Προς το περιεχόμενο

Μια ερώτηση σχετικά με τις άδειες στον στρατό..


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα έχω μια απορία σχετικά με τις άδειες στο στρατό. Εγώ λόγω της απόστασης δικαιούμαι 2 μέρες άδεια (ταπ) κάθε ένα μήνα και από όσο γνωρίζω τα Χριστούγεννα μας δίνουν 10 ημέρες εορταστική άδεια, αν μέχρι τα Χριστούγεννα δεν έχω χρησιμοποιήσει ούτε μια άδεια (ταπ), γίνεται όλες αυτές τις μέρες που έχω μαζεμένες να τις "κολλήσω" μαζί με την εορταστική άδεια δηλαδή να πάρω 10 ημέρες εορταστική άδεια + άλλες 10 ταπ δηλαδή σύνολο 20 μέρες? 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, TheBeast23 είπε

Καλησπέρα έχω μια απορία σχετικά με τις άδειες στο στρατό. Εγώ λόγω της απόστασης δικαιούμαι 2 μέρες άδεια (ταπ) κάθε ένα μήνα και από όσο γνωρίζω τα Χριστούγεννα μας δίνουν 10 ημέρες εορταστική άδεια, αν μέχρι τα Χριστούγεννα δεν έχω χρησιμοποιήσει ούτε μια άδεια (ταπ), γίνεται όλες αυτές τις μέρες που έχω μαζεμένες να τις "κολλήσω" μαζί με την εορταστική άδεια δηλαδή να πάρω 10 ημέρες εορταστική άδεια + άλλες 10 ταπ δηλαδή σύνολο 20 μέρες? 

Ανάλογα την μονάδα σου αλλά δύσκολο γιατί τα Χριστούγεννα όπως και τι Πάσχα παίρνουν γκρουπ. Ένα γκρουπ Χριστούγεννα άδεια και μετά οι άλλοι πρωτοχρονιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cris41 είπε

Ανάλογα την μονάδα σου αλλά δύσκολο γιατί τα Χριστούγεννα όπως και τι Πάσχα παίρνουν γκρουπ. Ένα γκρουπ Χριστούγεννα άδεια και μετά οι άλλοι πρωτοχρονιά. 

Γίνεται να ζητήσω να με βάλουν με το δεύτερο γκρουπ (δηλαδή της Πρωτοχρονιάς) η διαλέγουν μόνο αυτοί για εμένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TheBeast23 είπε

Γίνεται να ζητήσω να με βάλουν με το δεύτερο γκρουπ (δηλαδή της Πρωτοχρονιάς) η διαλέγουν μόνο αυτοί για εμένα?

Σε εμάς, διαλέγαμε εμείς τι γκρουπ θα πάρουμε. Παντού ισχύει αλλά γίνεται χαμός με το τι θέλει ο καθένας. Καλύτερα να ρωτήσεις την μονάδα σου γιατί αλλάζουν παντού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cris41 είπε

Σε εμάς, διαλέγαμε εμείς τι γκρουπ θα πάρουμε. Παντού ισχύει αλλά γίνεται χαμός με το τι θέλει ο καθένας. Καλύτερα να ρωτήσεις την μονάδα σου γιατί αλλάζουν παντού. 

Α εντάξει τότε, μακάρι να μπορώ να διαλέξω γιατί με βολεύει καλύτερα την πρωτοχρονιά. Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου με βοήθησαν πολύ!!

1 λεπτό πριν, dtzgr είπε

Σε αυτά τα πράγματα, ισχύει ο,τι λέει ο διοικητής. Δεν υπάρχει κανόνας. Αν θέλει ο διοικητής όλα γίνονται. Αν δεν θέλει, κλαφ' τα...

Κατάλαβα, ας ελπίζω να συμφωνήσει τότε.😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 γρουπ υπαρχουν υπαρχουν κ πρωτοχρονια κ πασχα.Να κρατησεις αδεια απο τωρα εως τα χριστουγεννα δσν γινεται.θα σ διωξουν μ το ζορι για να μην κρατας αδεια.κ καταρχην ποιος σ ειπε οτι εσυ προσωπικα θα αντεξεις χωρις αδεια;ναι κολλας αδεια στο 1ο γρουπ πριν ξεκινησει κ στο 2ο οταν τελειωσει.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, soundou είπε

2 γρουπ υπαρχουν υπαρχουν κ πρωτοχρονια κ πασχα.Να κρατησεις αδεια απο τωρα εως τα χριστουγεννα δσν γινεται.θα σ διωξουν μ το ζορι για να μην κρατας αδεια.κ καταρχην ποιος σ ειπε οτι εσυ προσωπικα θα αντεξεις χωρις αδεια;ναι κολλας αδεια στο 1ο γρουπ πριν ξεκινησει κ στο 2ο οταν τελειωσει.

μη το δενεις και κόμπο... στην καθε μοναδα ισχυουν διαφορετικά πραγματα... οταν υπηρετησα εγω τα γκρουπ ηταν τρια... παρουσιάστηκα 1/9 και την πρώτη μου άδεια την πήρα τα Φώτα, στο 3ο γκρουπ δηλαδή. Μπορεί σε κάποιες μονάδες να σε διώχνουν με το ζόρι (1η φορά το ακούω) αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι ισχύει παντού....

το πως θα παιξεις με τις άδειες σου είναι θέμα τακτικής, τον κάθε άνθρωπο μπορεί να τον εξυπηρετεί διαφορετική προσέγγιση... το θεμα ειναι να βρισκει ο καθενας αυτό που τον βολεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...