Προς το περιεχόμενο

H Apple κόβει την πρόσβαση στη λειτουργία "Υγείας μπαταρίας" του iPhone αν αυτή αντικατασταθεί από τρίτους


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απόλυτα λογικό.

Ποιός θα είχε την απαίτηση να σου πει ο OPEL κάτι την κατάσταση του κινητήρα ή οποιουδήποτε άλλου μέρους του αμαξιού σου αν το άλλαζες με κάποιο άλλο άλλης εταιρείας.

Αν θες βάλε εφαρμογή 3ου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, slk200gr είπε

Κατά περίεργο τρόπο είναι αυτοί που δεν θέλουν να πανε😝😝😝😝😝😝

Εσυ αυτό κατάλαβες από τα 200 σχόλια ;; Ότι αυτοί που έχουν 1000€ κινητό ψάχνονται να αλλάξουν στην Ομόνοια μπαταρία ;;

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως η εταιρία έχει θέματα με τις κινήσεις που κάνει να σας θυμίσω το τσιπ τ2 στα λαπτοπ που δε σε αφήνει για πολλές επισκευές εκτός της αππλ. Και κάποια στιγμή θα πέσει αν δεν αλλάξει τιμολογιακή πολιτική. Το πρώτο αιφον το πήρα 550 ευρώ και ήταν το 3g και τώρα κάνουν 1350! Μιλάμε 200% πάνω! Προσπαθεί να κερδίζει από το σέρβις χρεώνοντας υπερβολικά για μικρές αλλαγές. Εμένα σε macbook air για αλλαγή στα hinge μου ζήτησαν αλλαγή όλης της οθόνης ! Κοινως 550 ευρώ στην istorm. Για τα δυο πράγματα που κρατάνε την οθόνη ! Θα το πετούσα γιατί στο λαπτοπ δεν έκλεινε καν η οθόνη τελικά τα πήρα από το eBay το έκανα βιδες με ρίσκο δικό μου. Δε το συστήνω σε άλλους κ τα έφτιαξα μόνος μου. Αλλά προφανώς δεν ήταν η καλύτερη λύση.  Τώρα ακόμα κ εγώ όσον αφορά να αλλάξω μπαταρία θα πήγαινα σε istorm όχι γιατί δε μπορώ να βρω μπαταρία μόνος μου κ να την αλλάξω προφανώς αλλά κάτι που ξεχνάτε στα καινούργια αιφον αν το ανοίξεις χάνεις και την αδιάβροχοποίηση κατι για το οποίο ναι θα πλήρωνα λιγο παραπάνω (σε λογικές τιμές) για να συνεχίσω να έχω. Όποτε όλα είναι θέμα επιλογών. Στο λαπτοπ δε το πήγα ήταν υπερβολική η χρέωση στη μπαταρία  θα το σκεφτόμουν. Όμως γενικά υποστηρίζει την ακριβή χρέωση κ στο δικαιολογεί ότι προσφέρει πρώτης ποιότητας ανταλλακτικά. Το θέμα είναι ότι μέχρι τώρα με μούφα μπαταριες υποστηριζε τις πληροφοριες στο battery health. Όποτε αν με ρωτήσετε να το μπλοκάρει τώρα μοιάζει λίγο εκδικητικό. Τύπου αν πας με άλλον στο κόβω. Οπως και να έχει δε με βρίσκει σύμφωνο κ γιαυτο προσωπικά στο σύντομο μέλλον θα προσπαθήσω κ εγώ να φύγω από το οικοσύστημα  μακ αιφον αιπαντ αππλ Γουότς. Το αντροιντ έχει εξελιχθεί αρκετά πλέον. Κ η αππλ χάνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, iwnas28 είπε
19 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Συνέχεια δικαιολογείτε την Apple που σας κλέβει. Τι στιγμή που βάζεις την αυθεντική μπαταρία γιατί πρέπει να το κάνεις σε κατάστημα της Apple για να έχεις πρόσβαση στη λειτουργία υγείας της μπαταριας? 

