Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα.
Πήρα μόλις για 3 χρονάκια την Συνδρομή game pass Ultimate
Κάνω χρήση στο pc

3 ερωτήσεις
1) Πως ξεχωρίζω πια παιχνίδια που λένε διαθέσιμα είναι για κάποιες ώρες (πχ FIFA);
2) Ότι βλέπω διαθέσιμο στην κατηγορία PC Game Pass είναι στην κατοχή μ η μπορεί να θέλει αγορά ;
3) Ιδέες για παιχνιδάκια που μπορεί να αξίζουν ;
 Age Of Empires / Fly Simulator / Assasins Creed
 τα ξέρω ήδη αρκετά καλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, venuets είπε

Καλημέρα.
Πήρα μόλις για 3 χρονάκια την Συνδρομή game pass Ultimate
Κάνω χρήση στο pc

3 ερωτήσεις
1) Πως ξεχωρίζω πια παιχνίδια που λένε διαθέσιμα είναι για κάποιες ώρες (πχ FIFA);
2) Ότι βλέπω διαθέσιμο στην κατηγορία PC Game Pass είναι στην κατοχή μ η μπορεί να θέλει αγορά ;
3) Ιδέες για παιχνιδάκια που μπορεί να αξίζουν ;
 Age Of Empires / Fly Simulator / Assasins Creed
 τα ξέρω ήδη αρκετά καλά :P

Καλορίζικο

1) Μόνο μέσα από το EA app, μόνο από κει κατεβάζεις τα trials. Θα λένε πάνω EA pro και μέσα θα βλέπεις πόσες ώρες στο δίνει. Ο χρόνος μετράει από τη στιγμή που θα τρέξεις το παιχνίδι και όσο μόνο το τρέχεις.

2) Δεν έχεις τίποτα στην κατοχή σου.
Πληρώνεις συνδρομητική υπηρεσία, μόλις τελειώσει αντίο. 
Διαθέσιμα να παίξεις είναι ότι βλέπεις μέσα στο xbox app.
Αν θες να τα αγοράσεις για να τα έχεις στην κατοχή σου, επιλέγεις την έκδοση που θες και το αγοράζεις με μια έκπτωση 20%, πχ
image.png.fd5e9e0a4f7401e61a3046d0ec592b1b.png

3) Εσύ όμως ξέρεις τον εαυτό σου, τί του αρέσει και τί όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, xtrmsnpr said:

Καλορίζικο

1) Μόνο μέσα από το EA app, μόνο από κει κατεβάζεις τα trials. Θα λένε πάνω EA pro και μέσα θα βλέπεις πόσες ώρες στο δίνει. Ο χρόνος μετράει από τη στιγμή που θα τρέξεις το παιχνίδι και όσο μόνο το τρέχεις.

2) Δεν έχεις τίποτα στην κατοχή σου.
Πληρώνεις συνδρομητική υπηρεσία, μόλις τελειώσει αντίο. 
Διαθέσιμα να παίξεις είναι ότι βλέπεις μέσα στο xbox app.
Αν θες να τα αγοράσεις για να τα έχεις στην κατοχή σου, επιλέγεις την έκδοση που θες και το αγοράζεις με μια έκπτωση 20%, πχ
image.png.fd5e9e0a4f7401e61a3046d0ec592b1b.png

3) Εσύ όμως ξέρεις τον εαυτό σου, τί του αρέσει και τί όχι.

βρε ναι το ξέρω ότι είναι συνδρομητικό ! :P

ΠΧ τα AC που έχω κόλλημα άσχετα αν σε άλλους δεν αρέσουν τα έχω αγοράσει όλα άσχετα αν μπορούσες να τα παίξεις με το συνδρομητικό της ubisoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αντίο στακινκ συνδρομών.

Microsoft stops Game Pass Ultimate discount trick

Πανυγηρίστε εσείς για την εξαγορά!

