Προς το περιεχόμενο

Lg C8 ή Philips Oled803 55"


Prospector8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Ειμαι σε αυτό αυτό το τρελό δίλημμα και δεν μπορώ να αποφασίσω πραγματικά. Η κυρια χρήση της Tv θα είναι Netflix, ταινίες απο usb και αρκετό Gaming μιας και θα συνδεθεί Ps4 και Switch. 

Την Lg την βρίσκω δυστηχως στα 1350€ και την Philips στα 999€, μόνο απο αυτό αν η Philips είναι τοσο καλη οσο λενε πιστεύω οτι ειναι παρα πολυ καλο value for money. 

Απο οσο έψαξα και μόνος μου τα δυνατά σημεία της Lg ειναι το menu της/ΟS, low input lag, DV και DA, full smart δυνατότητες ενω της Philips αν κατάλαβα καλα έχει λιιγο καλύτερο motion handling, λιιιγο πιο φωτεινό HDR, 2gb ραμ αντι 3gb της Lg που δεν ξέρω αν παίζει τοσο σημαντικό ρόλο αυτό, και το Light απο πίσω που έχω ακούσει οτι ειναι gimmick πιο πολύ αλλα ωραίο. 

Την Δευτέρα θα πάω για αγορά πάνω κάτω σε αυτό το ευρος τιμής για μια Oled, οπότε αν κάποιος γνωρίζει κατι παραπάνω ώστε να με βοηθήσει να καταλήξω θα του ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 minutes ago, Prospector8 said:

Απο οσο έψαξα και μόνος μου τα δυνατά σημεία της Lg ειναι το menu της, low input lag, DV και DA,  ενω της Philips αν κατάλαβα καλα το Android ΟS, full smart δυνατότητες, έχει λιιγο καλύτερο motion handling, λιιιγο πιο φωτεινό HDR, 2gb ραμ αντι 3gb της Lg που δεν ξέρω αν παίζει τοσο σημαντικό ρόλο αυτό, και το Ambilight απο πίσω που έχω ακούσει οτι ειναι gimmick πιο πολύ αλλα ωραίο.

Τη Philips. Με κλειστά μάτια κατ' εμέ. Και τα ίδια να κόστιζαν, πάλι τη Philips.

Η Philips έχει πραγματικές full smart δυνατότητες γιατί έχει Android TV λειτουργικό. Παίρνει και εφαρμογές από smartphone/tablet. Πρόκειται για το λειτουργικό που έχουν τα Abdroid TV box όπως το Nvidia Shield.

To Ambilight δεν είναι gimmick.

Μακάρι να χρειαζόμουν τηλεόραση αυτή τη στιγμή.

Επεξ/σία από KoreanW
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα. Ναι η αλήθεια είναι οτι προς τα εκεί λέω να πάω και εγώ παρόλο που η Lg ειναι μια απο τις καλύτερες TV αυτή τη στιγμή. Ελπίζω το support της Philips να μην κακιστο αλλα anyway. Να σε καλα για τις πληροφορίες που έδωσες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το panel της Philips είναι μάρκας LG.

Άρα με τη Philips αγοράζεις LG με ενσωματωμένο Android TV smart OS συν το Ambilight.

Και στα ίδια λεφτά να ήταν, πάλι τη Philips.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο κακο στην philips ειναι οτι δεν εχουμε ιδεα απο το support τους.

Και για μενα για philips πηγαινε. Παρε και μια εξτρα εγγυηση και εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...