Δηλαδή υπαρχει μόνο η Apple που οι τεχνικοί της είναι εξειδικευμένοι στη NASA και οι Πακιστανοί στην ομόνοια.Τι είναι αυτά που λέτε?!!! 

Τι να πουν ρε φιλε...αφου τοσο κοβει σε μερικους

Ρε φίλε ειλικρινά τώρα έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά να πάρω το Xs Max και όταν θα έρθει η ώρα να αλλάξω μπαταρία θα το πάω πιστεύεις στον οποιονδήποτε να του αλλάξω μπαταρία με μια αμφιβόλου ποιότητας απλά για να γλυτωσω 20-30€ !;;; Ειλικρινά θέλετε και τα γράφετε αυτά ;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μεγάλο θέμα είναι αλλου
1. ακόμη και μαμά να βάλεις δεν αλλάζει κάτι καθώς θα πρέπει να περάσουν ενα encrypted key (κάτι σαν του touch id σύστημα)

2. έχουν αφαιρέσει απο το store ολες της εφαρμογές τρίτων και έχουν κόψει πρόσβαση στα στοιχεία αυτά απο το loader (ουτε δλδ απο τον υπολοτιστη  μπορεις να δεις πχ me 3u tools κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, SeaLion είπε

Δεν θυμάμαι ποτέ η Apple την τελευταία 15ετία (και παραπάνω ίσως) να πουλάει οτιδήποτε που να μπορεί να αλλάξει ένας πελάτης μόνος του στο εσωτερικό μιας συσκευής, εκτός από τα Mac Pro.

Όσα λινκς σε μαγαζιά μπήκαν εδώ δεν πουλάνε original parts. Γενικά δεν είναι διαθέσιμα original parts σε τελικούς χρήστες.

Πάμε άλλη μία: μπορείς να βάλεις μια οποιαδήποτε μπαταρία στο iPhone και θα δουλεύει, απλά δεν θα είναι διαθέσιμη η built-in λειτουργία που δείχνει την "υγεία" της μπαταρίας - όπως συμβαίνει εδώ και καιρό, απλά θα έχει και έξτρα πληροφορίες πλέον.

Το Coconut Battery για Mac (υπάρχει κι άλλο app αντίστοιχο για Windows) θα μπορεί να σου δώσει αυτή την πληροφορία.

OK! 
Όταν την βρεις πες μας!

Αν έδωσες 1400 λίρες για καινούριο iPhone και σκέφτεσαι τις 60 λίρες για official battery replacement... 🤷‍♂️

Αναφορικα για το σχολιο σου στο δικο μου σχολιο.

Και οι δυο μας ξερουμε οτι στη ζωη τα παντα ειναι θεμα ερμηνειας πανω στο . τι ειπαν η τι εκαναν οι αλλοι.

Για να σου το ξεκαθαρισω λοιπον , μιας και  ερμηνευσες λαθος το συγκεκριμενο σημειο. Τα χρηματα δεν ειναι το θεμα , ειναι επιλογη (εαν ζεις εκτος Ελλαδας , που πραγματικα το ευχομαι  αντιλαμβανεσαι τι εννοω). Το οτι μια εταιρια εχει την ταση να εξαπατα (αποδεδειγμενα και μιλωντας παντα για την Apple) ειναι κατι που δεν αρεσει σε κανενα μας , ανεξαρτητα του ποσα χρηματα εχει δωσει για μια συσκευη της εν λογω εταιριας. 

Αρα λοιπον εαν το εκανε για καποιους με παλαιοτερες συσκευες γιατι να μην το κανει και για τους κατοχους Iphone X . Εκει ειναι ο ενδοιασμος και η απογοητευση. 

Επισης εαν το ξαναδεις αναφερω οτι προτιμω την επισκευη σε εξουσιοδοτημενο service Apple απλα ειμαι απογοητευμενος διοτι ειναι ισως ειναι η μονη εταιρια που λεει ψεμματα καταμουτρα δικαιλογοντας τα με παπαρολογιες που υποτιμουν την νοημοσυνη και την τσεπη των καταναλωτων τους. 

