Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με συνημμένα αρχεία eml σε εισερχόμενο email


doctorized

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έχω το Huawei Mate 20 lite και χρησιμοποιώ την στοκ εφαρμογή για σύνδεση στο mail μου. Έχω παρατηρήσει ότι κάθε φορά που κάποιο εισερχόμενο έχει συνημμένο αρχείο eml τότε δεν μπορώ να δω καθόλου τα συνημμένα, όπως φαίνεται και στα screenshots. Αν επισκεφτώ τη σελίδα του παρόχου είτε μέσω υπολογιστή είτε μέσω κινητού, βλέπω κανονικά τα συνημμένα. Το έχει αντιμετωπίσει κάνεις άλλος; Είναι bug της εφαρμογής; Υπάρχει λύση; 

Δεν με ενδιαφέρει να ανοίξω τα eml αρχεία. Θέλω να μπορώ να τα βλέπω ως συνημμένα, μιας και πολλές φορές υπάρχουν και αρχεία pdf ή doc/docx συνημμένα μαζί με τα eml. 

Screenshot_20190826_100151_com.android.email.jpg

Screenshot_20190826_100210_com.android.email.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Τι είδους συνημμένα είναι; Μπορεί το τηλέφωνό σου να μην έχει τις σχετικές εφαρμογές για τη προβολή τους.

Συγνώμη αλλά μου κάνεις πλάκα, έτσι δεν είναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, doctorized είπε

Συγνώμη αλλά μου κάνεις πλάκα, έτσι δεν είναι; 

To eml είναι Outlook exclusive format και δεν μπορείς να το ανοίξεις με τίποτα παρά με outlook, firebird. To email client που χρησιμοποιείς είναι τόσο μάπα που το eml δεν μπορεί να το διαχειριστεί και αυτό κολλάει σειριακά το υπόλοιπο parsing των attachments.

Μόνη λύση η χρήση άλλου email client.

 

Επεξ/σία από spectaculator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, spectaculator είπε

To eml είναι Outlook exclusive format και δεν μπορείς να το ανοίξεις με τίποτα παρά με outlook, firebird. To email client που χρησιμοποιείς είναι τόσο μάπα που το eml δεν μπορεί να το διαχειριστεί και αυτό κολλάει σειριακά το υπόλοιπο parsing των attachments.

Μόνη λύση η χρήση άλλου email client.

Γιατί άλλαξες την απάντησή σου; Και ναι, μάλλον πλάκα μου κάνεις γιατί γράφω ξεκάθαρα ότι μιλάω για eml αρχεία, κάτι που μάλλον τώρα το είδες και άλλαξες την απάντησή σου και επιπλέον λέω ξεκάθαρα: "Δεν με ενδιαφέρει να ανοίξω τα eml αρχεία. Θέλω να μπορώ να τα βλέπω ως συνημμένα, μιας και πολλές φορές υπάρχουν και αρχεία pdf ή doc/docx συνημμένα μαζί με τα eml" Εσύ με ρωτάς τι αρχεία είναι ενώ το λέω ήδη. Μου λες για έλλειψη σχετικών εφαρμογών για άνοιγμα τη στιγμή που λέω ξεκάθαρα ότι δεν θέλω να ανοίξω τα αρχεία αυτά, παρά μόνο να βλέπω το πλήθος και τα ονόματα των αρχείων. Το άνοιγμα είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Όσο για το αν είναι μάπα η εφαρμογή το κατάλαβα. Το θέμα είναι αν σώζεται η κατάσταση. Και για τα πρακτικά, είχα παλιότερα ένα Samsung J3 που η στοκ εφαρμογή άνοιγε κανονικότατα τα eml αρχεία. Κοίταξα στο play store αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει για κατέβασμα όπως το Samsung Internet. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...