Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy A90 5G. To 5G των €749 (hands-on)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, fragma είπε

 

3) Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί θα έδινε τα διπλάσια λεφτά απο ενα Mi9 για ακριβώς τα ίδια specs και ποιότητα.  

Πήγα Αμερική το καλοκαίρι με το Xiaomi Redmi 4 Prime. Αγόρασα κάρτα από κει αλλά δυστυχώς το κινητό μου δεν ήταν "συμβατό" με τα εκεί δίκτυα. Iphone ή Samsung και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Θα μου πεις πόσοι είναι αυτοί που ταξιδεύουν; Εεε όσοι είναι που το χρειάζονται στην τελική για να μην έχουν προβλήματα όπου και να πάνε ότι κάρτα και να βάλουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

από τη μια έχουμε iphonακηδες που δίνουν ένα σκασμό λεφτά για να έχουν το κορυφαίο 😆😆😆 , τους λες και λίγο τραγικούς. 

Αλλά ακόμη πιο τραγικοί είναι οι κινεζοfan που παίρνουν το budget του budget phone και νομίζουν ότι πήραν κινητάρα...

τουλάχιστον το iPhone είναι όντως ένα πολύ καλό κινητό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Βλέπω στο σκρουτζ το s10+ κάτω από τα 700....δεν υπάρχει λόγος αγοράς του α90 εκτός και αν σιχαίνεται τις 2 οπές του. 

Το s10+ Δεν ειναι 5g. Αυτο ειναι το νοημα του εν λογω τηλεφωνου. Αλλιως οντως στα specs ειναι υποδιεστερο.

το θεμα ειναι να δεις ποσο κανει το s10+ 5g και να κανεις αυτη τη συγκριση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, pacahontas III milagros είπε

Δηλαδή για να καταλαβω, το note 10 plus ερχεται με το σαπακι τον exynos ενω αυτο που ειναι midrange με τον 855???

πω πω εσύ αν πιάσεις τηλέφωνο με mediatek θα ανεβάσεις πυρετό σίγουρα.

έχε το νού σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, fragma είπε

1) Notch στα τέλη 2019 = epic fail

2) Σας παρακαλώ μην λέτε ανέκδοτα τύπου 5g. Στην Ελλάδα βρίσκεστε. Το 90% της χώρας δεν έχει ούτε καν 3g. Η μήπως επειδή βλέπετε να γράφει 4g πάνω στην οθόνη νομίζετε οτι είναι πραγματικό 4g; 

3) Ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί θα έδινε τα διπλάσια λεφτά απο ενα Mi9 για ακριβώς τα ίδια specs και ποιότητα.  

Κάτσε ρε φίλε. Και θα πας για καφέ και το κινητό θα γράφει xiaomi.???? Ντροπή... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, kwnssk είπε

Κανένα νόημα για 2 λόγους. 1ον είναι ακριβό. 2ον για αυτούς που παλεύουν για το μεροκάματο και αντί να κάνουν κάτι ουσιώδες στην ζωή τους ψαχνό υν επίδειξη μέσω κοινού είναι η σειρά Α και όχι η S που σε ανεβάζει σε άλλο status 

Οτι σχολίασα και σε άλλο άρθρο. 

Αν μπαίνεις να σχολιάσεις σε μια είδηση την τιμή του προϊόντος, το προϊόν δεν είναι για εσένα

Δεν σου φταίει η σαμμυ αν βγάζεις 600 βασικό και στην Ελλάδα θα κάνει 5 χρόνια να έρθει το 5g

Αραγε, μπαίνετε και σχολιάζετε τα ίδια και σε σαιτ με αυτοκίνητα για κατηγορίες sport ή ηλεκτρικά επειδή και πάλι η Ελλάδα δεν έχει βάλει σταθμούς φόρτισης και λόγω τιμής? 

 

Επισης, καλά τα xiaomi για την τιμή τους, αλλά είπαμε. Ούτε πρώτα σε οθόνες βγαίνουν, ούτε σε κάμερες, ούτε σε build quality. 

Πρώην κάτοχος oneplus 3 (ναι είναι κινέζικο και αυτό) νυν s10+ και είδα άσπρη μέρα 

Επεξ/σία από overpower
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Βλέπω στο σκρουτζ το s10+ κάτω από τα 700....δεν υπάρχει λόγος αγοράς του α90 εκτός και αν σιχαίνεται τις 2 οπές του. 

