Προς το περιεχόμενο

Apple watch


ElectricWheel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια η γνώμη σας; Επειδή ψιλοέχω τα πάντα από apple έλεγα μήπως δοκιμάσω και αυτό αλλά θα θελα να μου χρησιμεύσει σε κάτι όχι να το χω για μόστρα. Θα μαρεσε πχ να ακούω μουσική από αυτό όταν πάω γυμναστήριο για να μην κουβαλάω το κινητό και να ακούω μουσική με τα airpods. Γενικά έχει αυτονομία χωρίς το κινητό; Πχ να απαντάω κλήσεις χωρίς να έχω το κινητό μου; Φόρτιση κάθε πότε θέλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είναι από τα καλύτερα αλλά πάντα με την προσθήκη του κινητού χωρίς κινητό δεν κάνει και πολλά πράγματα, λες για μόστρα αλήθεια δεν σου φαίνεται  παιδικό σαν κινεζικό μπιχλιμπίδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, ElectricWheel είπε

Ποια η γνώμη σας; Επειδή ψιλοέχω τα πάντα από apple έλεγα μήπως δοκιμάσω και αυτό αλλά θα θελα να μου χρησιμεύσει σε κάτι όχι να το χω για μόστρα. Θα μαρεσε πχ να ακούω μουσική από αυτό όταν πάω γυμναστήριο για να μην κουβαλάω το κινητό και να ακούω μουσική με τα airpods. Γενικά έχει αυτονομία χωρίς το κινητό; Πχ να απαντάω κλήσεις χωρίς να έχω το κινητό μου; Φόρτιση κάθε πότε θέλει;

1. Μπορεις να ακους μουσικη χωρις το κινητο να ειναι κοντα σε συνδυασμο με τα airpods. Εχει καποια GB αποθηκευτικο χωρο, οχι κατι τρελο. Για τα τραγουδια που θα ακουσεις κατα τη διαρκεια μιας προπονησης αρκει.

2. Αναλογα με τη χρηση που του κανεις η αυτονομια διαφερει. Σε γενικες γραμμες ανα 2 ημερες χρειαζεται φορτιση.

3. Για να απαντας κλησεις χωρις το κινητο σε εμβελεια θα πρεπει να αγορασεις το cellular μοντελο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω κάτι. Στο Apple Watch 4 GPS, αν αφήσω το κινητό σπιτι και πάω για τρέξιμο. Θα αποθηκεύσει τη  διαδρομή που έκανα και θα τη συγχρονίσει με το κινητό μου; 

EDIT: Διάβασα ότι με το Strava app από το series 2 και πάνω μπορεί να αποθηκεύσει τη διαδρομή και μετά να τη κάνω import στο iPhone.

Επεξ/σία από sp3cial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/8/2019 στις 3:57 ΜΜ, ElectricWheel είπε

Ποια η γνώμη σας; Επειδή ψιλοέχω τα πάντα από apple έλεγα μήπως δοκιμάσω και αυτό αλλά θα θελα να μου χρησιμεύσει σε κάτι όχι να το χω για μόστρα. Θα μαρεσε πχ να ακούω μουσική από αυτό όταν πάω γυμναστήριο για να μην κουβαλάω το κινητό και να ακούω μουσική με τα airpods. Γενικά έχει αυτονομία χωρίς το κινητό; Πχ να απαντάω κλήσεις χωρίς να έχω το κινητό μου; Φόρτιση κάθε πότε θέλει;

Φόρτιση κάθε βράδυ βασικά. Για να απαντάς στις κλήσεις χρειάζεσαι την cellular έκδοση (+100€) και eSim (μόνο Cosmote προς το παρών), καλού κακού ρώτα σε ένα Germano πριν το αγοράσεις.

Γνώμη μου είναι να πάρεις το απλό μοντέλο. Την μουσική θα την συγχρονίζεις από το σπίτι για να την έχει στην εσωτερική μνήμη. Τα airpods παίζουν μια χαρά. Αρκετά tracking apps παίζουν κανονικά και χωρίς το κινητό σε εμβέλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, onelonelystar said:

Ξέρετε αν κάνει tracking και τέννις?

Ναι αλλά οι μετρήσεις δεν είναι πολύ αξιόπιστες. Νομίζω αυτό αναφέρεται και στο site της apple γενικά για αθλήματα όπου τα χέρια δεν κινούνται με κάποιο ρυθμό  και το έχω παρατηρήσει και από φίλο μου που ασχολείται με τένις.

Επεξ/σία από gRim
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα χτες το iwatch 6 (όπως το λένε τεσπα) και εχω σταματήσει να λαμβάνω ηδοποιήσεις στο ρολόι. Εκτος κλήσεων.

Συνέβει και σε κάποιον άλλον?

edit: τελικά ο μόνος τρόπος να φτιάξε είναι να ξανα-κάνεις pair το ρολόι. Βρήκα αρκετές αναφορές στο internet... Ψιλό απογοήτευση αυτό από την apple.

Επεξ/σία από greg4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 11/8/2019 στις 2:57 ΜΜ, ElectricWheel είπε

Ποια η γνώμη σας; Επειδή ψιλοέχω τα πάντα από apple έλεγα μήπως δοκιμάσω και αυτό αλλά θα θελα να μου χρησιμεύσει σε κάτι όχι να το χω για μόστρα. Θα μαρεσε πχ να ακούω μουσική από αυτό όταν πάω γυμναστήριο για να μην κουβαλάω το κινητό και να ακούω μουσική με τα airpods. Γενικά έχει αυτονομία χωρίς το κινητό; Πχ να απαντάω κλήσεις χωρίς να έχω το κινητό μου; Φόρτιση κάθε πότε θέλει;

Άμα μιλάμε για το μοντέλο με eSim, τα κανει ολα. Το 5 εχει 32 gb μνημη, οποτε να εχεις μεγαλο μερος της μουσικης σου στο ρολοι. Η μπαταρια βγαζει την μερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/9/2019 στις 1:49 ΜΜ, greg4 είπε

Έβαλα χτες το iwatch 6 (όπως το λένε τεσπα) και εχω σταματήσει να λαμβάνω ηδοποιήσεις στο ρολόι. Εκτος κλήσεων.

Συνέβει και σε κάποιον άλλον?

edit: τελικά ο μόνος τρόπος να φτιάξε είναι να ξανα-κάνεις pair το ρολόι. Βρήκα αρκετές αναφορές στο internet... Ψιλό απογοήτευση αυτό από την apple.

Κατι θα εκανες λαθος. Ειχα pair το 4αρι 5 μηνες και δεν το εκανε ποτε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Κατι θα εκανες λαθος. Ειχα pair το 4αρι 5 μηνες και δεν το εκανε ποτε αυτο.

Ε τι να έκανα λάθος. Μου είπε θες να το κάνεις update όταν φορτίζει? Είπα ναι, το έβαλα το βράδυ να φορτίζει, αναβαθμίστηκε, και το πρωί μετά από ένα σημείο διαπίστωσα ότι δεν παίρνω notifications.

Επίσης βρήκα και διάφορες αναφορές σε google search, (από εκεί βρήκα την λύση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...