Πάλι καλά έχω μέχρι τα τέλη του 24 ακόμα, μετά άντε να διακοπεί και αυτό σιγά σιγά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Αντίο στακινκ συνδρομών.

Microsoft stops Game Pass Ultimate discount trick

Πανυγηρίστε εσείς για την εξαγορά!

Πάλι καλά έχω μέχρι τα τέλη του 24 ακόμα, μετά άντε να διακοπεί και αυτό σιγά σιγά.

Δε το σταματάει. Μειώνει τους μήνες μετατροπής από gold σε game pass. Επίσης κάπου είχα διαβάσει ότι θα στακάρει μέχρι 2 χρόνια max πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρείται ότι αξίζει να τσιμπήσω κανένα xbox series S (έχω ps5 και PS) να χρησιμοποιήσω το pass η πεταμένα λεφτά ; (sorry για το off topic αλλά εδώ σίγουρα κάποιος έχει.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, venuets said:

θεωρείται ότι αξίζει να τσιμπήσω κανένα xbox series S (έχω ps5 και PS) να χρησιμοποιήσω το pass η πεταμένα λεφτά ; (sorry για το off topic αλλά εδώ σίγουρα κάποιος έχει.)

Εχω ολες τις κονσολες (switch , ps5 , series X+S) .  Το S το εχω για τα παιδια αλλα γενικα ενοειται οτι αξιζει και την θεωρω την πιο  value for money  κονσολα που υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, enable_your_mind said:

Εχω ολες τις κονσολες (switch , ps5 , series X+S) .  Το S το εχω για τα παιδια αλλα γενικα ενοειται οτι αξιζει και την θεωρω την πιο  value for money  κονσολα που υπαρχει.

μεταχειρισμενο βλεπω με 160-170 ευρω. 300 € τα λυπάμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, venuets είπε

θεωρείται ότι αξίζει να τσιμπήσω κανένα xbox series S (έχω ps5 και PS) να χρησιμοποιήσω το pass η πεταμένα λεφτά ; (sorry για το off topic αλλά εδώ σίγουρα κάποιος έχει.)

αξίζει και με το παραπάνω. Τρέχει τα πάντα και χωρίς κανένα πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Liakos10 είπε

Δε το σταματάει. Μειώνει τους μήνες μετατροπής από gold σε game pass. Επίσης κάπου είχα διαβάσει ότι θα στακάρει μέχρι 2 χρόνια max πλέον.

Δεν είπα ωρε ότι το σταματάει. Είπα αντίο απλώς, γιατί έτσι ξεκινάνε όλα.

1 ώρα πριν, venuets είπε

μεταχειρισμενο βλεπω με 160-170 ευρω. 300 € τα λυπάμαι

Για 160€ είναι καλά, για παραπάνω πεταμένα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, xtrmsnpr said:

Δεν είπα ωρε ότι το σταματάει. Είπα αντίο απλώς, γιατί έτσι ξεκινάνε όλα.

Για 160€ είναι καλά, για παραπάνω πεταμένα χρήματα.

αυτο που βγαινει ?  Εισαι κατοχος και το λες ?Ειδικα σε 1080 η ακομα και σε 1440 παιζει αψογα.. μην πω ποσο καλο upscaling κανει ακομα και σε 4Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

αυτο που βγαινει ?  Εισαι κατοχος και το λες ?Ειδικα σε 1080 η ακομα και σε 1440 παιζει αψογα.. μην πω ποσο καλο upscaling κανει ακομα και σε 4Κ

Όχι ρε συ φίλε, δεν είμαι. Βλέπω και διαβάζω όμως.
Kαι μέχρι πριν 2 μέρες είχα το one X, που ναι πιο καλό από αυτό.
Δε χρειάζεται να ναι κάποιος κάτοχος για να δει τι είναι κάτι, ξεκολλάτε με την καραμέλα αυτή ρε σεις. Για μένα είναι τελείως λάθος να δώσει κάποιος full price για το series S, αν είναι οικονομικά στριμωγμένος, το βρίσκει μεταχειρισμένο μια χαρά και ωραία και κάνει δουλίτσα και είναι και άρχοντας.