Ελπιζω τωρα να ειναι πιο ξεκαθαρα για σενα το που στοχευε το σχολιο μου.

Φιλικα 

Στελιος 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Όλοι εσείς με τα iPhone με τις 36 δοσεις που δεν έχετε να αλλάξετε μπαταρία. Δεν προσπαθω να σε σώσω από καμιά κακία apple. Έχετε βγάλει άχρηστους όλους τους τεχνικούς και προσπαθείτε να πείσετε τον εαυτό σας ότι είναι και σωστή η πρακτική του να νοικιάζετε μια συσκευή. Απλά θέλει να σας τα παίρνει η Apple από παντού. Τοσο απλά. Όλα τα υπόλοιπα που έχουμε διαβάσει περί Πακιστανών στην ομόνοια, γνήσιες μπαταρίες που σκάνε, και ροζ νεράιδες είναι για να τρώνε το φαγητό τους τα μικρά παιδάκια 

Δεν υπάρχετε πουθενά ... Τελικά τι ισχύει !;;;

 Έχουμε η δεν έχουμε να αλλάξουμε μπαταρία !!!

θα μας τρελάνεις ρε φίλε ! Σου λέμε ότι προτιμούμε το επίσημο σέρβις για αλλαγή μπαταρίας ,μας πιάνουν κορόιδα...

 τώρα «όλοι εσείς με τα I phone των 36 δόσεων που δεν έχετε να αλλάξετε μπαταρία»

 Έχω έναν καλό ψυχολόγο να σου συστήσω ..

 είναι λίγο ακριβός όμως ...

  • Like 1
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Ρε φίλε ειλικρινά τώρα έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά να πάρω το Xs Max και όταν θα έρθει η ώρα να αλλάξω μπαταρία θα το πάω πιστεύεις στον οποιονδήποτε να του αλλάξω μπαταρία με μια αμφιβόλου ποιότητας απλά για να γλυτωσω 20-30€ !;;; Ειλικρινά θέλετε και τα γράφετε αυτά ;;

Και μετά από τέσσερα ας πούμε χρόνια που θα θέλει κάποιος να αλλάξει μπαταρία και το κινητό τότε δεν έχει 1350€ γιατί να μην μπορεί να βάλει κάτι φτηνό να συνεχίσει να το έχει για 2ο; 

Και ναι οκ μπορείς να βάλεις κάτι φτηνό από τρίτο στην τελική δεν σου το απαγορεύει απλά δεν θα βλέπεις την υγεία της. Κλάιν Μάιν.. Αλλά ρε φίλε όσο υπάρχουν θύματα (για μένα) που υποστηρίζουν τέτοιες πρακτικές αύριο στο ios 14 θα σου την κόψει και αυτή την δυνατότητα. Δλδ να ΜΗΝ Μπαίνει καθόλου ξένη η γνήσια μπαταρία από τρίτο. Πάλι μπράβο θα λέτε κάποιοι με παράλογες λογικές.

Αλλά θα ειναι μόνοι τους 10 νοματαιοι γιατί τόσοι θα μείνουν με τα καμώματα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, keysmith είπε

Και μετά από τέσσερα ας πούμε χρόνια που θα θέλει κάποιος να αλλάξει μπαταρία και το κινητό τότε δεν έχει 1350€ γιατί να μην μπορεί να βάλει κάτι φτηνό να συνεχίσει να το έχει για 2ο; 

Και ναι οκ μπορείς να βάλεις κάτι φτηνό από τρίτο στην τελική δεν σου το απαγορεύει απλά δεν θα βλέπεις την υγεία της. Κλάιν Μάιν.. Αλλά ρε φίλε όσο υπάρχουν θύματα (για μένα) που υποστηρίζουν τέτοιες πρακτικές αύριο στο ios 14 θα σου την κόψει και αυτή την δυνατότητα. Δλδ να ΜΗΝ Μπαίνει καθόλου ξένη η γνήσια μπαταρία από τρίτο. Πάλι μπράβο θα λέτε κάποιοι με παράλογες λογικές.

