Προς το περιεχόμενο

Είναι χρήσιμη η c# ;


ARRASS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την c# μπορείς να κάνεις τα πάντα σχεδόν(web api,mvc,mobile,desktop κτλ). 

ειδικά πολλοί το γυρνάνε σε .net core ,από start up μέχρι και μεγάλες εταιρείες.

Από εκεί και πέρα έχω δει κάποιες αγγελίες σε django όποτε παιζιε και στην Ελλάδα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/8/2019 στις 9:26 ΜΜ, k33theod είπε

Το visual studio έχει δωρεάν την community edition, όπως και πολλά άλλα ides , με κάποια να είναι δωρεάν και σε full edition. Επιπλέον είναι πιο βαρύ από την θεία μου. Όταν ξεκινά εμφανίζεται στην οθόνη μετά από 5 λεπτά και σου λέει ότι πρέπει να κάνεις 5 updates και δεν αναγνωρίζει το account σου. Όταν κάνεις ένα νέο Projekt δημιουργεί από μόνο του 5_6 φακέλους με καμία 10άρια αρχεία λες και δουλεύεις στη microsoft και γνωρίζεις τι είναι όλα αυτά. Αυτό βέβαια το κάνουν οι περισσότεροι ides.

Επίσης αν και πιστεύω και εγώ οτι η c#  είναι πολύ καλή γλώσσα υπάρχουν πολλές άλλες επιλογές που ανάλογα τον τομέα που στοχεύει ο καθένας μπορεί να επιλέξει ανάλογα και να κάνει τη δουλειά του ακόμη καλύτερα.

Android studio, visual studio και NetBeans δουλευω. Σιγουρα το vs ειναι το πιο ελαφρυ μετα παει το netbeans και τελος το android studio που θα ελεγα οτι δεν ειναι 3ο αλλα lim->

Επεξ/σία από παπι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...