Μέχρι 2k παίζει, μη λέμε ότι θέλουμε, upscale του κ** κάνει.
Βγαίνει από δω: Oι εταιρίες γκρινιάζουν για το τι χρέπι είναι το series S, γιατί δε μπορεί να τραβήξει και πολλά.

Άρα γιατί να δώσει 300 και να πάρει το χρεπι αυτό; Με τα μισά του χρήματα είναι μια χαρά. Μη πω να δει κανά one x στα ίδια χρήματα να παίζει όντως σε 4k.

Δικά του χρήματα βέβαια είναι ότι θέλει θα τα κάνει, αν θέλει να τα πετάξει τα 300 για μια κονσόλα που η προηγούμενη γενιά ήταν καλύτερη οκ, μεγειά του. Στα 160€ θα ναι άρχοντας γι'αυτά που μπορεί να προσφέρει η κονσόλα αυτή.

ή αποταμιεύει και παίρνει το series X και είναι overlord!

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, xtrmsnpr said:

Όχι ρε συ φίλε, δεν είμαι. Βλέπω και διαβάζω όμως.
Kαι μέχρι πριν 2 μέρες είχα το one X, που ναι πιο καλό από αυτό.
Δε χρειάζεται να ναι κάποιος κάτοχος για να δει τι είναι κάτι, ξεκολλάτε με την καραμέλα αυτή ρε σεις. Για μένα είναι τελείως λάθος να δώσει κάποιος full price για το series S, αν είναι οικονομικά στριμωγμένος, το βρίσκει μεταχειρισμένο μια χαρά και ωραία και κάνει δουλίτσα και είναι και άρχοντας.

Μέχρι 2k παίζει, μη λέμε ότι θέλουμε, upscale του κ** κάνει.
Βγαίνει από δω: Oι εταιρίες γκρινιάζουν για το τι χρέπι είναι το series S, γιατί δε μπορεί να τραβήξει και πολλά.

Άρα γιατί να δώσει 300 και να πάρει το χρεπι αυτό; Με τα μισά του χρήματα είναι μια χαρά. Μη πω να δει κανά one x στα ίδια χρήματα να παίζει όντως σε 4k.

Δικά του χρήματα βέβαια είναι ότι θέλει θα τα κάνει, αν θέλει να τα πετάξει τα 300 για μια κονσόλα που η προηγούμενη γενιά ήταν καλύτερη οκ, μεγειά του. Στα 160€ θα ναι άρχοντας γι'αυτά που μπορεί να προσφέρει η κονσόλα αυτή.

ή αποταμιεύει και παίρνει το series X και είναι overlord!

Ειναι τρομερο οι χρηστες να λενε καλα λογια , αλλα αυτοι που δεν το εχουν να το κραζουν.. Οι εταιρειες να στρωσουν τον πισινο τους και να κανουν καλο optimization.. Εδω βγαινουν παιχνιδια που δεν τρεχουν καλα σε τουμπανα πισι ( εχω και απο αυτο και ξερω) , θα κραζουμε και τα δυνατα πισι ? 

Καλο ειναι να το πιασεις στα χερια σου ωστε οντως να εχεις και μια πιο εμπεριστατωμενη αποψη.. Και σταματαω εδω το offtopic..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Δεν είπα ωρε ότι το σταματάει. Είπα αντίο απλώς, γιατί έτσι ξεκινάνε όλα.

Ναι οκ. Το γράφει στο λινκ, έτσι όπως είναι γραμένο φαίνεται ότι σταματάει. Γιαυτό το ανέφερα για να μη γίνονται μπερδέματα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας απο τους πολλους λογους που το gamepass  τα σπαει ειναι και το cloud..  Εδω το battlefield 2042 μεσα απο το xbox app στο λαπτοπ μου . Οσοι δειτε θα καταλαβετε γιατι το μελλον στο game  παει στο cloud...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...