Αλλά θα ειναι μόνοι τους 10 νοματαιοι γιατί τόσοι θα μείνουν με τα καμώματα της.

Ποιος σου είπε ρε μεγάλε ότι δεν μπορεί !  

 Μα το θεό δηλαδή ! Γιατί παρερμηνεύετε ακόμα και το ίδιο το άρθρο !

 Μπαταρία αλλάζεις όπου θέλεις . Πληροφορίες στο health app δεν βλέπεις .

 Ε-ΛΕ-ΟΣ

 Μετά από 4 χρόνια οποίος το πάρει ας κάνει ότι θέλει ... επιλογή δίκη του είναι .

 ΕΓΩ αν χρειαστεί να αλλάξω μπαταρία στο XS Max που το πλήρωσα ΠΟΛΥ ακριβά ΝΑΙ θα πάω στο επίσημο σέρβις και εκεί θα αλλάξω μπαταρία αν χρειαστεί .

 

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συστημα υγειας για τις μπαταριες της απλε αρχιζει να μοιαζει με το εοππυ.... Μονο σε συμβεβλημενους γιατρους.. 

Αντε με το καλο να καθιερωσουν και το οικογενειακό σερβις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, adi32 είπε

Πόσοι χρήστες έχουν στο κινητό τόσο απόρρητα στοιχεία και φοβούνται ότι αν δεν έχουν τα τελευταία security updates θα διαρρεύσουν? 

Στην Ελλάδα λίγοι πήγαινε λίγο εξωτερικό να έχεις bank accounts, κωδικούς, φακέλους από δουλειά σημαντικούς ολοι νομίζετε ότι η αππλε πουλάει μόνο Ελλάδα δεν βλέπετε έξω τα security update είναι τα ποιο βασικά για ένα κινητό όταν έχεις πολλά δεδομένα που δεν θες διαρρευσουν. 

14 ώρες πριν, nextp είπε

Μετα απο αυτα που εκανε πριν καποιο διαστημα βαζοντας το λειτουργικο να μειωνει την αποδοση των συσκευων για να μην καταναλωνουν πολυ ενεργεια οπως ελεγε εγω προσωπικα δεν την εμπιστευομαι.

Αυτη την στιγμη εχω ενα Iphone X το οποιο ειχα παρει καινουργιο πριν 2 χρονια και η μπαταρια του εχει αρχισει να την ακουει κανονικα.

Καθε φορα που παω σε Apple store εδω στο Λονδινο κοντοστεκομαι στο XS Max αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να δωσω  1400 λιρες να ξανααγορασω μαλακιες.

Οχι οτι τα πραγματα στο Android ειναι καλυτερα  , αλλα τωρα μιλαμε για την Apple.

Σιγουρα και εγω θα ηθελα να κανω την επισκευη μου σε εξουσιοδοτημενο καταστημα Apple αλλα απο την αλλη εχωντας δωσει 1400 λιρες περιμενω καλυτερη συμπεριφορα σαν πελατης.

Οποτε το μονο που μπορω και σκεφτομαι να κανω ειναι να φυγω ενετελως απο το οικοσυστημα της .

1400£ και σκέφτεσαι τα 50-60£ που ζητάνε στο Apple store για αλλαγή μπαταρίας μετά από 1-2 χρόνια ανάλογα την χρήση. Έχεις να δώσεις για 1400£ και σε πείραξε το 50αρι.

 

τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κωλους...!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο που τσιγκουνευεστε τα 20 ευρω για να βαλετε μια μπαταρια προκοπης σε ενα τηλεφωνο πανακριβο με προσπερναει 10 φορες απο πανω.. Τα μεταξωτα βρακια θελουν μεταξωτους πωπους. Αλλιως παρτε ενα "price/perf" διαμαντακι και αφηστε μας και εμας στην ησυχια μας..

