Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Δεν ξερω αλλα εμενα οταν ληγει μου ξαναβγαζει παλι το 1 ευρω.δεν θυμαμε και εγω ποσες φορες εχω βαλει με 1 ευρω.απλα απενεργοποιω την αυτοματη ανανεωση

Σε όλους μας έτσι ήταν, αλλά τέλειωσε το πάρτι. Τώρα πλέον 9,99€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Μα προχθες ανανεωσα παλι με 1 ευρω

Όταν λες προχθές, λογικά θα εννοείς πριν τις 17/09. Από εκεί και μετά τέλος το 1€

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, p4n0s86 είπε

Όταν λες προχθές, λογικά θα εννοείς πριν τις 17/09. Από εκεί και μετά τέλος.

Ακόμα ισχύει το 1 ευρώ αν έχεις καιρό να βάλεις Ultimate ή δεν έχει βάλει ποτέ.

Πχ εικόνα από το λογαριασμό μου μόλις τώρα.

image.png.76062e896660d766aa840af368fa7c7a.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Merdock είπε

Ακόμα ισχύει το 1 ευρώ αν έχεις καιρό να βάλεις Ultimate ή δεν έχει βάλει ποτέ.

Πχ εικόνα από το λογαριασμό μου μόλις τώρα.

image.png.76062e896660d766aa840af368fa7c7a.png

Αυτό που δείχνεις είναι Upgrade, όχι Extend. Δεν επεκτείνεις το χρονικό διάστημα, απλά κάνεις αναβάθμιση, αλλά θα σου λήξει όταν είναι να λήξει έτσι κι αλλιώς. Όσοι ήταν ήδη συνδρομητές μπορούν να ανανεώσουν για 1 μήνα ακόμα τελευταίο στην προηγούμενη τιμή (3,99) και από τον επόμενο πάει στα 9,99 για όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Ακόμη δεν μπορείς να διαλέξεις συγκεκριμένο φάκελο ε; Για παράδειγμα D:\Games\XBOX\..

Μια χαρά μπορείς, αρκεί να εγκαταστήσεις το παιχνίδι από το προγραμματάκι του πάσου (XBOX με το εικονίδιο της κονσόλας) και όχι από το το Microsoft Store

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Makam είπε

Μια χαρά μπορείς, αρκεί να εγκαταστήσεις το παιχνίδι από το προγραμματάκι του πάσου (XBOX με το εικονίδιο της κονσόλας) και όχι από το το Microsoft Store

Α το προσθέσαμε δηλαδή; Γιατί πριν κάνα μήνα που είχα δοκιμάσει μπορούσες να διαλέξεις μόνο δίσκο. Ναι εννοείται πάντα από την ΧΒΟΧ εφαρμογή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, seithan είπε

Εγώ πάλι στης 23/9 για ένα μήνα 1€

Δηλαδή το πήρες μέχρι 23/10 για 1€; Ε πως γίνεται ρε παιδιά αυτό και οι υπόλοιποι δεν μπορούν; Μήπως κάνατε Upgrade και μπερδεύεστε; Κι εγώ για 1€ το έπαιρνα και στις 18/09 που μου έληξε ήταν 3,99.

49 λεπτά πριν, Makam είπε

Μια χαρά μπορείς, αρκεί να εγκαταστήσεις το παιχνίδι από το προγραμματάκι του πάσου (XBOX με το εικονίδιο της κονσόλας) και όχι από το το Microsoft Store

Θέλεις να μας δείξεις με ένα screenshot πως γίνεται, γιατί εγώ δεν το βλέπω;

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Θέλεις να μας δείξεις με ένα screenshot πως γίνεται, γιατί εγώ δεν το βλέπω;

Δικό μου λάθος, ΜΟΝΟ δίσκο διαλέγεις1447242092_.png.8b53eae5cec1885f829890658ce4b5fa.png

 

αλλά δεν βλέπω και το πρόβλημα, μάλλον έχω πολλούς δίσκους/διαμερίσματα :)

Επεξ/σία από Makam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Makam είπε

Δικό μου λάθος, ΜΟΝΟ δίσκο διαλέγεις1447242092_.png.8b53eae5cec1885f829890658ce4b5fa.png

αλλά δεν βλέπω και το πρόβλημα, μάλλον έχω πολλούς δίσκους/διαμερίσματα :)

Είναι πρόβλημα γιατί σου δημιουργεί χύμα φακέλους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι το οποίο δεν μου άρεσε είναι ότι με το game pass έχουν τις βασικές εκδόσεις σε κάποια παιχνίδια.

Παράδειγμα το Middle Earth: Shadow of War, όπου στο game pass έχουν μόνο το main game. Αν θές τη definitive edition, με όλο το έξτρα περιεχόμενο, με έκπτωση λόγω game pass την αγοράζεις σχεδόν 40 ευρώ.

Και το Steam παραδίπλα είχε την definitive edition προσφορά 9,99

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panther_512 είπε

Κάτι το οποίο δεν μου άρεσε είναι ότι με το game pass έχουν τις βασικές εκδόσεις σε κάποια παιχνίδια.

Παράδειγμα το Middle Earth: Shadow of War, όπου στο game pass έχουν μόνο το main game. Αν θές τη definitive edition, με όλο το έξτρα περιεχόμενο, με έκπτωση λόγω game pass την αγοράζεις σχεδόν 40 ευρώ.

Και το Steam παραδίπλα είχε την definitive edition προσφορά 9,99

Το χειροτερο ειναι οτι καθε τρεις και λιγο αφαιρουν παιχνιδια και ειτε τα αγοραζεις για να τα τελειωσεις ειτε τα αφηνεις στη μεση. Αυτο το συνδρομητικο μοντελο ειναι καλο σε ταινιες/σειρες αλλα στα παιχνιδια οχι γιατι μιλαμε για πολλες ωρες οποτε ειναι πολυ καλυτερο να υπαρχουν μονιμα στο steam/uplay/origins και να τα παιζουμε οποτε θελουμε χωρις να φοβομαστε για το αν θα βγουν η αν θα λειπουν καποια DLC. Για αυτο και η φθηνη τιμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...