Μην συγκρίνουμε τιμή skroutz για το ένα κινητό με τιμή επίσημης εισαγωγής για το άλλο. 

2 λεπτά πριν, overpower είπε

Οτι σχολίασα και σε άλλο άρθρο. 

Αν μπαίνεις να σχολιάσεις σε μια είδηση την τιμή του προϊόντος, το προϊόν δεν είναι για εσένα

Δεν σου φταίει η σαμμυ αν βγάζεις 600 βασικό και στην Ελλάδα θα κάνει 5 χρόνια να έρθει το 5g

Αραγε, μπαίνετε και σχολιάζετε τα ίδια και σε σαιτ με αυτοκίνητα για κατηγορίες sport ή ηλεκτρικά επειδή και πάλι η Ελλάδα δεν έχει βάλει σταθμούς φόρτισης και λόγω τιμής? 

Προφανώς και θα σχολιάσω την τιμή. Ειδικά στα Samsung. Γιατί κοροϊδεύουν τον κόσμο. Και είχα Samsung και το λέω αυτό. Σειρά S. Γιατί όταν το κινητό ξεκινάει 1000ευρω και μετά από 2 μήνες κάνει 700 και μετά από άλλους 2 κάνει 500 είναι κοροϊδία. Τουλάχιστον τα iPhone κρατάνε μια τιμή. Που αντικειμενικά είναι κινηταρες άσχετα αν εμένα υποκειμενικά δε μου αρέσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vagosd είπε

από τη μια έχουμε iphonακηδες που δίνουν ένα σκασμό λεφτά για να έχουν το κορυφαίο 😆😆😆 , τους λες και λίγο τραγικούς. 

Αλλά ακόμη πιο τραγικοί είναι οι κινεζοfan που παίρνουν το budget του budget phone και νομίζουν ότι πήραν κινητάρα...

τουλάχιστον το iPhone είναι όντως ένα πολύ καλό κινητό 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kwnssk είπε

Μην συγκρίνουμε τιμή skroutz για το ένα κινητό με τιμή επίσημης εισαγωγής για το άλλο. 

Προφανώς και θα σχολιάσω την τιμή. Ειδικά στα Samsung. Γιατί κοροϊδεύουν τον κόσμο. Και είχα Samsung και το λέω αυτό. Σειρά S. Γιατί όταν το κινητό ξεκινάει 1000ευρω και μετά από 2 μήνες κάνει 700 και μετά από άλλους 2 κάνει 500 είναι κοροϊδία. Τουλάχιστον τα iPhone κρατάνε μια τιμή. Που αντικειμενικά είναι κινηταρες άσχετα αν εμένα υποκειμενικά δε μου αρέσουν. 

Νομίζω πως στην περίπτωση της σαμμυ υπάρχει πανευρωπαϊκή 2ετη εγγύηση ακόμη και από αγορά σκρουτζ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostasfalcon είπε

Νομίζω πως στην περίπτωση της σαμμυ υπάρχει πανευρωπαϊκή 2ετη εγγύηση ακόμη και από αγορά σκρουτζ 

Νομίζω δεν ισχύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Νομίζω πως στην περίπτωση της σαμμυ υπάρχει πανευρωπαϊκή 2ετη εγγύηση ακόμη και από αγορά σκρουτζ 

Και βέβαια υπάρχει πανευρωπαϊκή εγγύηση.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostasfalcon είπε

Νομίζεις.... 

Έχω μια επιφύλαξη. Δεν είναι θέμα μάρκας κινητού. Αλλα νομίζω πως έχει να κάνει με το αν έχουν αγοραστεί από Ευρωπαϊκή αποθήκη ή από εισαγωγή εκτός ΕΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, kwnssk είπε

Έχω μια επιφύλαξη. Δεν είναι θέμα μάρκας κινητού. Αλλα νομίζω πως έχει να κάνει με το αν έχουν αγοραστεί από Ευρωπαϊκή αποθήκη ή από εισαγωγή εκτός ΕΕ.

Εάν το σκρουτζομαγαζο έχει ψωνίσει από Ευρώπη η σαμμυ καλύπτει κανονικα την συσκευή. 

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...