Και φυσικα πολυ καλα κανει να μην βγαζει battery health ακομη και γνησια να ειναι αν αλλαχθει αλλου. Γιατι και δεν ξερω τι δουλεια θα κανει ο αλλος και γιατι αν συμβει κατι με την" γνησια " μπαταρια του ο αλλος θα κανει τον Κινεζο. Ενω ετσι εχω τον αντιπροσωπο υπευθυνο για την οποια αλλαγη κανει ο ιδιος στην μπαταρια του. 

Αλλωστε γιατι κλαιγεστε δεν καταλαβα.. Εφαρμογες τριτων κατασκευαστων υπαρχουν αν θελετε να ελεγξετε την μπαταρια σας εστω και αν πρεπει να κανετε δυο πραγματακια για να τις βαλετε..

Επεμβαινετε που επεμβαινετε μονοι σας σε πανακριβες συσκευες γιατι για καποιο λογο ειναι μαγκια να κοψεις 10 ευρω απο μια πανακριβη συσκευη απο οτι εχω καταλαβει αντι να πας σαν "προβατο" να την αλλαξεις στην αντιπροσωπεια, μετα ομως αν παθει κατι η συσκευη ή ανεβαζει θερμοκρασιες ή γινει καμια εκρηξη βριζετε τις εταιρειες. 

Για να μην πω και το αλλο.. Μαγκες μαγκες αλλα οταν ερχετε η ωρα να αγορασετε μια συσκευη την κοιτατε 40 ωρες και ζητατε εκπτωση αν δειτε μπαταρια 3ου ή αλλο περιφερειακο ή οτιδηποτε αλλο ε; Και που εισαι φιλε δεν θελω να σε πιεσω αν μπορεις κοψε κατι παραπανω γιατι δεν μου ειπες οτι μπλα μπλα..

Ε βεβαια οταν αγοραζουμε εμεις μεταχειρισμενο να το εχει πενα ο πωλητης αλλα ας κραξουμε λιγο τους μακακες που προσεχουν τα κινητα τους και τις εταιρειες που το κανουν μονο για κονομα.
 

Της Apple μπορεις να της καταλογισεις πολλα.. Αλλα να της καταλογιζουμε και πραγματα που θελουν να προστατευσουν την ιδια και τον καταναλωτη για μικροτητες και κοντρες αστειες φανατικες ειναι λιγο τραβηγμενο. Ακομη βλεπω ατομα να ψαχνουν για τιμη/αποδοση σε premium προιοντα και δη Apple. 

Αν δεν εχετε συνηδητοποιησει καποιοι τι αγοραζετε και τι after sales support και τιμολογιακη πολιτικη εχει καποια εταιρεια τι να πω.. Αλλα καπου σταματηστε με αυτες τις γελοιοτητες περι προβατων και χρηστων που δεν ξερουν τι τους γινεται.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, keysmith είπε

ποιο αστείο; Εγώ το βλέπω κάθε μέρα (εκπαιδευτικός είμαι). Πόσα παιδιά (έφηβοι) με iphone  δεν έχουν ούτε αναπάντητη να κάνουν. Ερχονται στο γραφείο των καθηγητών και ζητάνε να πάρουν τους γονείς τους γιατί δεν έχουν κάρτα (στο 1000 ευρώ κινητό τους).

Εννοείται ότι παίζει διαρκώς και συστηματικά και συμβαίνει (και όχι μόνο με iphone και με s10, s9 κτλ κτλ)

Αααααα μιλάμε για το εργατικό δυναμικό αυτής της χώρας τότε, με εργασία κανονική και μισθό!!! Πες το μας να το ξέρουμε.

Και που να δεις πόσα κορίτσια δεν έχουν να πάρουν προιόντα γυναικείας υγιεινής στα σχολεία και χάνουν μαθήματα, γιαυτό έγινε και η καμπάνια με τις διαφημίσεις πριν λίγο καιρό...

Τι άλλο θα διαβάσουμε....

