Προς το περιεχόμενο

Αναμένεται νέα παραλαβή! [LAPTOP] HP 250 G6 15.6'' FHD INTEL QUAD N5000 8GB RAM 128GB M.2 274.90 € Crazy Sundays Eshop


TheDevilMayCare

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, maxdore217 είπε

Παίδες ο TS μια χαρά τα λέει.  Γιατί πρέπει πάντα να μπαίνει κάποιος και να κάνει μπάχαλο την συζήτηση επειδή τα δικά του θέλω είναι άλλα ; 

Εδώ λοιπόν :  Εξετάζουμε την περίπτωση όπως έχει και σε αυτά τα χρήματα και χωρίς βάλε-βγάλε, 

..........

Σωστός 100%!!! Όσο αφορά τη δική μου παρέμβαση έχεις δίκιο και ζητάω συγγνώμη από τον ts και από όλους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

(Απο) Σεπτεβρη => με αφορμη την καινουργια μαθητικη και σπουδαστικη / ακαδημαικη χρονια, δεν μπορει
ολο και κατι θα δωσουνε -> ακομη & για να εκμεταλλευτουν υπερ τους διαφημιση απο την περισταση, χιχι!
😋

4 λεπτά πριν, Green Dragon είπε

Σωστός 100%!!! Όσο αφορά τη δική μου παρέμβαση έχεις δίκιο και ζητάω συγγνώμη από τον ts και από όλους. 

Βρε δεν υπαρχει λογος για..."συγνωμες"! ☺️

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, TheDevilMayCare είπε

maxdore217 αν εχει καποιος την επιλογη να περιμενει ας πουμε μεχρι ενα-εναμιση μηνα και να τσεκαρει
ειναι [σχεδον] σιγουρο οτι: θα προκυψουν και αλλες προσφορες στον οριζοντα, οπως οι προηγουμενες!🤓
Απλως ειναι που, καποιες φορες, δεν υπαρχει η ανεση -η η <πολυτελεια>!- αυτης ακριβως της ανομονης.

Κάνεις λάθος σε αυτό.

Σε 1-2μήνες θα βγει κάτι καλύτερο ( για τεχνολογία μιλάμε άλλωστε) ... αλλά! ποιος σου λέει ότι θα το προλάβεις ;  εκτός αν δεν κάνεις άλλη δουλειά απ το να ψάχνεις τις προσφορές συνέχεια ( οπότε είναι και χρονοβόρο ) Το laptop του γερμανού που αναφέρθηκες ήθελες δεν ήθελες αγόραζες ήταν τέτοια η τιμή που  ( πουλαγές το δικό σου και είχες 2 χρόνια εγγύηση με καινούργιο μηχάνημα πόσοι και πόσοι το κάνουν αυτό ) τες/πα είπα ξεκάθαρα αφορά συγκεκριμένο κόσμος και όχι αυτόν που θέλει να πάρει  '' Την super προσφορά '' γιατί δεν είναι τέτοια αλλά για κάποιον που θέλει βασικές εργασίες είναι ok και τίμια τιμή από κάτι άλλα με N3350 -4000 που είναι χειρότερα καλύτερο αυτό. 

ΥΓ. Αν θέλεις κάτι να κάνεις την δουλειά σου προφανώς δεν έχει την πολυτέλεια να περιμένεις 1-2 μήνες εκτός αν αγοράζεις από χόμπι , οπότε δεν σου είναι απαραίτητο ( και κάπως έτσι μπορείς να περιμένεις και 1 χρόνο όχι 1 μήνα απλά! ) :D 

52 λεπτά πριν, Green Dragon είπε

Σωστός 100%!!! Όσο αφορά τη δική μου παρέμβαση έχεις δίκιο και ζητάω συγγνώμη από τον ts και από όλους. 

Όχι φίλε μου δεν το είπα για εσένα που στην τελική έχεις γράψεις και πόσα πόστ με τεχνικές βοήθειες σε άλλα ποστ πήγαιναν καλό είναι να υπάρχουν συζητήσεις που αφορούν την εξερεύνηση της προσφορά ( αλλά όχι ποστ χάλια σκέτο) . ;) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Green Dragon είπε

Άστο @omitziz, έχεις χάσει επεισόδια. Έγραψα για την προσφορά που το είχε το Amazon πριν ένα μήνα, στα 320ευρώ. 

