Προς το περιεχόμενο

Η Sony ενδέχεται να μεταφέρει αποκλειστικά παιχνίδια του PlayStation στην πλατφόρμα PC


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, Anuminas είπε

Οι μονοι που θα "ζημιωθουν" εάν η Sony αρχισει και κυκλοφορει 1st party παιχνιδια της και στο pc, ειναι τα καμμένα sony fanboys, δεν θα αντέξουν την και καλά προδοσία στο πρόσωπο τους από μεριάς Sony.

Στ'αληθεια πιστευεις πως καποιος που εχει playstation δεν εχει πισακι;; η δεν μπορει να εχει; στ'αληθεια πιστευεις πως εγω πχ που παιζω playstation δεν εχω καλυτερο pc απο εσενα και τα περισσοτερα παιδακια που το παιζουν μαστερειζζζ και εχουν μονιτορ 1080; η πιστευεις πως θα παιξεις ποτε στο pc τετοιας ποιοτητας παιχνιδια οσο η Sony παιζει με το μυαλο σας και σας δινει fake ελπιδες για να κανει δωρεαν hyoe στο playstation; ακομη και να τα βγαλει που δεν παιζει να γινει αλλα για να κανουμε εικασιες προς χαεη της κουβεντας, ολοι οσοι αγαπησαμε το playstation απο την πρωτη του μερα του πριν 25 χρονια κοντα, δεν θα νιωσουμε προδοσια, θα νιωσουμε δικαιωση που τοσα χρονια κραζατε το playstation και τα παιχνιδια του, και τωρα εχετε βραχει μονο και μονο στην ιδεα οτι μπορει να βγουν στο pc, αλλα και να γινει θα τα κατεβασετε απο κανα τορρεντ για να τα παιξετε τσαμπα.. γτ δυστυχως αν οχι ολοι, οι πιο πολλοι ετσι εχετε μαθει. Να παιζετε τσαμπα εις βαρος οποιου πληρωνει επειδη αγαπαει το χομπι αυτο.. Σου απανταω σε πιο εντονο υφος επειδη στο σχολιο σου βλεπω ενα κομπλεξ και μισος προς την πιο χαρουμενη gaming κοινοτητα. Καλη σου μερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλώς την αλήθεια ειπα, ακριβως οπως το ειπα το βλέπουν πολλοι sony fanboys, οπως εκατομμυρια nintendo fanboys θα χαλαστουν ως εκει που δεν πάει εάν μια μερα η Nintendo κυκλοφορησει το mario και zelda για pc. Στις κονσολες υπάρχει ο οπαδισμός, αυτο δεν μπορει να το αρνηθει κανεις, ενας οπαδισμος που χτιζεται πισω από το όνομα της εταιρειας που κυκλοφορει την κονσόλα και τις 1st party αποκλειστικότητες σε αυτήν. 

Ολοι θα κερδισουν εάν η Sony αρχισει και κυκλοφορει 1st party και στο pc, απο εκει και πέρα ο καθένας θα τα παιζει αυτά τα παιχνιδια όπου μπορει, στην κονσολα οποιος δεν έχει καλο pc και στο pc όποιος έχει το κατάλληλο hardware. Πέρα απο τους gamers που θα ειναι κερδισμένοι, κερδισμένη θα ειναι και η Sony καθώς τα παιχνιδια της δεν θα περιοριζονται σε μια πλατφόρμα και έτσι θα σημειώνουν περισσότερες πωλήσεις που σημαινει  περισσότερα κέρδη για αυτην. Η αγορά του pc ειναι πλέον τεράστια και η Sony δεν μπορει πια να κάνει τα στραβά μάτια. Ειναι απλά θέμα "bussiness", αυτό η Sony το βλέπει και δεν την ενδιαφέρουν καθόλου η υστερια, το οπαδιλίκι και οι συναισθηματισμοί των καμμένων fanboy. Είναι μπιζνα εδώ.

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Anuminas είπε

Απλώς την αλήθεια ειπα, ακριβως οπως το ειπα το βλέπουν πολλοι sony fanboys, οπως εκατομμυρια nintendo fanboys θα χαλαστουν ως εκει που δεν πάει εάν μια μερα η Nintendo κυκλοφορησει το mario και zelda για pc. Στις κονσολες υπάρχει ο οπαδισμός, αυτο δεν μπορει να το αρνηθει κανεις, ενας οπαδισμος που χτιζεται πισω από το όνομα της εταιρειας που κυκλοφορει την κονσόλα και τις 1st party αποκλειστικότητες σε αυτήν. 