 

15 ώρες πριν, adi32 είπε

Γιατι σας φαίνεται παράξενο? 

Εδώ δεν μπορείς να βάλεις άλλο καλώδιο φόρτισης και θα σου επέτρεπαν να πας να βάλεις μπαταρία όπου θέλεις? 

Πολύ καλά κάνει αφού βρίσκει 

Αυτό ακριβώς που το διάβασες ή το είδες? Ότι του φανεί του λολοΣτεφανή μου φαίνεται ο καθένας για να στηρίξει τη χαζομάρα που θα πεί

 

13 ώρες πριν, adi32 είπε

Πόσοι χρήστες έχουν στο κινητό τόσο απόρρητα στοιχεία και φοβούνται ότι αν δεν έχουν τα τελευταία security updates θα διαρρεύσουν? 

Φωτογραφίες δεν έχεις στο κινητό? επικοινωνίες με emails δεν έχεις στο κινητό? social media δεν έχεις στο κινητό? επαφές? μηνύματα? κλήσεις κ.α?

Αν είσαι από αυτούς που δεν έχουν τότε τι το θέλεις το smartphone και σχολιάζεις μάλιστα και στο θέμα? Παίξε με το 3210 και είσαι μια χαρά

 

12 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Το αν θα αγοράσω είναι δικαίωμα μου το να ακούω σαχλαμάρες και να απαντάω επίσης. Εσύ πήγαινε αγόρασε. Σου είπε κανένας να μην πάρεις? Πάρε 3 iPhone και άλλαζε μπαταρία κάθε μέρα. Μη μου κλαίγεσαι μετά ότι δεν βγάζει πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας στη μισή τιμη

Το να χαρακτηρίζεις σαχλαμάρες κάτι που δε σου αρέσει είναι η μεγαλύτερη σαχλαμάρα

Μέχρι τώρα ότι έχεις ποστάρει από μπαταρία σαν αυθεντική όταν σου ζητήθηκε είναι μούφα, οπότε άσε τα σχόλια και τους χαρακτηρισμούς

 

12 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Όλοι εσείς με τα iPhone με τις 36 δοσεις που δεν έχετε να αλλάξετε μπαταρία. Δεν προσπαθω να σε σώσω από καμιά κακία apple. Έχετε βγάλει άχρηστους όλους τους τεχνικούς και προσπαθείτε να πείσετε τον εαυτό σας ότι είναι και σωστή η πρακτική του να νοικιάζετε μια συσκευή. Απλά θέλει να σας τα παίρνει η Apple από παντού. Τοσο απλά. Όλα τα υπόλοιπα που έχουμε διαβάσει περί Πακιστανών στην ομόνοια, γνήσιες μπαταρίες που σκάνε, και ροζ νεράιδες είναι για να τρώνε το φαγητό τους τα μικρά παιδάκια 

Ενώ οι υπόλοιποι με τα Galaxy των 1000+και τα oneplus των 700+ ευρώ τα σκάνε ντούκου! ή ακόμη και τα Xiaomi των 400+

ότι πεις!

 

 

10 ώρες πριν, newton91 είπε

Έχω το iPhone SE , από που μπορώ να αλλάξω μπαταρία γνήσια ; 

Ρώτα τον deadpool, έχει ποστάρει παραπάνω αρκετές "πηγές" με "αυθεντικές" μπαταρίες για να μας αποδείξει ότι μπορεί να βρεί, κάτι που εμείς δεν τόχουμε!

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, polaki είπε

Επειδή όλοι έχουμε σπουδάσει βλέπω Marketing εδώ, μπορείς να μας πεις συγκεκριμένα ΠΟΙΑ ποσοστά πάνε προς τα κάτω, καθώς και κάποια links που να το επιβεβαιώνουν?

