Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Liakos10 είπε

Προσωπικά δεν τίθεται θέμα υπεράσπισης. Σου δίνει μια beta εφαρμογή με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Το ξέρεις από την αρχή ότι είναι ένα μη ολοκληρωμένο project που σίγουρα θα έχει τα θεματάκια του, γι' αυτό είναι beta άλλωστε. Το δοκιμάζεις με 1€ τον πρώτο μήνα, αν δεν σου αρέσει γεια σας.

Ναι, αυτό δεν απαγορεύει στον οποιοδήποτε να τους κράξει δημόσια ώστε να το διορθώσουν. Αν τους κράξουν πολλοί, θα αναγκαστούν να το διορθώσουν. Αν το τρώμε αμάσητο, δεν θα μάθουν καν οτι μας ενοχλεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμφωνώ. Διαφωνώ για την υπεράσπιση που είπες, τουλάχιστον για μένα. Είναι γνωστό ότι η microsoft στο κομμάτι του gaming δεν έχει κάνει και τις πιο σωστές κινήσεις, σιγά μην την υπερασπιστώ.
Αλλά συγκεκριμένα για το gamepass for pc προτιμώ να περιμένω την κανονική κυκλοφορία και μετά να κρίνω. Και δε με χαλάει κιόλας που έχω παίξει τόσα games σχεδόν τσάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Liakos10 είπε

Είναι γνωστό ότι η microsoft στο κομμάτι του gaming δεν έχει κάνει και τις πιο σωστές κινήσεις
 

το xbox δηλαδή τί είναι ωρε Λιάκο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε guys μην μαλώνετε. Μια χαρά υπηρεσία είναι το Game Pass, ειδικά για 4 ευρώ το μήνα που έχει τώρα είναι "κλοπή". Αλλά σίγουρα θέλει βελτίωση η εφαρμογή, και όταν πάει στα 10 το μήνα δεν θα μπορείς να το παραβλέπεις έτσι απλά αν κάποια πράγματα που είναι αυτονόητα λείπουν, ούτε ότι λείπουν κάποια games σε σχέση με το XBOX..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Liakos10 είπε

Συμφωνώ. Διαφωνώ για την υπεράσπιση που είπες, τουλάχιστον για μένα. Είναι γνωστό ότι η microsoft στο κομμάτι του gaming δεν έχει κάνει και τις πιο σωστές κινήσεις, σιγά μην την υπερασπιστώ.
Αλλά συγκεκριμένα για το gamepass for pc προτιμώ να περιμένω την κανονική κυκλοφορία και μετά να κρίνω. Και δε με χαλάει κιόλας που έχω παίξει τόσα games σχεδόν τσάμπα.

Βασικά δεν αναφερόμουν σε σένα, δεν ξέρω γιατί το υποθέτεις αυτό. Τέσπα, γενικότερα λέω ότι πάντα ο κόσμος πρέπει να ασκεί feedback δημόσια στις εταιρείες και αυτό είναι το νόημα και της beta άλλωστε, δηλαδή της κατάστασης που το προϊόν διαμορφώνεται και ολοκληρώνεται. Αυτοί που λένε "κάτσε κατάπιε το και αν δεν σαρέσει φύγε από την υπηρεσία, αλλά ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ", δεν ξέρουν τι λένε. Τέσπα, ξαναλέω δεν αναφέρομαι ούτε αναφερόμουν πριν σε σένα, τα ποστς σου τα πρόσεξα όταν μου απάντησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, kostasgpa είπε

Βασικά δεν αναφερόμουν σε σένα, δεν ξέρω γιατί το υποθέτεις αυτό. Τέσπα, γενικότερα λέω ότι πάντα ο κόσμος πρέπει να ασκεί feedback δημόσια στις εταιρείες και αυτό είναι το νόημα και της beta άλλωστε, δηλαδή της κατάστασης που το προϊόν διαμορφώνεται και ολοκληρώνεται. Αυτοί που λένε "κάτσε κατάπιε το και αν δεν σαρέσει φύγε από την υπηρεσία, αλλά ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ", δεν ξέρουν τι λένε. Τέσπα, ξαναλέω δεν αναφέρομαι ούτε αναφερόμουν πριν σε σένα, τα ποστς σου τα πρόσεξα όταν μου απάντησες.

Ναι οκ, σκέφτηκα ότι ίσως αναφέρεσαι και σε μένα μαζί με άλλους επειδή ας πούμε «δικαιολόγησα» σε κάποιο post τα προβλήματα της εφαρμογής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι. Έχω παρατηρήσει ότι είναι ανάλογα το game. Σε κάποια maxάρει σχεδόν την 50άρα με 5.5MB/s ενώ σε άλλα πάει χάλια, με το ζόρι 2MB/s..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Όχι. Έχω παρατηρήσει ότι είναι ανάλογα το game. Σε κάποια maxάρει σχεδόν την 50άρα με 5.5MB/s ενώ σε άλλα πάει χάλια, με το ζόρι 2MB/s..

ααα! γτ κατεβαζω το final fantasy και παει απο 1 εως 1,5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2020 στις 2:27 ΠΜ, kostasgpa είπε

Ναι, αυτό δεν απαγορεύει στον οποιοδήποτε να τους κράξει δημόσια ώστε να το διορθώσουν. Αν τους κράξουν πολλοί, θα αναγκαστούν να το διορθώσουν. Αν το τρώμε αμάσητο, δεν θα μάθουν καν οτι μας ενοχλεί.

έτσι λειτουργούν όλα τα microsoft apps όχι μόνο τα παιχνίδια που κατεβάζεις είτε από το ms store είτε από το xbox app, τα κρύβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπορω να βαλω δυο κουπονια σε εναν λογαριασμο και να παω σε 6 μηνες?

Επεξ/σία από sozz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κάποια λίστα όπου να αναγράφει  όλα τα διαθέσιμα παιχνίδια; άκυρο είδα ότι επιτέλους έχουν βάλει επιλογή "όλα τα παιχνίδια" και τα εμφανίζει 

 

Επίσης για κάποιο λόγο δεν με αφήνει να κατεβάσω τίποτα, εμφανίζει error code 0x80242020 σε κάθε εγκατάσταση παιχνιδιού

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όταν βγάζει error πήγαινε στο Microsoft Store στα updates και κάντο από εκεί. Εμένα δούλεψε αυτό όταν μου πετούσε errors. Γενικά είναι μαύρο χάλι η εφαρμογή πάντως. Και τα περισσότερα games κατεβαίνουν με ρυθμούς χελώνας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογη στο pc(και γενικα το microsoft store) συγκεκριμενα ειναι οντως απαραδεκτη.

  • Παιχνιδια τα οποια την μια λειτουργουν,και την αλλη οχι(βλεπε πχ το προσφατο ori)
  • παιχνιδια τα οποια με το καλημερα δεν λειτουργουν καθολου(βλεπε το προσφατο streets of rage)
  • παιχνιδια τα οποια συγκεκριμενα στην εκδοση του microsoft store τρεχουν χειροτερα σε σχεση με αλλες εκδοσεις(βλεπε το metro exodus),ή μεχρι και exclusive(gears of war 1)
  • μη σταθερες ταχυτητες κατεβασματος.

Γενικα θυμιζει παρα πολυ πισω στο 2016 οταν πρωτο ξεκινησε το microsoft store που ειχαν πολλα θεματα τοτε τα παιχνιδια.

Σαν υπηρεσια το gamepass αυτο καθαυτο εχει οντως καλο value ακομα και στο Pc που ειναι μικροτερη η βιβλιοθηκη.Αλλα θελει και μεγαλη δουλεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...