Προς το περιεχόμενο

Η Google ανακοινώνει επίσημα το Android 10 εγκαταλείποντας τις ονομασίες γλυκών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, christospvl είπε

Αν ήταν πιο αστείος ο αρθρογράφος θα έγραφε.. Pie pie στις συνηθισμένες ονομασίες του Android... 

Seferlis approves!!! 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Πες τα. Και το φίδι κάλυψη είναι. Ο Βελζεβούλ κρύβεται από πίσω και τα γλυκά ήταν το μήλο. 🥳

Φιλε η ιατρικη καλυψη με ραντεβου στο νοσοκομειο ειναι πλεον τσαμπα. Μπορεις τηλεφωνικα να κανονισεις. Αν δεν θες να περιμενεις, κανε μια προσπαθεια σε αυτο εδω-

https://www.sosiatroi.gr/dorean-iatrikes-tilefwnikes-symvoules/

Καλη σου τυχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, SilverMachine said:

Φιλε η ιατρικη καλυψη με ραντεβου στο νοσοκομειο ειναι πλεον τσαμπα. Μπορεις τηλεφωνικα να κανονισεις. Αν δεν θες να περιμενεις, κανε μια προσπαθεια σε αυτο εδω-

https://www.sosiatroi.gr/dorean-iatrikes-tilefwnikes-symvoules/

Καλη σου τυχη.

Δεν πάω ποτέ σε γιατρούς. Είναι πράκτορες της Google. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SilverMachine είπε

Ναι οντως πολυ σοβαρη εταιρια.  Τωρα δεν θα λεγεται "Τουλουμπα" το λογισμικο κ θα ονομαζεται κατι που "εκπεμπει" σοβαροτητα !!! Ας πουμε θα λεγεται 13,868 κ 3/10 v.25102 !!! Ετσι για να ειναι πιο "nerdy". Αλλαζει ο Μανωλιος, βαζει τα ρουχα του αλλοιως κ καποιοι χαιρονται....

Να ομως ποιος ειναι ο Μανωλιος κ ας αλλαξει διακοσιες φορες τα ρουχα του-

https://www.youtube.com/watch?v=WF2dBPukBDc

https://www.youtube.com/watch?v=g1VeElBAeas

https://www.youtube.com/watch?v=2wPcN2_xo5g

Οποιοι νομιζετε οτι επειδη αλλαζει logo κ ονοματακι κατι τρεχει στα γυφτικα, μην ξεχνατε οτι το φιδι οσα δερματα κ αν αλλαξει, φιδι θα μεινει.

Αν επιτρέπεται τι κινητό έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Αν επιτρέπεται τι κινητό έχεις?

Εγώ, πάντως, έχω Νοκια 8110 4G 2018. 

Επειδή, σχεδόν πάντα, έχω μαζί μου laptop, λόγω δουλειάς, δε μου χρειάζεται το smartphone. ΑΝ θελήσω internet εν κινήσει κάνω το κινητό hotspot και συνδέομαι στο laptop. 

Ούτε Google, ούτε Apple χρειάζομαι.

Επεξ/σία από Jophiel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
23 minutes ago, leonproniknidis said:

Αν επιτρέπεται τι κινητό έχεις?

Αλήθεια, τι σημασία έχει αυτή η πληροφορία; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, paredwse είπε

Αλήθεια, τι σημασία έχει αυτή η πληροφορία; 

Πιθανώς να βγάλει "λαγό", αν ο άλλος έχει κινητό με Android ή να πει ότι όλοι σε παρακολουθούν και συγκεντρώνουν προσωπικά σου δεδομένα για λόγους marketing και διαφήμισης, αν έχει iOS. Άρα, δεν είναι μόνο η Google "φίδι".

Επεξ/σία από Jophiel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jophiel είπε

Εγώ, πάντως, έχω Νοκια 8110 4G 2018. 

Επειδή, σχεδόν πάντα, έχω μαζί μου laptop, λόγω δουλειάς, δε μου χρειάζεται το smartphone. ΑΝ θελήσω internet εν κινήσει κάνω το κινητό hotspot και συνδέομαι στο laptop. 

Ούτε Google, ούτε Apple χρειάζομαι.

Πωω δικέ μου, ζωάρα πρέπει να κάνεις. Σε διασκέδαση - ταξίδια ειδικά πρέπει να είσαι αξιοζήλευτο παράδειγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Πωω δικέ μου, ζωάρα πρέπει να κάνεις. Σε διασκέδαση - ταξίδια ειδικά πρέπει να είσαι αξιοζήλευτο παράδειγμα

Είμαι από αυτους τους "παλαιολιθικούς" που στα ταξίδια κοιτάζουν από το παράθυρο και χαζεύουν τη διαδρομή και όταν βγαίνουν έξω να διασκεδάσουν έρχονται σε επάφή με το περιβάλλον και τους ανθρώπους γύρω τους και δε στέκονται όλη την ώρα πάνω από την οθόνη του κινητού τους... Κάνω κάτι τέτοια χαζά και το χειρότερο: τα απολαμβάνω. Είμαι κλινική περίπτωση... 😋

 

Επεξ/σία από Jophiel
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Δεν πάω ποτέ σε γιατρούς. Είναι πράκτορες της Google. 

Περιττη πληροφορια. Φαινεται απο χιλιομετρα φιλε μου. Παρε τηλ. που σου λεω. Καλυτερα για ολους θα ειναι.

 

2 ώρες πριν, leonproniknidis είπε

Αν επιτρέπεται τι κινητό έχεις?

Ενα φτηνιαρικο samsung με καποιο android. Και? Τι σχεση εχω εγω με την πολιτικη της Google? 

