Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, spiderman 20999 είπε

 Από ποτέ, και πιθανόν να μην μπει και το doom eternal στο pc game pass. Βασικά, αρκετά παιχνίδια είναι διαθέσιμα μόνο στο xbox game pass, και ο λόγος άγνωστος.

https://www.xbox.com/el-GR/xbox-game-pass/games

Μέχρι τώρα ήταν και καλά beta (λες και άλλαξε κάτι τώρα που βγήκε από beta αλλά τέλος πάντων) και είχε 4 ευρώ οπότε λες εντάξει να λείπουν κάποια. Αλλά τώρα αφού έχουν ίδια τιμή με το XBOX πρέπει να έχουν και τα ίδια games. Αν και νομίζω το Doom θα είναι και στο PC..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, spiderman 20999 είπε

Oh lol. Ακυράρα τότε, πραγματικά δεν υπάρχει κανένας λόγος να λείπουν παιχνίδια από το PC τώρα. Όταν φτιάξουν και το να μπορείς να διαλέξεις συγκεκριμένο φάκελο, όπως κάνω από τότε που έπαιζα Age of Empires 2 στα Windows XP στο δημοτικό, τα ξαναλέμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει βγει επισημη ανακοινωση οτι το Doom Θα ειναι στο GamePass για PC μεχρι τελος του χρονου

https://news.xbox.com/en-us/2020/09/24/doom-eternal-xbox-game-pass-october-1/?irgwc=1&OCID=AID2000142_aff_7794_1246483&tduid=(ir__huizcjq1gskftwktkk0sohz3zv2xi9vbstiw1qpj00)(7794)(1246483)((ef6f1afcf5eeabc85b49b724f6a547c8)(266696)(1018132)(2039703308)())(ef6f1afcf5eeabc85b49b724f6a547c8)&irclickid=_huizcjq1gskftwktkk0sohz3zv2xi9vbstiw1qpj00

coming to Xbox Game Pass on October 1 and Xbox Game Pass for PC later in 2020.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να δεχτω οτι η x ψ εταιρια μπορει να συμφωνησει το game της μονο στο pass της κονσολας. Αλλα το doom γιατι;

Οποτε σκεφτομαι οτι η ms για να κανει δελεαστικη την κονσολα της σε σχεση με το ps τα βαζει μονο εκει. Εχουν χασουρα στο pc γιατι δεν εχει ανταγωνισμο.

Edit: για να δουμε αν μπει μεχρι τελος 20 που λενε

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Εχει βγει επισημη ανακοινωση οτι το Doom Θα ειναι στο GamePass για PC μεχρι τελος του χρονου

https://news.xbox.com/en-us/2020/09/24/doom-eternal-xbox-game-pass-october-1/?irgwc=1&OCID=AID2000142_aff_7794_1246483&tduid=(ir__huizcjq1gskftwktkk0sohz3zv2xi9vbstiw1qpj00)(7794)(1246483)((ef6f1afcf5eeabc85b49b724f6a547c8)(266696)(1018132)(2039703308)())(ef6f1afcf5eeabc85b49b724f6a547c8)&irclickid=_huizcjq1gskftwktkk0sohz3zv2xi9vbstiw1qpj00

coming to Xbox Game Pass on October 1 and Xbox Game Pass for PC later in 2020.

Fair Enough, αλλά και αυτό χαζομάρα είναι. Γιατί όχι μαζί; Όχι ότι έχει και τόσο σημασία, αλλά είναι περίεργο γενικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, privateer είπε

1 μηνα πριν βγει το λενε

Κάτι είναι κι αυτό, αλλά το να το λένε απ' την αρχή είναι διαφορετικό. Άλλο να ξέρω απ' την αρχή ότι θα είναι πχ για 3 μήνες, άλλο να κάνω αύριο συνδρομή και να πέσω πάνω στον τελευταίο μήνα.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/9/2020 στις 2:21 ΜΜ, panther_512 είπε

Θα δείξει. Δεν θέλω να ρίξω άκυρο τόσο νωρίς, απλά η περίπτωση με το Shadow of War ήταν αρκετά χτυπητή.

Και αν και συνδρομητής Game Pass Ultimate για 2 χρόνια, προτίμησα να αγοράσω τη φούλ έκδοση από το Steam.