Ολοι θα κερδισουν εάν η Sony αρχισει και κυκλοφορει 1st party και στο pc, απο εκει και πέρα ο καθένας θα τα παιζει αυτά τα παιχνιδια όπου μπορει, στην κονσολα οποιος δεν έχει καλο pc και στο pc όποιος έχει το κατάλληλο hardware. Πέρα απο τους gamers που θα ειναι κερδισμένοι, κερδισμένη θα ειναι και η Sony καθώς τα παιχνιδια της δεν θα περιοριζονται σε μια πλατφόρμα και έτσι θα σημειώνουν περισσότερες πωλήσεις που σημαινει  περισσότερα κέρδη για την. Η αγορά του pc ειναι πλέον τεράστια και η Sony δεν μπορει πια να κάνει τα στραβά μάτια. Ειναι απλά θέμα "bussiness", αυτό η Sony το βλέπει και δεν την ενδιαφέρουν μια η υστερια και το οπαδιλίκι και οι συναισθηματισμοί των καμμένων fanboy. Είναι μπιζνα εδώ,

Το ξερεις πολυ καλα πως αν γινει αυτο οι κονσολες playstation και νιντι θα φτασουν στο 20% επειδη ολοι θα θελουν ενα pc για να παιζουν ολα τα παιχνιδια απο σχεδον ολες τις πλατφορμες σε ενα συστημα, με αυτο τον τροπο η Sony δεν θα πουλαει κονσολες, ps plus, περιφεριακα κτλ πραγμα που δεν το θελει, για να γινει αυτο λοιπον θα πρεπει να μπουμε στην εποχη του streaming, η πιο σωστα στην ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ εποχη του streaming gaming, εκει δηλ που πια δεν θα υπαρχουν κονσολες, pc, κινητα, και γενικα τπτ με την μορφη που γνωριζουμε μεχρι σημερα σε σχεση με το gaming, στο streaming οπως πολυ καλα ξερεις θα μπορεις να παιζεις με οτι μπορει να στριμαρει σε μια tv. Αρα και η καθε σονυ δεν θα μπορει να κανει αλλιως απο το να αρχισει να πουλαει συνδρομες "οπου δεν θα μπορει να τα παιξει ο καθ'ενας και σε τορρεντ", και ο καθε ενας να επιλεγει που θα παιξει. Αλλα μεχρι να φτασει αυτη η μερα "που λογικα αργει ακομα μιας και εχει ανακοινωθει ηδη και ps5 με bc αρα δεν θα ειναι Streaming", δεν νομιζω να κανει αυτο το βημα, αν λοιπον εβγαζε τα παιχνιδα σε pc θα ηταν αυτοκτονια.. κανενας μας δεν θα παει να αγορασει playstation οταν μπορει να γλιτωσει τα 500€ αφου θα μπορει να τα παιξει σε ενα συστημα που εχει ηδη σπιτι του.

Οσο για τον οπαδισμο που λες δεν εχεις αδικο αλλα σε αυτο φταινε ολες οι πλευρες, δεν γινετε να λες εσυ σε εμενα, εγω παιζω 60fps, εγω να σου λεω παιζω τα καλυτερα exclusive και να μας λεει ο 3ος εγω παιζω ζελντα στο μετρο κτλ κτλ.. μια οικογενεια ειμαστε και αγαπαμε το ιδιο πραγμα.. σαν να τσακωνομαστε για γκομενες ειναι.. εμενα εχει ωραιο ποπο εμενα τεραστια μπαλκονακια και του αλλου καλη καρδια.. δεν χρειαζετε.

Επεξ/σία από fanboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το λέω εδώ και πολύ καιρό το pc είναι strategy και doom δηλαδή ότι χρειάζεται ποντίκι .

Δεν θυμάμαι κανέναν να παίζει doom/ starcraft/dune/settler's/red alert/Warcraft σε ps1/2 dreamcast/xbox αντίθετα πλέον assasis creed actions κτλπ είναι καλύτερα σε χειριστήριο παρά σε mouse

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Arkin είπε

Το crash bandicoot εχει ερθει εδω και 1 χρονο στον υπολογιστη τα πρωτα 3 remake.

Εχουμε τα exclusives του xbox. Aν ερθουν και του PS τοτε θα μιλαμε για την απολυτη πλατφορμα gaming. Τα 30αρια στις κονσολες δεν παλευονται. Στον υπολογιστη ολα ειναι καλυτερα.

Επισης και τα 1000 ευρω για καρτες γραφικων για τα pc δεν παλευονται...  Και καθε χρόνο...

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος την και την Sony...Εύχομαι να μη βγάλει κανένα απο τα exclusives της στο pc, δεν θέλω και άλλα σκατά στην αγαπημένη μου εδώ και 30+ χρόνια πλατφόρμα, ούτε να μου κουβαληθούν στο online μου, άστους εκέι να είναι χαρούμενοι στον κόσμο τους...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η όλη φιλοσοφία λειτουργεί στο πλαίσιο του IoT (Internet of Things). Οπότε είναι πιο πιθανό να υπάρχει η δυνατότητα να τρέχεις τα playstation παιχνίδια μέσω streaming στο pc (κάτι που είναι πιθανό να γίνει στο μέλλον λόγω Google Stadia).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Ποιος την και την Sony...Εύχομαι να μη βγάλει κανένα απο τα exclusives της στο pc, δεν θέλω και άλλα σκατά στην αγαπημένη μου εδώ και 30+ χρόνια πλατφόρμα, ούτε να μου κουβαληθούν στο online μου, άστους εκέι να είναι χαρούμενοι στον κόσμο τους...

