Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi 9T Pro 6GB 64GB Global, 415€, @Amazon Ισπανίας (Προπαραγγελία)


BladeRunner14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, kaklikos είπε

Mi9T με Mi9T pro να πουμε οτι μπορει να εχουν τις ιδιες μπαταριες αλλα το μι9Τ εχει support για 18W ενω το mi9T pro για 27W φορτιση.

Φυσικά, αφού φοράει τον Snapdragon 855, αυτά πάνε πακέτο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν άντεξα, έκανα την παραγγελία. Ελπίζω να βγει αντάξιο των προσδοκιών. Έχω ακόμα το HTC U11 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τότε που το πήρα, αλλά έχει έρθει η ώρα για μία αλλαγή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/8/2019 στις 1:45 ΜΜ, andreasece είπε

360 σήμερα από BG...

Δεν βρισκω τον λογο καποιος να προτιμησει αγορα απο Κινα σε σχεση με την περιπτωση του amazon για ενα 50ευρω σε τετοιας αξιας κινητο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν βρισκω τον λογο καποιος να προτιμησει αγορα απο Κινα σε σχεση με την περιπτωση του amazon για ενα 50ευρω σε τετοιας αξιας κινητο.

Κατά τη δικιά μου άποψη, ειδικά σε τέτοιας αξίας κινητό προτιμάς Κίνα. Το κινητό αυτό δεν αξίζει σε καμία περίπτωση τα 400+€ που το πουλάνε και ένα 50άρικο είναι το 17% της τιμής του. Σε πιο ακριβά κινητά θα πήγαινα κι εγώ σε αγορά από Ευρώπη.

Βέβαια εγώ το λέω και το ξαναλέω επειδή έχω αγοράσει >10 κινητά από BG, GB και λοιπά κινέζικα καταστήματα και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Κάποιος που δεν είναι συνηθισμένος μπορεί να είναι περισσότερο επιφυλακτικός και να θεωρεί ότι δεν αξίζει να το πάρει 17% κάτω και να "μπλέξει" με Κίνα, γι' αυτό και κατανοώ όλες τις απόψεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε μιλάμε για το ίδιο προϊόν.

Μιλάμε πλέον για το ευρωπαϊκό Xiaomi Mi 9T Pro 6/128 και όχι για το κινέζικο Redmi K20 Pro 6/64.

Με κανονική 2ετή εγγύηση Amazon vs 1 έτος Κίνα.

Σαφώς και δεν έχουν την ίδια μεταπωλητική αξία.

Αν δεν αξίζει αυτό 50€ .. τότε τι;

(Εδώ από το Amazon σε ένα Alcatel που έβγαλε πρόβλημα ένα μήνα πριν από τη λήξη της 2ετούς εγγύησης μου επέστρεψαν όλο το ποσό που είχα πληρώσει το 2017 + μεταφορικά !!!!)

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγω είμαι της ίδια άποψης με το @andreasece. Από κάποια τιμή και πάνω αρχίζεις να κοιτάς και άλλες συσκευές.

Κατα τα άλλα ουτε 360 δεν θα το παιρνα από Κίνα. Απλά φαίνεται να πέφτει η τιμή σιγά σιγά. Αν πεσει κανα 30ρη ακόμα μπορεί να κάνω την κίνηση (που λογικα θα την κανει σε κανα μηνα την βουτιά)

2 λεπτά πριν, mpokwsths είπε

Δε μιλάμε για το ίδιο προϊόν.

Μιλάμε πλέον για το ευρωπαϊκό Xiaomi Mi 9T Pro 6/128 και όχι για το Redmi K20 Pro 6/64.

Με κανονική 2ετή εγγύηση Amazon vs 1 έτος Κίνα.

Σαφώς και δεν έχουν την ίδια μεταπωλητική αξία.

Αν δεν αξίζει αυτό 50€ .. τότε τι;

(Εδώ από το Amazon σε ένα Alcatel που έβγαλε πρόβλημα ένα μήνα πριν από τη λήξη της 2ετούς εγγύησης μου επέστρεψαν όλο το ποσό που είχα πληρώσει το 2017 + μεταφορικά !!!!)

Νομίζω το Mi9T pro έλεγε. Το k20 pro έχει κάπου 330

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, andreasece είπε

Κατά τη δικιά μου άποψη, ειδικά σε τέτοιας αξίας κινητό προτιμάς Κίνα. Το κινητό αυτό δεν αξίζει σε καμία περίπτωση τα 400+€ που το πουλάνε και ένα 50άρικο είναι το 17% της τιμής του. Σε πιο ακριβά κινητά θα πήγαινα κι εγώ σε αγορά από Ευρώπη.

Βέβαια εγώ το λέω και το ξαναλέω επειδή έχω αγοράσει >10 κινητά από BG, GB και λοιπά κινέζικα καταστήματα και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Κάποιος που δεν είναι συνηθισμένος μπορεί να είναι περισσότερο επιφυλακτικός και να θεωρεί ότι δεν αξίζει να το πάρει 17% κάτω και να "μπλέξει" με Κίνα, γι' αυτό και κατανοώ όλες τις απόψεις.

Μονο επεκταση εγγυησης να εκανες καπου(γιατι απο Κινα εισαι με μονο 1χρονο εγγυηση)τοσο θα πηγαινε η τιμη του,αρα στην ουσια δεν κερδιζεις 50ευρω.

Και φυσικα δεν χρειαζεται να πω τι θα γινει σε περιπτωση που σου βγαλει το παραμικρο προβλημα στο οτιδηποτε οταν μιλαμε για κινητο με Amoled. Τρεχα βγαλε ακρη.

Ακομα και αν καποιος θελει να το κρατησει για 1χρονο και μετα να το πουλησει του χρονου,εσυ πιστευεις οτι ενα 9t pro απο Κινα χωρις εγγυηση θα φυγει στην ιδια τιμη και το ιδιο ευκολα με ενα mi9t pro απο amazon με αλλο 1χρονο εγγυησης?

Το να μου πει πχ καποιος οτι δεν αξιζει γιατι βρισκεις απο Ελλαδα το mate20pro,ναι να το καταλαβω.

 

 

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...