Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για τηλεφωνικη απατη


john_petrucci7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με καλουν τελευταια απο νουμερα που αρχιζουν απο 0044ΧΧΧΧ. Κανα δυο φορες το σηκωσα και το εκλεισα γιατι κοιμομουν. Φυσικα και δεν καλεσα πισω. Ξερουμε γενικα τι παιζει??χρεωση ξερει κανεις αν γινεται???θα παρω φυσικα και οτε μην γινει και τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχουν πάρει και μένα. Πρόταση είναι να βάλεις λεφτά στο Forex και να τζογάρεις στα χρηματιστήρια του πλανήτη!!! Ελληνικά μιλάνε με έδρα το Λονδίνο. 

Δεν έχεις κάποια χρέωση, εκτός αν πάρεις πίσω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

Με έχουν πάρει και μένα. Πρόταση είναι να βάλεις λεφτά στο Forex και να τζογάρεις στα χρηματιστήρια του πλανήτη!!! Ελληνικά μιλάνε με έδρα το Λονδίνο. 

Δεν έχεις κάποια χρέωση, εκτός αν πάρεις πίσω

ισχυει κ εγω που το σηκωσα κανα 2 φορες μου πανε οτι ειναι απο χρηματιστηριο και αν με ενδιαφερει. Ελληνες της Αγγλιας που λεμεε 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, kleo1 είπε

μάγκες έλεος, φτάσαμε στο 2019, είμαστε σε τεχνολογικό φορουμ (τρομάρα μας) και ρωτάμε ακόμα αν υπάρχει χρέωση όταν μας καλούνε;

Μαζι σου, ωστοσο πριν κανα τριμηνο τσακωνομουν με οτε γιατι ελαβα sms απο πενταψηφιο και μου στραγγιξε την καρτα. Καταφερα να μου επαναπιστωσουν το ποσο αλλα πραγματικα ξενερωσα! Μου στελνει καποια σκουπιδοεταιρεια διαφημιστικο/προωθητικο sms και το χρεωνεται ο παραληπτης;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Lasombra είπε

Μαζι σου, ωστοσο πριν κανα τριμηνο τσακωνομουν με οτε γιατι ελαβα sms απο πενταψηφιο και μου στραγγιξε την καρτα. Καταφερα να μου επαναπιστωσουν το ποσο αλλα πραγματικα ξενερωσα! Μου στελνει καποια σκουπιδοεταιρεια διαφημιστικο/προωθητικο sms και το χρεωνεται ο παραληπτης;;; 

νομίζω πως την κάρτα στην τραβάει επειδή και καλά έκανες εγγραφή στις υπηρεσίες τους (ενώ σε έκαναν αυτοί) και πως το sms είναι μόνο για ενημέρωση της εγγραφής σου και το κόστος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Lasombra είπε

Μαζι σου, ωστοσο πριν κανα τριμηνο τσακωνομουν με οτε γιατι ελαβα sms απο πενταψηφιο και μου στραγγιξε την καρτα. Καταφερα να μου επαναπιστωσουν το ποσο αλλα πραγματικα ξενερωσα! Μου στελνει καποια σκουπιδοεταιρεια διαφημιστικο/προωθητικο sms και το χρεωνεται ο παραληπτης;;; 

Εσύ έχεις εγγραφεί κάπου και χρεωνοσουν ανά SMS. Κυρίως από παιχνίδια γίνεται αυτό 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει ουδεμία περίπτωση να χρεωθείς από εισερχόμενη κλήση. 

Η πιο πάνω πρόταση αφορά κλήσεις και όχι εισερχόμενα μηνύματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Εσύ έχεις εγγραφεί κάπου και χρεωνοσουν ανά SMS. Κυρίως από παιχνίδια γίνεται αυτό 

Δεν έχω εγγραφεί ούτε έχω στείλει ποτέ sms σε παιχνίδια... Όχι και να το ξέρω... Μου είπε πάντως το κοριτσάκι του ΟΤΕ ότι δύναται να μου βάλει φραγή 5ψήφιων. Καθάρισα από αυτό. Επίσης μου πρότεινε να βγω από τον κατάλογο του ΟΤΕ. Συμφώνησα. Την ώρα που διάβαζα το email του insomnia που έλεγε ότι ο χρήστης sphinxgr έχει σχολιάσει το μήνυμά μου χτύπησε το κινητό από κανονικό 10ψήφιο... Ποιος ήταν; Η Nova. Τούτοι πως με ξετρύπωσαν πάλι να μου πουλήσουν τη σαπίλα τους;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 29/8/2019 στις 12:58 ΠΜ, Lasombra είπε

Δεν έχω εγγραφεί ούτε έχω στείλει ποτέ sms σε παιχνίδια... Όχι και να το ξέρω... Μου είπε πάντως το κοριτσάκι του ΟΤΕ ότι δύναται να μου βάλει φραγή 5ψήφιων. Καθάρισα από αυτό. Επίσης μου πρότεινε να βγω από τον κατάλογο του ΟΤΕ. Συμφώνησα. Την ώρα που διάβαζα το email του insomnia που έλεγε ότι ο χρήστης sphinxgr έχει σχολιάσει το μήνυμά μου χτύπησε το κινητό από κανονικό 10ψήφιο... Ποιος ήταν; Η Nova. Τούτοι πως με ξετρύπωσαν πάλι να μου πουλήσουν τη σαπίλα τους;;; 

Το ότι βγήκες τώρα από τον ΟΤΕ δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχεις ήδη σε δεκάδες λίστες και συστήματα οπότε δεν ξέρω αν καταφέρεις να γλιτώσεις ποτέ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/10/2019 στις 7:18 ΜΜ, tsofras είπε

Το ότι βγήκες τώρα από τον ΟΤΕ δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχεις ήδη σε δεκάδες λίστες και συστήματα οπότε δεν ξέρω αν καταφέρεις να γλιτώσεις ποτέ

Με χριστοκάντηλα υπάρχει περίπτωση να δω φως; Ή απλά θα με ξαναπροσθέσουν εν καιρώ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...