Και εγώ πρόπερσι πήρα thinkpad 460s με 390€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

maxdore217 δεν χρειαζεται απαραιτητως 'πολυς' χρονος, αν το κανεις οργανωμενα -ισως και με
καποιες ειδοποιησεις- και με οριζοντα τον 1,5 μηνα μεγιστο χρονο. Εκεινο που με "χαλασε" ηταν
οταν δεν υπηρχε ο χρονος -παρα ας πουμε 2 εως 4 ημερες- αλλα δεν επαιζε προσφορα, σ' εκεινο
το διαστημα...😝 Οποτε, αναγκαστικα και Σκρουτζ για αναζητηση αρχικα, ενω μετα αισθανομουν
...Ρομπαξ -ναι, εκει οπου τρωει το καπελο του!- οταν, μετα απο λιγες βδομαδες, ναα η προσφορα!
😋 
DIA6t6wXUAAwUcq.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, TheDevilMayCare είπε

Υπηρξαν πραγματι & πολυ καλυτερες προσφορες, για παραδειγμα τετοια ηταν
του Ryzen 2200u (απο το Γερμανο και με Επιστροφη, αν τα θυμαμαι ολοσωστα)
ομως τωρα εαν θελεις να πας σε AMD -ανευ προσφορων- θελεις...+ 100 ευρω:
https://www.skroutz.gr/s/18206104/HP-255-G7-2200U-8GB-256GB-FHD-No-OS.html

Στα ...ούτε +100 παίζει παντως και αυτό το lenovo με τον ισχυρότερο ryzen 5 2500u και fullhd (369 σύνολο):

https://www.mgmanager.gr/notebooks/81351-lenovo-ideapad-330-15arr-ryzen-5-2500u156-fhd4gb1tb-hddwebcamfreedos.html?skr_prm=WyJkM2Y5MDVkZC0yYTQ2LTRiNzMtOWRlZS1kYTUwZTE3MGNhNzAiLDE1NjU1NTQ3ODI0ODcseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-5-2500U-vs-AMD-Ryzen-5-3500U-vs-AMD-Ryzen-3-2200U/3123vs3421vs3152

Για κάποιον που ψάχνει το δυνατότερο με όσο λιγότερα λεφτά γίνεται... No offence έτσι, κουβεντουλα κάνουμε, να 'μαστε καλά να συζητάμε για τα τεχνολογικά μας εργαλεία και παιχνίδια 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, kostis76 είπε

Στα ...ούτε +100 παίζει παντως και αυτό το lenovo με τον ισχυρότερο ryzen 5 2500u και fullhd (369 σύνολο):

https://www.mgmanager.gr/notebooks/81351-lenovo-ideapad-330-15arr-ryzen-5-2500u156-fhd4gb1tb-hddwebcamfreedos.html?skr_prm=WyJkM2Y5MDVkZC0yYTQ2LTRiNzMtOWRlZS1kYTUwZTE3MGNhNzAiLDE1NjU1NTQ3ODI0ODcseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-5-2500U-vs-AMD-Ryzen-5-3500U-vs-AMD-Ryzen-3-2200U/3123vs3421vs3152

Για κάποιον που ψάχνει το δυνατότερο με όσο λιγότερα λεφτά γίνεται... No offence έτσι, κουβεντουλα κάνουμε, να 'μαστε καλά να συζητάμε για τα τεχνολογικά μας εργαλεία και παιχνίδια 😁

Για άλλαξε δίσκο να βάλεις ssd και άλλα 4gb ram...κάνε σούμα τώρα...ακόμη 369; Αν είναι να πάμε στα 400+ σαφώς και μπορούμε να βρούμε και άλλα laptop...για τα λεφτά του αυτό του θέματος τώρα είναι παραπάνω από μια χαρά!

