Προς το περιεχόμενο

Κάμερες Ασφαλείας Wifi


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Θα ήθελα να μου πείτε προτάσεις , θέλω να βάλω 2 κάμερες κατα προτίμηση wifi για να βλέπω το σαλόνι και το δωμάτιο κυρίως απο το κινητό ( ios , android ) , δεν θέλω  κατι πολύ ακριβό με τρελές αναλύσεις απλα κατι καλό σχετικά να κάνει την δουλειά του και να παίζει σωστά σε ημέρα και σκοτάδι , η σύνδεση πως γίνεται ακριβώς συνδέονται στο router ή υπάρχει κάποια δικιά του συσκευή η οποία με την σειρά της συνδέεται στο router ? , επίσης μπορώ αν θέλω μετα να προσθέσω και μια 3η ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1. Mi home security cam 360° 1080p. 

2. Imi 1080p home security camera.

 

Εγκατάσταση μέσω του mi home app...πανευκολος οδηγός κ διαδικασία εγκατάστασης.

Αν έχεις ισχυρό upload κ modem-router μπορείς να εγκαταστήσεις όσες θέλεις.

Αν όχι, θα χρειαστείς ένα ble gateway της ίδιας (Xiaomi η Aqara) για να παίξουν απροβληματιστα.

Παίζουν κ χωρίς βέβαια, εγώ το έχω βάλει γιατί έχω πολλές συσκευές Xiaomi στο ίδιο router (για αποσυμφόρηση).

 

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, TechnoState said:

1. Mi home security cam 360° 1080p. 

2. Imi 1080p home security camera.

Εγκατάσταση μέσω του mi home app...πανευκολος οδηγός κ διαδικασία εγκατάστασης.

Αν έχεις ισχυρό upload κ modem-router μπορείς να εγκαταστήσεις όσες θέλεις.

Αν όχι, θα χρειαστείς ένα ble gateway της ίδιας (Xiaomi η Aqara) για να παίξουν απροβληματιστα.

Παίζουν κ χωρίς βέβαια, εγώ το έχω βάλει γιατί έχω πολλές συσκευές Xiaomi στο ίδιο router (για αποσυμφόρηση).

Ωραιος.

εχεις να προτεινεις τιποτα σε Hik ? εχω 8 εξωτερικες καμερες Hik και ελεγα να βαλω και μερικες εσωτερικες στο ιδιο app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

... δυστυχώς όχι γιατί δεν τις έχω δοκιμάσει.

  Αυτές που προτείνω, τις έχω δοκιμάσει, τις γνωρίζω καλά, τις χρησιμοποιώ καιρό, μου δουλεύουν απροβληματιστα.

 Διαβάζω καλά σχόλια για τις κάμερες της hikvision κ παρατηρώ ότι έχουν ανταγωνιστικές τιμές(στις βασικές εκδόσεις όμως, μόνο).

  Αν κ στην πράξη λειτουργούν καλά κ έχεις την αναμενόμενη υποστήριξη, να επιμείνεις σε αυτές.

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, SPANK είπε

Καλησπέρα

Θα ήθελα να μου πείτε προτάσεις , θέλω να βάλω 2 κάμερες κατα προτίμηση wifi για να βλέπω το σαλόνι και το δωμάτιο κυρίως απο το κινητό ( ios , android ) , δεν θέλω  κατι πολύ ακριβό με τρελές αναλύσεις απλα κατι καλό σχετικά να κάνει την δουλειά του και να παίζει σωστά σε ημέρα και σκοτάδι , η σύνδεση πως γίνεται ακριβώς συνδέονται στο router ή υπάρχει κάποια δικιά του συσκευή η οποία με την σειρά της συνδέεται στο router ? , επίσης μπορώ αν θέλω μετα να προσθέσω και μια 3η ?

Ευχαριστώ

Yi dome camera 1080p.

Υπερευχαριστημένος, πανεύκολη εγκατάσταση, πολύ καλή εικόνα.

Μπορείς να βάλεις όσες θες και να βλέπεις απο το κινητό σου.

https://www.skroutz.gr/s/12191325/Yi-Technology-1080p-Dome-Camera-Black.html

Επεξ/σία από JohnHacked
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συγκεκριμένες παιδιά γενικά οι ip εεπηρεάζονται πολύ απο το router / internet κτλπ ?

