόρυβος, μικρό αποτέλεσμα ψύξης, με 50 βαθμούς σε idle και 70+ σε βαρύτερες εργασίες. Διαβάζω σε κάποιες κριτικές που δεν είχα δει ότι γίνεται throttling σε επεξεργαστή και γραφικά μετά από πολύ λίγη λειτουργία, πράγμα που μάλλον ισχύει.

Για 499 εξακολουθεί μάλλον να είναι ένα καλό λάπτοπ, αλλά θα ήθελα λίγο πιο σκληρό το πληκτρολόγιο. Το 51g που είχα τσεκάρει, είχε καλύτερο.

Έχετε υπόψη ότι τα 8γίγα μνήμης είναι σε ένα dimm, κι αν έχετε καλομάθει από το snappyness του dual channel θα χρειαστεί να αγοράσετε ένα δεύτερο πανομοιότυπο. Είναι kingston στα 2400mhz.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vasalpa είπε

Παρέλαβα κι εγώ, στα πλην ότι δεν έχει φωτιζόμενο πληκτρολόγιο. 

...και δεν φτιάχνει και φραπέδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

...και δεν φτιάχνει και φραπέδες...

Τέτοια αστεία ούτε στο δημοτικό δεν έκανα... Αναφέρθηκε πιο πάνω στο θέμα ότι έχει φωτιζόμενο πληκτρολόγιο γι' αυτό το ανέφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/8/2019 στις 12:18 ΠΜ, vasalpa είπε

Τέτοια αστεία ούτε στο δημοτικό δεν έκανα... Αναφέρθηκε πιο πάνω στο θέμα ότι έχει φωτιζόμενο πληκτρολόγιο γι' αυτό το ανέφερα.

Στην περιγραφή δεν αναφέρεται πουθενά, και δεν είναι καθόλου αστείο, αντίθετα αστείο επιπέδου δημοτικού -ή καλύτερα αφέλεια- είναι να ψάχνεις φωτιζόμενα πληκτρολόγια σε laptops του 500άρικου της Ελληνικής αγοράς, και δεν αναφέρομαι βασικά σε 'σένα αλλά κυρίως σ' αυτόν που ρώτησε! Αν του έλεγες απλώς όχι δεν θα ποστάριζα, αλλά στο ''στα πλην ότι δεν έχει φωτιζόμενο πληκτρολόγιο"...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Στην περιγραφή δεν αναφέρεται πουθενά, και δεν είναι καθόλου αστείο, αντίθετα αστείο επιπέδου δημοτικού -ή καλύτερα αφέλεια- είναι να ψάχνεις φωτιζόμενα πληκτρολόγια σε laptops του 500άρικου της Ελληνικής αγοράς, και δεν αναφέρομαι βασικά σε 'σένα αλλά κυρίως σ' αυτόν που ρώτησε! Αν του έλεγες απλώς όχι δεν θα ποστάριζα...

Να είμαι ειλικρινής από αυτόν που το έγραψε νόμιζα πως είχε, τελοσπαντων προφανώς και σιγά το πράγμα που δεν έχει, εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η καλύτερη περίπτωση που μπορείτε να βρείτε (αν ξαναβγεί) μέχρι 500 ευρώ και πιθανόν να είναι και για κάνα εξάμηνο ακόμα... Ειλικρινά απορώ με κάποιους που το υποτιμούν. Ποτέ δεν κατάλαβα αυτούς που απορρίπτουν κάτι ασυζητητί. Το απορρίπτω λέει δεν κάνει για gaming... Μα κανένα λάπτοπ 500 ευρώ δεν κάνει για gaming!!! Τι προτείνεις αντί για αυτό? Το συγκεκριμένο έχει την καλύτερη κάρτα που μπορείς να βρεις σε αυτά τα λεφτά.  Συνολικά πολύ καλό πακέτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα, παρελαβα και περασα τα windows. αγορασα και ενα κλειδι απο ebay και για την ωρα δειχνουν ενεργοοπιημενα.

παρατηρησα οτι δεν δουλευουν οι εντολες με το πληκτρο Fn. χρειαζεται να κανω καποια ρυθμιση ή να κατεβασω καποιον driver? γιατι τους εχω περασει ολους

 

Edit: καλά τελικά ήταν πιο απλό. Απλά δεν πατάς το πλήκτρο fn. Δουλεύουν μόνα τους  και το fn χρειάζεται για τα f1-f12. 

Επεξ/σία από johni41
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...