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λαπτοπακι για εναν μεσο χρηστη (ιντερνετ,οφις και παρεμφερη προγραμματακια,ταινιες,downloading,καθως και απλα image-video editing) ειναι  οτι πρεπει.Δινεις 3 ευρω,αγοραζεις γουιντοους απο ebay και καθαρησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, kaspito είπε

Ελληνική αγορά δεν ξέρω και ούτε που θα την κοίταζα πέρα από ότι δημοσιεύεται στο insomnia.. Ευρωπαϊκή κυρίως, αλλά πρόχειρα κοιτώντας σε 2-3 site προσφορών δεν βλέπω τίποτα που να αξίζει αυτή τη στιγμή σ'αυτά τα λεφτά. Είναι και κυριακή. 

Ebay είναι εγγύηση για laptop επίσης. Υπάρχει υπερπροσφορά σε συγκεκριμένα μοντέλα και κατεβάζουν τις τιμές πολύ. Για νεα-σφραγισμένα κομμάτια μιλάμε.

Πήρα L380 i5- 3 χρόνια εγγύηση σφραγισμένο στα 350 περίπου, με τιμή ελλάδας κοντά στο 1000ρικο (wtf)...

Aπ΄ότι έχω καταλάβει τα μαγαζιά έχουν τεράστιο ποσοστό κέρδους από τα laptop..Μιλάμε για 100%+ Και όχι συγκρίνοντας τα με το e-bay, αν παρακολουθήσεις αμερικάνικη αγορά όταν διώχνουν stock θα εκπλαγείς.

Ευρωπαική αγορά βλέπε και https://www.mydealz.de/ , επίσης τα site που έχει στο footer (ισπανία, αγγλία κλπ). Το geizals έχει slow update και επίσης δεν μπορεί να ανιχνεύσει άμα βάλει ο άλλος κουπόνι 100 ευρώ κάτω στο checkout

Ποιος δίνει 3 χρόνια εγγύηση σε laptop από ebay; Μου φαίνεται απίστευτο.

Όπως και αυτή η τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Aurumnus είπε

Ποιος δίνει 3 χρόνια εγγύηση σε laptop από ebay; Μου φαίνεται απίστευτο.

Όπως και αυτή η τιμή.

Όσοι πωλούνε νέα κομματια? Με τον κατασκευαστή πάει η εγγύηση.. Thinkpad είναι business laptop γι αυτό έχουν 3χρονο.

Στο e-bay μπορείς να δεις τιμές προηγούμενων πωλήσεων (όχι όμως όλων όμως νομίζω) για το search query σου από τα filters. Απλά θέλει να αφιερώσεις λίγο χρόνο να κάνεις monitor, το accepting best offer επίσης μπορεί να σου γλιτώσει αρκετά χρήματα. /close γιατί καταστρέφουμε το topic.

Untitled.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kaspito είπε

Όσοι πωλούνε νέα κομματια? Με τον κατασκευαστή πάει η εγγύηση.. Thinkpad είναι business laptop γι αυτό έχουν 3χρονο.

Στο e-bay μπορείς να δεις τιμές προηγούμενων πωλήσεων (όχι όμως όλων όμως νομίζω) για το search query σου από τα filters. Απλά θέλει να αφιερώσεις λίγο χρόνο να κάνεις monitor, το accepting best offer επίσης μπορεί να σου γλιτώσει αρκετά χρήματα. /close γιατί καταστρέφουμε το topic.

Untitled.png

Εχω μια απορία, βλέπω στο τόταλ εχεις εκπτωση απο κουπόνι, πως προκύπτουν αυτά ? Πολλά χρόνια τωρα αγοράζω απο Ebay αλλά κουπόνι δεν μου έτυχε ποτέ. Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, vostok είπε

Εχω μια απορία, βλέπω στο τόταλ εχεις εκπτωση απο κουπόνι, πως προκύπτουν αυτά ? Πολλά χρόνια τωρα αγοράζω απο Ebay αλλά κουπόνι δεν μου έτυχε ποτέ. Ευχαριστω!

Μάη-Ιούνη δώσανε αβέρτα κουπόνια με 10% έκπτωση στα πάντα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...