Η μια θα μπεί στο ίδιο δωμάτιο με το router οποτε δεν παίζει πρόβλημα απο θέμα εμβέλειας , η αλλη όμως θα μπει στο κάτω μέρος του σπιτιού που πιάνει το router μεν αλλα εντάξει ειναι μακριά σχετικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... εγώ είχα πρόβλημα με το zte default modem-router της Vodafone.

Η πιο μακρινή συσκευή, ζητούσε επιπλέον ένταση σήματος με αποτέλεσμα οι πιο κοντινές συσκευές να "τρελαίνονται" κ να έχω συχνές αποσυνδέσεις, στο wifi μόνο (by ethernet κανένα απολύτως πρόβλημα).

Το πρόβλημα λύθηκε κλείνοντας το wifi απο το zte και προσθέτοντας ένα access point της ubiquity.

Μου διαχειρίζεται έτσι πιο σωστά τις συσκευές... βέβαια λόγω χαμηλού upload (adsl) έχω sd κυρίως (όχι πάντα όμως) αντί για hd εικόνα.

Αυτό θα λυθεί με αναβάθμιση σε vdsl ... πράγμα που σκοπεύω να κάνω σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι σωστά. Βασικά δεν τις δηλώνεις καν.  Μόλις μπαίνεις στο miHome app (στο ίδιο όμως δίκτυο με το δίκτυο της συσκευής/κ ανοικτό bt στο smartphone), τις βρίσκει μόνο του κ εσύ ακολουθείς τα βήματα του οδηγού κ απλά κάνεις προσθήκη κάθε φορά, σετάρισμα κ αυτοματισμούς στα μέτρα σου.

 

Διευκρίνιση : Τρέχω region China Mainland. Οι συσκευές έχουν αναγνωριστεί όλες κ με full functionality. Παρόλο που έχω σύνδεση με server Κίνας... αυτό που αναφέρεται(το έχω διαβάσει/δει σε αρκετά reviews) με την διαφορά ώρας στο footage των καμερών, σε μένα ΔΕΝ ισχύει... έχω κανονικά ώρες Ανατολικής Ευρώπης/Αθήνας.

(Οι μισές συσκευές μου είναι Global/International οι μισές Asia... ένα πρόβλημα με το Stratos 2/Global rom μου είχα... ενώ το "έβλεπε", δεν μπορούσα να το "κρεμάσω" αλλα λύθηκε κ αυτό).

Επεξ/σία από TechnoState
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω συναγερμό αλλά θέλω να εγκαταστήσω μια κάμερα wifi στο σαλόνι ωστε μέσω του κινητού

μου(Android), να μπορώ να βλέπω το χώρο. Παρακαλώ πολύ οι γνωρίζοντες να με συμβουλεύσουν.

Oι απαιτήσεις μου είναι

αποσταση μεχρι 8-10 μέτρα

ΗD 1080p

δυνατότητα  κινησεως(στροφής 90 μοιρες αριστερα 90 δεξια )

τροφοδοσία ΑC και μπαταρίες.

Αποθηκευτικος χώρος για 2-3 μέρες(μόλις γεμίζει ο χώρος να γράφει μόνο του απο την αρχή και cloud.

χωρίς ενέργεια απο μένα)

Night vision

Τιμή μέχρι 100€ , αγορά απο Ελλάδα.

Σύνδεση VDSL  down/up  50/5 Mbps

Ευχαριστώ

 

Επεξ/σία από ankarage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/9/2019 στις 9:37 ΜΜ, ankarage είπε

Η D-Link Ασύρματη IP Camera DCS-8525LH  τι λέει?

.... λιγάκι ακριβή δεν είναι (γι'αυτό που παίρνεις πάντα)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ έχω πάρει αυτό το καταγραφικό με 4 κάμερες και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Συνδέεται με το κινητό μου μέσω εφαρμογής και παρακολουθώ τον χώρο μου 24/7.

Πλήρες έγχρωμο σετ cctv εποπτείας και καταγραφής + DVR + 4 Κάμερες + Τροφοδοτικό + Καλωδιώσεις

Το μόνο μειονέκτημά του ότι έρχεται χωρίς σκληρό δίσκο, αλλά μπορείς να βρεις έναν παλιό να κάνεις τη δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...