Επίσης κάτι ακόμα. Πρόσφατα ήθελα να αγοράσω από εδώ μέσα iPhone 7 plus για φίλο μου, ίδιο με το δικό μου. Πάω να το πάρω, κοιτάω την οθόνη και εκ πρώτης όψεως έμοιαζε ίδια. Τα βάζω δίπλα δίπλα, ούτε στο σκύλο μου δεν θα το έβαζα να το φάει. Τόσο ΜΑΠΑ. Φυσικά και σηκώθηκα και έφυγα γελώντας στη μούρη του χωρίς να το αγοράσω. Ας το παντρευτεί λοιπόν αφού του έσπασε η οθόνη και δεν έβαλε αυθεντική. 

Επειδή ακριβώς λοιπόν αγοράζουμε ΕΙΣ ΓΝΩΣΗ ΜΑΣ ένα κινητό αντικειμενικά ακριβό (σε σχέση με τον ανταγωνισμό), ΑΠΑΙΤΩ να είναι προσεγμένο σε οτιδήποτε χρειαστεί από service που σημαίνει να μην βάζει το ΚΟΥΛΟ του χέρι το κάθε 20χρονο που βγήκε από ΙΕΚ και κάνει πρακτική στον κυρ Μήτσο, ή και στο Public ακόμα. 

Τώρα το αν εσείς (όσοι κράζετε) αγοράζετε Suzuki και κράζετε το services της Mercedes, είστε τελείως εκτός τόπου και χρόνου και εδώ και χρόνια δεν σας δίνει κανένας σημασία. Αν κάποιος αγοράζει Mercedes, και γκρινιάζει για το service και το πάει στον κυρ Μήτσο, πολύ καλά κάνει η Mercedes και βγάζει μήνυμα ότι κάποιος έχει κάνει "κατσαβιδιά" ώστε να μην την πατήσει ο επόμενος. 

Αν θες αγορίνα μου να στο φτιάξει ο κυρ μήτσος επειδή ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ είναι το ίδιο, με γεια σου με χαρά σου. Εγώ έχω ή δεν έχω δικαίωμα να ξέρω ότι έχεις επέμβει και άρα να μη γουστάρω να το αγοράσω 2ο χέρι από σένα? 

Απαντήστε μου παρακαλώ το ερώτημα αυτό γιατί θα τρελαθούμε με την αρρωστημένη λογική σας εδώ μέσα πια...

Ένα προϊόν και η ιδεολογία της εταιρείας που το παράγει δεν πρέπει να βασίζεται στον "επόμενο " ιδιοκτήτη.

Αγοράζεις κατι για να το κρατήσεις , όχι να το έχεις σε άριστη κατάσταση για πούλημα ώστε να ικανοποιήσεις τις μαυραγοριτικες τάσεις σου .

Όλη η λογική σου είναι λάθος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

Ρε φίλε ειλικρινά τώρα έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά να πάρω το Xs Max και όταν θα έρθει η ώρα να αλλάξω μπαταρία θα το πάω πιστεύεις στον οποιονδήποτε να του αλλάξω μπαταρία με μια αμφιβόλου ποιότητας απλά για να γλυτωσω 20-30€ !;;; Ειλικρινά θέλετε και τα γράφετε αυτά ;;

Χαχαχαχα και για να δεις πόσο ωραία τους γυρνάνε τα δικά τους τα λόγια...

"Τι να πουν ρε φιλε...αφου τοσο κοβει σε μερικους"

 

 

 

1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

Δεν υπάρχετε πουθενά ... Τελικά τι ισχύει !;;;

 Έχουμε η δεν έχουμε να αλλάξουμε μπαταρία !!!

θα μας τρελάνεις ρε φίλε ! Σου λέμε ότι προτιμούμε το επίσημο σέρβις για αλλαγή μπαταρίας ,μας πιάνουν κορόιδα...

 τώρα «όλοι εσείς με τα I phone των 36 δόσεων που δεν έχετε να αλλάξετε μπαταρία»

 Έχω έναν καλό ψυχολόγο να σου συστήσω ..

 είναι λίγο ακριβός όμως ...

Χαχαχα δωστον, αν κάνει 36 δόσεις θα τον βολέψει!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...