Αυτο δυστηχως(οι τιμες στο store εννοω) ειναι προβλημα καθαρα του Windows Store γιατι

α)δεν υπαρχουν κανονικα steam sales σε αυτο. Σε τελειως ακυρες στιγμες εχει εκπτωσεις γενικα η MS στο PC

β)τα κλειδαδικα γενικα δεν φερνουν κλειδια για παιχνιδια τριτων περαν του steam(ακομα και το humble bundle). Οπως μπορεις να δεις για το παιχνιδι που αναφερεις,δεν το φερνει κανεις για Windows Store https://gg.deals/pack/middle-earth-shadow-of-war-definitive-edition/?tab=official-stores

Και στα παιχνιδια του humble bundle βλεπουμε οτι και αυτοι κυριως τις απλες εκδοσεις δινουν.

Αυτοι ειναι οι βασικοι λογοι(απο πλευρας κοστους)που δεν αξιζει γενικα η αγορα παιχνιδιων στο windows store περαν των exclusive της microsoft(gears,ori κλπ). Εκτος αν σε καποιες χωρες εχουν καλυτερο regional pricing.

Για να μην πιασουμε μετα το γεγονος οτι δεν ειναι καθολου βολικο που δεν εχουν ενα launcher για το windows/microsoft Store αλα Steam/Uplay περαν αυτου για το gamepass.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω αυτή τη στιγμή ενεργή Game Pass for PC συνδρομή που λήγει σε λιγότερο από μήνα. Όταν πάω να δω για Ultimate μου βγάζει upgrade με 1 ευρώ και μου λέει ότι θα μετατρέψει και το υπόλοιπο μου. Μου κάνει λίγο εντύπωση βέβαια γιατί είχα βάλει με 1 ευρώ το 3μηνο πέρσι τέτοιους μήνες. Μας δίνεται ξανά η δυνατότητα αν έχουμε πολύ καιρό να βάλουμε? Σκέφτομαι μήπως όταν λήξει χτυπήσω 1-2 gold για να τις μετατρεψω σε ultimate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χθες έληξε το pass. Για ανανεωση μου γραφε 9,99 το απλο και 12.99 . Δεν ανανεωσα και μπηκα παλι σημερα και για 5 -6 μηνα συνεχομενο μου εβγαλε  ultimate με 1 ευρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έχω κατεβάσει το Wolfenstein Youngblood απο xgp. Μου λέει ότι πρέπει να κάνω διόρθωση στην εγκατάσταση και όποτε πατάω το κουμπάκι μου βγάζει error. Αν το βρω από τη λίστα εφαρμογών μπορώ να το εγκαταστήσω κανονικά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω αυτό; Αντίστοιχα δεν μου επιτρέπει να μεταφέρω παιχνίδι σε άλλο δίσκο μέσω της επιλογής Move. Πάλι error βγάζει.

On 23/10/2020 at 18:06, chrisgewrgi said:

Χθες έληξε το pass. Για ανανεωση μου γραφε 9,99 το απλο και 12.99 . Δεν ανανεωσα και μπηκα παλι σημερα και για 5 -6 μηνα συνεχομενο μου εβγαλε  ultimate με 1 ευρο.

και μένα μου τις βγάζει αυτές τις επιλογές. Βέβαια έκανα τη βλακεία να μην ακυρώσω το recurrent billing και μου τράβηξε 10 ευρώ στην αυτόματη ανανέωση.

Επεξ/σία από Psyber
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Psyber είπε

Παιδιά έχω κατεβάσει το Wolfenstein Youngblood απο xgp. Μου λέει ότι πρέπει να κάνω διόρθωση στην εγκατάσταση και όποτε πατάω το κουμπάκι μου βγάζει error. Αν το βρω από τη λίστα εφαρμογών μπορώ να το εγκαταστήσω κανονικά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω αυτό; Αντίστοιχα δεν μου επιτρέπει να μεταφέρω παιχνίδι σε άλλο δίσκο μέσω της επιλογής Move. Πάλι error βγάζει.

και μένα μου τις βγάζει αυτές τις επιλογές. Βέβαια έκανα τη βλακεία να μην ακυρώσω το recurrent billing και μου τράβηξε 10 ευρώ στην αυτόματη ανανέωση.

Και μενα το wolfenstein μου εβγαζε κατι τρελα error και το απεγκατεστησα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα κάνει stop recurring billing στις 17/10 αλλά το αγνόησε και την επόμενη μέρα προσπάθησε να κάνει renew απ' το paypal, αλλά δεν είχα χρήματα μέσα. Και τώρα μου λέει να πληρώσω και δεν έχει επιλογή να ακυρώσω και μου στέλνει συνεχώς mail ότι προσπαθεί να κάνει renew. Τι φάση???

gamepass.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...