Προς το περιεχόμενο

Προς μηχανικούς/γνώστες/άτομα με παρόμοια εμπειρία


MaryJane.M

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα. Πρόσφατα αγορασα μεταχειρισμένο ένα daewoo kalos 1.2 2004 μοντέλο. Από όσο φαίνεται το αμάξι πάει νορμάλ χωρίς προβλήματα. Παρόλα αυτά μετά το σέρβις έχω παρατηρήσει ότι στο ρελαντί κάνει κάτι μικρά σκαμπανεβασματα που μόνο εγώ φαίνεται να παρατηρώ. Ο μηχανικός μου είπε κάτι για καρβουνιλα στην μηχανή και ότι δεν είναι τίποτα σοβαρό. Παρόλα αυτά εγώ όντας φοβιτσιαρα, μπήκα εδώ για να σας ρωτήσω, είναι σοβαρό η όχι; και αν ναι, πως αντιμετωπίζεται; θα με μείνει η μηχανή στο χέρι; 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δωστο σε ένα γνωστό σου να το "ξεκαπνίσει" (οδήγηση σε υψηλές στροφές και ταχύτητες σε ανοιχτό δρόμο για κάποια ώρα) και τσέκαρε μετά πως θα πηγαινει.

Επεξ/σία από MAFAKA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, MAFAKA είπε

Δωστο σε ένα γνωστό σου να το "ξεκαπνίσει" (οδήγηση σε υψηλές στροφές και ταχύτητες σε ανοιχτό δρόμο για κάποια ώρα) και τσέκαρε μετά πως θα πηγαινει.

   Καθόλου άσχημη ιδέα ........ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, MAFAKA είπε

Δωστο σε ένα γνωστό σου να το "ξεκαπνίσει" (οδήγηση σε υψηλές στροφές και ταχύτητες σε ανοιχτό δρόμο για κάποια ώρα) και τσέκαρε μετά πως θα πηγαινει.

Ή ας το κάνει και μόνη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 15χρονο αμάξι μην περιμένεις να είναι και τέλειο.Όλο και κάτι θα θέλει.Για να μείνει,δεν μένει,αλλά πρώτα θα σε προειδοποιείσει ότι κάτι δεν πάει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SR20DET είπε

παρατήρησε το αν στο κανει όταν είσαι με γεμάτο ρεζερβουαρ ή άδειο... (tip: μην το αφηνεις να πέφτει κάτω από το μισό). 

Γιατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Δεν έχει καμία διαφορά αν το ρεζερβουάρ είναι άδειο η γεματο. Σκεφτόμουν να βάλω κάποιο καθαριστικο στον κινητήρα αλλά τα ψιλοφοβάμαι λίγο αυτα, οπότε προτιμώ να αλλάξω λάδια άλλη μια φορά να φύγει η μαυρίλα να δω αν θα έχει διαφορά. Όσο για την οδήγηση από όσο κατάλαβα μου λέτε να το ξεμπουκωσω, αλλά ρε παιδιά πάνω από 120 φοβάμαι να πάω 😂

Οπότε μάλλον θα το δώσω σε κάποιον άλλον να την κάνει την δουλειά 

9 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

συν μπουζοκαλώδια

Τα έχω αλλάξει όλα αυτά, έκανα βαθύ σέρβις, διότι το πηρα από έξω και ήθελα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Λάδια φίλτρα μπουζί καλώδια ιμάντες μπαταρία κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, MaryJane.M είπε

στο ρελαντί κάνει κάτι μικρά σκαμπανεβασματα

αισθητηρας Λ. Βγαινει καθαριζεται και ξαναμπαινει. Αλλιως αλλαγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...