Mονο που προσπαθεις να γυρισεις ενα θεμα γενικο κ σχετικο με μια πολυεθνικη σε προσωπικο ζητημα καποιου μελους βαζεις τον εαυτο σου σε μειονεκτικη θεση διαλεκτικα. 

Το θεμα δεν εχει να κανει με σενα κ με μενα. Εμεις ειμαστε τοσο μικροι που ουτε καν υπαρχουμε μπροστα στην Alphabet. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paredwse είπε

Αλήθεια, τι σημασία έχει αυτή η πληροφορία; 

Τίποτε από περιέργεια μην δίνεις σημασία.

5 λεπτά πριν, SilverMachine είπε

Περιττη πληροφορια. Φαινεται απο χιλιομετρα φιλε μου. Παρε τηλ. που σου λεω. Καλυτερα για ολους θα ειναι.

Ενα φτηνιαρικο samsung με καποιο android. Και? Τι σχεση εχω εγω με την πολιτικη της Google? 

Mονο που προσπαθεις να γυρισεις ενα θεμα γενικο κ σχετικο με μια πολυεθνικη σε προσωπικο ζητημα καποιου μελους βαζεις τον εαυτο σου σε μειονεκτικη θεση διαλεκτικα. 

Το θεμα δεν εχει να κανει με σενα κ με μενα. Εμεις ειμαστε τοσο μικροι που ουτε καν υπαρχουμε μπροστα στην Alphabet. 

Κοίτα. Αν το χρησιμοποιείς μόνον για κλήσεις και δεν έχεις μέσα λογαριασμούς μειλ κοινωνικά δίκτυα κλπ έχει κάποια βάση ο συλλογισμός σου και τον σέβομαι. Αν όχι όμως τότε θα πρέπει να εξηγήσεις γιατί είσαι με την google την εκμεταλλεύεσαι στο φουλ και την βρίζεις και από πάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Τίποτε από περιέργεια μην δίνεις σημασία.

Κοίτα. Αν το χρησιμοποιείς μόνον για κλήσεις και δεν έχεις μέσα λογαριασμούς μειλ κοινωνικά δίκτυα κλπ έχει κάποια βάση ο συλλογισμός σου και τον σέβομαι. Αν όχι όμως τότε θα πρέπει να εξηγήσεις γιατί είσαι με την google την εκμεταλλεύεσαι στο φουλ και την βρίζεις και από πάνω!

Ευχαριστως.

Η google ειναι μια απο τις δυνατοτερες/πλουσιοτερες εταιριες στον πλανητη. Εφτασε εκει που εφτασε οχι γιατι δουλευει το μικρο κομματακι της κοινωνικης πιτας που της αναλογει, αλλα γιατι εκμεταλευεται μερος κ των δικων μας κομματιων (θες χρονο θεασης, θες προσωπικα δεδομενα, θες καλιτεχνικες πρωτοβουλιες κλπ). Δεν ειμαι εγω που "εκμεταλευομαι στο φουλ" την Google, αλλα η google εκμεταλευεται στο φουλ εμενα (εμας)!!! Τι λεφτα εβγαλα απο την google? ΜΗΔΕΝ φιλε μου. Τι λεφτα εβγαλε η google απο μενα? Κατι χιλιαρικα μονο απ τις διαφημισεις που με βομβαρδιζει τοσα χρονια!!! Πως μπορεις να λες λοιπον, οτι εκμεταλευομαι μια εταιρια που ΜΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ καθε μερα για προσωπικο της κερδος ???? (αν την δουμε ως προσωπο νομικου δικαιου)

Χρησιμοποιει την μηχανη αναζητησης που εχει δικτατορικα κ ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ (ναι, το εννοω οπως το γραφω!) με αλγορυθμους που ποτε δεν ανακοινωνει, αλλαζει ετσιθελικα, προωθει οποιους θελει/εχει συμφερον, βυθιζει οσους δεν γουσταρει/εχουν αντιθετη γνωμη, δεν δινει λογαριασμο σε κανεναν κ πρακτικα δεν απολογειται σε κανεναν νομο. Αν ενδιαφεροταν να εχει "καθαρο το μετωπο" γιατι δεν βγαζει τον αλγορυθμο στην φορα, να μπορουμε να καταλαβουμε πως γινεται η επιλογη του ποιος παει "πρωτη σελιδα" κ ποιος φευγει για "πισω"?

Αγορασε την μεγαλυτερη πλατφορμα ανεβασματος ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ βιντεο (το Youtube). Ο κοσμος το ανεβασε στην κορυφη των social. Τωρα (εδω κ κανα χρονο) γιατι ριχνει φολα στα προσωπικα καναλια κ "ανεβαζει" τα εταιρικα του Χολλυγουντ? Δλδ, ο κοσμακης που την ανεβασε εκει που ειναι τωρα να παει στα τσακιδια? Παραδειγμα να σου δωσω μονο οτι το προγραμμα για να βγαζεις λεφτα απο το YouTube λεγεται PARTNER PROGRAM!!! Πες μου εσυ φιλε, σε ποια μπιζνα θα εισαι συνεταιρος κ η αλλη πλευρα μπορει να σε "κλεισει" οποτε θελει κ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ???? Αρα, η δεν τηρει αυτο που λεει, η δεν εννοει αυτο που λεει. Οποια κ αν ειναι η περιπτωση, το μονο σιγουρο που φαινεται ειναι οτι η Google  ασκει "δικτατορικα καθηκοντα". Ουτε "προοδευτικη" εταιρια ειναι, ουτε ποτε υπηρξε τετοια.

Οταν λοιπον, βλεπεις τοση διαφορα στα λεγομενα απο τα πρακτεα, ειναι να απορεις που στεκομαι στην σημειολογια της ορολογιας αυτης της εταιριας???? 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...