Προς το περιεχόμενο

Η OnePlus TV θα διαθέτει οκτώ ηχεία 50W


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 ώρες πριν, nosstrom είπε

Μα mediatek ρε φίλε ; Ήμαρτον ....

Είπα και εγω, δεν θα το πει κανείς..και τι θα ήθελες ας πούμε για να έχουμε καλό ερώτημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, music_lover είπε

Είπα και εγω, δεν θα το πει κανείς..και τι θα ήθελες ας πούμε για να έχουμε καλό ερώτημα?

σε τηλεοραση ο φίλος μαλλον θα ηταν καλυμμενος με sd855, 12gb ram και ufs 3.0...

Επεξ/σία από tapitas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, music_lover είπε

Είπα και εγω, δεν θα το πει κανείς..και τι θα ήθελες ας πούμε για να έχουμε καλό ερώτημα?

Φυσικά και θα το έλεγε κάποιος, δλδ εσυ δε το σκέφτηκες?..

τουλάχιστον Snapdragon έπρεπε να έχει δλδ γιατι το έκανε για οικονομία? έκανε και σε άλλα πράγματα οικονομία?  

Ξεκινάει να πρωτο-λανσάρει τηλεόραση με mediatek .....και μονο στο ακουσμα ειναι φάουλ.

17 ώρες πριν, tapitas είπε

σε τηλεοραση ο φίλος μαλλον θα ηταν καλυμμενος με sd855, 12gb ram και ufs 3.0...

αυτο που λέει κάποιος κάτι και αμέσως το πάτε στο άλλο άκρο με ξεπερνάει...

δλδ αν ειχε 2 ιδια μοντελα  η oneplus ο ένας με snap και ο αλλος με mediatek, ποιο απο τα δυο θα έπαιρνες?

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Φυσικά και θα το έλεγε κάποιος, δλδ εσυ δε το σκέφτηκες?..

τουλάχιστον Snapdragon έπρεπε να έχει δλδ γιατι το έκανε για οικονομία? έκανε και σε άλλα πράγματα οικονομία?  

Ξεκινάει να πρωτο-λανσάρει τηλεόραση με mediatek .....και μονο στο ακουσμα ειναι φάουλ.

αυτο που λέει κάποιος κάτι και αμέσως το πάτε στο άλλο άκρο με ξεπερνάει...

δλδ αν ειχε 2 ιδια μοντελα  η oneplus ο ένας με snap και ο αλλος με mediatek, ποιο απο τα δυο θα έπαιρνες?

Κάπου έχεις μπερδευτεί..τηλεόραση είναι, δεν είναι κινητό..δεν υπάρχουν snapdragons εδώ! Ξαναδεστο από την αρχή γιατί κάπου το έχασες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηνομαι πολυ σε κανενα 6μηνο να παρω μια high end TV και επειδη δεν ειμαι και τρομερος γνωστης εχω αρχιζει και διαβαζω καποια πραγματακια απο τωρα. Μακαρι να ειναι κατι αξιολογο και να πιεσει τις τιμες προς τα κατω η και ακομα να προτιμησουμε αυτη γτ οχι; Βεβαια τωρα ποιοτικα δεν νομιζω να φτασει SONY κτλ. αλλα αν ειναι εστω κοντα με καλη τιμη δεν βλεπω γτ οχι. Παντως απο οτι εχω δει αρκετοι δινουν για την καλυτερη αγορα OLED στο 2019 την LG B8. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, nhzt είπε

50W σκέτο δεν λέει τίποτα. Μια μαρκετιά είναι για τους αδαείς...

50W RMS; 50W αν προσθέσεις όλα τα ηχεία; δηλ 6W το κάθε ηχείο; διότι λέει  "συνδυαστική ισχύ 50w" . 10W ηχεία έχει και η παλία μου Trinitron...

Επίσης το Dolby Atmos που διαθέτει έχει να κάνει με ανεξάρτητο συστημα 5.1 και 7.1 και όχι με τα 8 ηχεία της τηλεόρασης.

