Προς το περιεχόμενο

Η OnePlus TV θα διαθέτει οκτώ ηχεία 50W


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ff7lucas είπε

Πάντως εγώ αγόρασα πέρυσι samsung 4κ 40 ίντσες και έπαθα πλάκα με τον ήχο.

Όταν παίζει ο μικρός στο δωμάτιο του ακούγεται να βαράει σαν να είναι επάνω σε στερεοφωνικό.

Οπότε δεν πάει χαμένος ο καλός και δυνατός ήχος από τις τν.

Πρώτα από όλα δεν διαφώνησα με τον ήχο των TV, όπως βλέπεις στην τελευταία μου πρόταση και δεν αμφιβάλω γι αυτό. Όμως εκτός του ότι είσαι ευχαριστημένος από τον ήχο της TV, ποιος θεωρείς ότι είναι καλύτερος; ο ήχος από ξεχωριστά ηχεία και ηχοσύστημα ή από τα ηχεία της TV;

Το λέω διότι δεν είμαι fan των all in one, αλλά επιλέγω ξεχωριστά συστήματα. Δηλ την TV  ή των projector για την εικόνα, το ηχοσύστημα για τον ήχο κπλ. Αυτό μου δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιώ και να συνδυάζω τα συστήματα μου όπως θέλω και επίσης να αντικαθιστώ μόνο αυτό που θέλω να αποσύρω.

 

P.S. (off topic) Με τον projector και την οθόνη των 110 ιντsών και το surround των 100W που έχω, η εμπειρία του gaming πάει σε άλλο επίπεδο. Φαντάσου να βάλεις τον γιό σου να παίξει μπροστά 110 ίντσες στα 1080p και με surround ήχο !!! Θα λιποθυμήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 ώρες πριν, nhzt είπε

Πρώτα από όλα δεν διαφώνησα με τον ήχο των TV, όπως βλέπεις στην τελευταία μου πρόταση και δεν αμφιβάλω γι αυτό. Όμως εκτός του ότι είσαι ευχαριστημένος από τον ήχο της TV, ποιος θεωρείς ότι είναι καλύτερος; ο ήχος από ξεχωριστά ηχεία και ηχοσύστημα ή από τα ηχεία της TV;

Το λέω διότι δεν είμαι fan των all in one, αλλά επιλέγω ξεχωριστά συστήματα. Δηλ την TV  ή των projector για την εικόνα, το ηχοσύστημα για τον ήχο κπλ. Αυτό μου δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιώ και να συνδυάζω τα συστήματα μου όπως θέλω και επίσης να αντικαθιστώ μόνο αυτό που θέλω να αποσύρω.

P.S. (off topic) Με τον projector και την οθόνη των 110 ιντsών και το surround των 100W που έχω, η εμπειρία του gaming πάει σε άλλο επίπεδο. Φαντάσου να βάλεις τον γιό σου να παίξει μπροστά 110 ίντσες στα 1080p και με surround ήχο !!! Θα λιποθυμήσει...

Συμφωνώ μαζί σου σε όλα σαν παλιοσειρά που είμαι και εγώ.

Την τηλεόραση όμως που λέω την τοποθέτησα επάνω στο κρεβάτι λόγω χώρου και για να παίζει το παιδί στο δωμάτιο του.

Εάν του βάλω τις κονσόλες σε ένα 2.1 lg που του πήρα θα γίνει πόλεμος στο σπίτι... οπότε η τν είναι μια χαρά και αν δεν έχεις ακούσει πως παίζει στο προτείνω να το κάνεις.

Ειδικά σε δωμάτιο γίνεται πόλεμος...

on topic έχω και projector με 120 ίντσες πανί στο σαλόνι και 7.1 αλλά δεν το έχω για παιχνίδια γιατί πολύ σκοτάδι βρε παιδί μου θέλει...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...