Πέρα από το horizon η αλήθεια ότι τα περισσότερα παιχνίδια που έχει είναι αντιγραφές από άλλα παιχνίδια πχ το Uncharted είναι αντιγραφή από το tomb raider δηλαδή τα περισσότερα παιχνίδια είναι κάτω από το μέτριο εκτός του horizon που αξίζει να πάρεις την κονσόλα μόνο για αυτο. Εκεί έχουν κάνει δουλειά σε αυτό το παιχνίδι,τα υπόλοιπα παίζουν από σκουπίδια killzone-the order-journey-knack1-2 απολύτως σκουπίδια .και μέτρια παιχνίδια όπως last of us -bloodborne-uncharted-god of war 

  • Like 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, NEKROMA είπε

Πέρα από το horizon η αλήθεια ότι τα περισσότερα παιχνίδια που έχει είναι αντιγραφές από άλλα παιχνίδια πχ το Uncharted είναι αντιγραφή από το tomb raider δηλαδή τα περισσότερα παιχνίδια είναι κάτω από το μέτριο εκτός του horizon που αξίζει να πάρεις την κονσόλα μόνο για αυτο. Εκεί έχουν κάνει δουλειά σε αυτό το παιχνίδι,τα υπόλοιπα παίζουν από σκουπίδια killzone-the order-journey-knack1-2 απολύτως σκουπίδια .και μέτρια παιχνίδια όπως last of us -bloodborne-uncharted-god of war 

Θα μας τρελανεις φίλε... μέτρια τα last of us Και God of war? Δικαίωμα σου να μην σαρεσουν αλλά μην λέμε και ότι θέλουμε 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, jimmyrock είπε

Θα μας τρελανεις φίλε... μέτρια τα last of us Και God of war? Δικαίωμα σου να μην σαρεσουν αλλά μην λέμε και ότι θέλουμε 

Οριακά μέτρια για μένα ωραίες ιστοριούλες Αλλά μέχρι εκεί ανακυκλώνει τα ίδια σημεία σχεδόν γραμμικά 5-7ωρες "αρπαχτες" και το χειρότερο οι ίδιοι εχθροί συνεχώς ιδικά το God of war πεταμένα λεφτά, το horizon για θυμήσου πόσους εχθρούς είχε και πόσες ποικιλίες σε τοποθεσίες και καταστροφές σε εχθρούς που φεύγαν κομμάτια όπου χτυπαγες

Θα μου συγκρίνεις το horizon τώρα με τα υπόλοιπα σκουπίδια του ps4? Εντάξει μπορεί  να είχε χάλια ιστορία.Αλλά τοποθεσίες μάχες/εκρήξεις γραφικά και 70ωρες παιχνίδι με τεράστια  ποικιλία εχθρών  για μένα ξεπέρασε και assassins creed origins και witcher3

 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw πουλάει κανείς κανένα ps4 με 5.05 fw να το "τσιπάρω" ; Λέμε τωρα αμα φαω κανένα φλάς και θέλω να παίξω τα exclusives, ε 30 χρόνια torrents δύσκολο να αλλαξω συνήθειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου συγκρίνεις τα quest του God of war που χτυπάς με το τσεκούρι σεντούκια για να το πάνε από 5ωρες στις 8ωρες παιχνίδι?καμία σχέση με τα quest του horizon που και να έχεις τελειώσει το story συνεχίζεις και παίζεις, ενώ το god of war όταν τελειώσεις το main story το παρατάς καπάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Agent_Orange είπε

Btw πουλάει κανείς κανένα ps4 με 5.05 fw να το "τσιπάρω" ; Λέμε τωρα αμα φαω κανένα φλάς και θέλω να παίξω τα exclusives, ε 30 χρόνια torrents δύσκολο να αλλαξω συνήθειες.

το πρόβλημα είναι ότι μπορείς να παίξεις μερικούς μόνο τίτλους μέχρι στιγμής. Μόνο τίτλους που απαιτούν μέχρι και 5.05 fw. Είναι όμως πιθανό ότι κάποια στιγμή που θα βγει το PS5 θα "ανοίξει" το jailbreak και σε μεγαλύτερο fw. Δες για παράδειγμα τι έγινε με το ps3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, svartevarg είπε

το πρόβλημα είναι ότι μπορείς να παίξεις μερικούς μόνο τίτλους μέχρι στιγμής. Μόνο τίτλους που απαιτούν μέχρι και 5.05 fw. Είναι όμως πιθανό ότι κάποια στιγμή που θα βγει το PS5 θα "ανοίξει" το jailbreak και σε μεγαλύτερο fw. Δες για παράδειγμα τι έγινε με το ps3.

Το ps3 έσπασε φουλ από το 2010. Το ps4 άργησε πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...