Για μένα, το καλύτερο είναι να έχεις ένα καλό ανεξάρτητο σύστημα 5.1 ή 7.1 με αρκετή ισχύ και surround ηχεία παριμετρικά , που υπάρχουν πολλά και οικονομικά συστήματα και να το συνδέεις με ψηφιακή έξοδο οποιασδήποτε TV αγοράζεις, ώστε  να μην πληρώνεις μερκετιές τις κάθε εταιρίας.

Σαφώς και δεν είναι κακό, για όποιον θέλει να έχει μια TV όπως η Oneplus που ικανοποιεί τα θέλω του. Τα προιόντα βγαίνουν σε διάφορες μορφές και δυνατότητες, για τον λόγο του να καλύπτουν περισσότερες κατηγορίες του αγοραστικού κοινού.

Πάντως εγώ αγόρασα πέρυσι samsung 4κ 40 ίντσες και έπαθα πλάκα με τον ήχο.

Όταν παίζει ο μικρός στο δωμάτιο του ακούγεται να βαράει σαν να είναι επάνω σε στερεοφωνικό.

Οπότε δεν πάει χαμένος ο καλός και δυνατός ήχος από τις τν.

16 ώρες πριν, alexioannou είπε

Εκεί που λέει "να συναγωνιστεί τις sony και,samsung" κοντεψα να πνιγώ........

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Πιές νερό φιλαράκι.

Αγόρασα 27 curved nemesis turbox γιατί το 27 curved samsung δεν είχε ηχεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsibosp είπε

Ψηνομαι πολυ σε κανενα 6μηνο να παρω μια high end TV και επειδη δεν ειμαι και τρομερος γνωστης εχω αρχιζει και διαβαζω καποια πραγματακια απο τωρα. Μακαρι να ειναι κατι αξιολογο και να πιεσει τις τιμες προς τα κατω η και ακομα να προτιμησουμε αυτη γτ οχι; Βεβαια τωρα ποιοτικα δεν νομιζω να φτασει SONY κτλ. αλλα αν ειναι εστω κοντα με καλη τιμη δεν βλεπω γτ οχι. Παντως απο οτι εχω δει αρκετοι δινουν για την καλυτερη αγορα OLED στο 2019 την LG B8. 

Είναι πολύ νωρίς ακόμη να κρίνουμε την τηλεόραση της oneplus.

Σε γενικές γραμμές η SONY έχει τον καλύτερο επεξεργαστή εικόνας, αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι έχει και τις καλύτερες τηλεοράσεις.

Καλύτερα μια σειρά C στις OLED της LG παρά Β λόγω ισχυρότερου επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nosstrom είπε

Φυσικά και θα το έλεγε κάποιος, δλδ εσυ δε το σκέφτηκες?..

τουλάχιστον Snapdragon έπρεπε να έχει δλδ γιατι το έκανε για οικονομία? έκανε και σε άλλα πράγματα οικονομία?  

Ξεκινάει να πρωτο-λανσάρει τηλεόραση με mediatek .....και μονο στο ακουσμα ειναι φάουλ.

αυτο που λέει κάποιος κάτι και αμέσως το πάτε στο άλλο άκρο με ξεπερνάει...

δλδ αν ειχε 2 ιδια μοντελα  η oneplus ο ένας με snap και ο αλλος με mediatek, ποιο απο τα δυο θα έπαιρνες?

Δεν ξερω μερικοι τι εχετε παθει με το mediatek-snapdragon...εγω πιστευω οτι η qualcomm ειναι μπροστα επειδη παντα εκμεταλευεται τους τελευταιους πυρηνες της arm και την πιο προηγμενη λιθογραφια που υπαρχει.

Η mediatek ετοιμαζει για το 2020 soc στα 7nm EUV με πυρηνες cortex a77 και a55.

Εσυ τι πιστευεις οτι αυτο το soc δεν θα πηγαινει πυραυλος και με λογικες θερμοκρασιες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...