Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Lap top toshiba


Souljam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα , πριν καταλήξω να σας φάω από το πολύτιμο χρόνο σας αγαπημένοι συμφορουμιτες έχω κάνει πολύ γκουγκλ Δατ και άκρη δεν βγάζω όποτε αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα ήμουν ευγνώμων ! 

Εχω ένα laptop toshiba satellite c660-1cq που φοράει ύστερα από φορματ που του έκανε κάποιος όχι εγώ win10 και τώρα πρέπει να το επαναφέρω στα 7 ! 

Προσπαθωντας να μπουταρω από στικάκι μου εμφανίζει αυτό 

windows failed to start 0xc00000e και όλο το υπόλοιπο μήνυμα .

εχετε καμία ιδέα για το τι πρέπει να κάνω ;; 

Έχω δοκιμάσει διαφορετικά στικάκια , usb 2 και διαφορετικά iso έτσι ώστε να αποκλείσω κάθε περίπτωση 

Ευχαριστω εκ των προτέρων για την βοήθεια σας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η συμπεριφορά παραπέμπει οτι δεν κάνει boot από το στικάκι.

  • Με ποιο προγραμμα εφτιαξες το στικάκι ώστε να κάνει boot σε windows; Δηλαδη με πιο προγραμμα έκανες εγγραφή του iso;
  • Εχεις αλλαξει το boot order στο bios να κοιτά πρώτα το στικάκι; Εναλλακτικά πάτησες στην αρχή το καταλληλο F key που βγάζει λίστα ώστε να διαλέξεις απο που θα κανει boot;

Τέλος θα σου προτεινα να βρεις ενα dvd, να γράψεις εκει το iso και να κανεις boot και απο εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, isay είπε

Η συμπεριφορά παραπέμπει οτι δεν κάνει boot από το στικάκι.

  • Με ποιο προγραμμα εφτιαξες το στικάκι ώστε να κάνει boot σε windows; Δηλαδη με πιο προγραμμα έκανες εγγραφή του iso;
  • Εχεις αλλαξει το boot order στο bios να κοιτά πρώτα το στικάκι; Εναλλακτικά πάτησες στην αρχή το καταλληλο F key που βγάζει λίστα ώστε να διαλέξεις απο που θα κανει boot;

Τέλος θα σου προτεινα να βρεις ενα dvd, να γράψεις εκει το iso και να κανεις boot και απο εκει

Καλημερα , με το προγραμμα εγγραφης της μικροσοφτ το δημιουργησα για να ειμαι σιγουρος πως θα παιξει.

οσο αφορα το σωστο boot φροντισα να κανω αυτα που αναφερατε παραπανω σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, giannis bizios είπε

Καλημερα , με το προγραμμα εγγραφης της μικροσοφτ το δημιουργησα για να ειμαι σιγουρος πως θα παιξει.

 

Κάνε μια δοκιμή και με το rufus  https://rufus.ie/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, giannis bizios είπε

οσο αφορα το σωστο boot φροντισα να κανω αυτα που αναφερατε παραπανω σωστα.

Όταν  μπουταρεις από το μέσο  εγκατάστασης για να μπορείς να εγκαταστησεις windows  πρέπει να φανεί αυτό το κείμενο

press any key to continue     και να πατήσεις ένα πλήκτρο Έκανες κάτι τέτοιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, hp8 είπε

Όταν  μπουταρεις από το μέσο  εγκατάστασης για να μπορείς να εγκαταστησεις windows  πρέπει να φανεί αυτό το κείμενο

press any key to continue     και να πατήσεις ένα πλήκτρο Έκανες κάτι τέτοιο ?

Εχω πανω το στικακι στο boot menu που μπαινω με f12 επιλεγω το στικ και αναβοσβηνει μια παυλα πανω αριστερα οτι διαβαζει το στικ και καλα και μετα εμφανιζει το μηνυμα το παραπανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giannis bizios είπε

Εχω πανω το στικακι στο boot menu που μπαινω με f12 επιλεγω το στικ και αναβοσβηνει μια παυλα πανω αριστερα οτι διαβαζει το στικ και καλα και μετα εμφανιζει το μηνυμα το παραπανω..

όταν αναβοσβήνει σημαινει οτι ψάχνει να βρει κάτι που λείπει ή δεν είναι σωστό για να λειτουργήσει Αν δεν εμφανιστεί αυτό που σου είπα παραπάνω δεν θα κάνεις ποτέ εγκατάσταση  Βάλε μια φωτο του bios αν μπορείς που να δείχνει την μονάδα επιλογής που έχεις επιλέξει για boot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, hp8 είπε

όταν αναβοσβήνει σημαινει οτι ψάχνει να βρει κάτι που λείπει ή δεν είναι σωστό για να λειτουργήσει Αν δεν εμφανιστεί αυτό που σου είπα παραπάνω δεν θα κάνεις ποτέ εγκατάσταση  Βάλε μια φωτο του bios αν μπορείς που να δείχνει την μονάδα επιλογής που έχεις επιλέξει για boot

στην θεση ενα ειναι ο σκληρος επιλεγω να bootarω απο f12 αλλα εχω ηδη δοκιμασει να βαλω στο bios πρωτο το στικ και δεν αλλαξε κατι ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, giannis bizios είπε

Εχω πανω το στικακι στο boot menu που μπαινω με f12 επιλεγω το στικ και αναβοσβηνει μια παυλα πανω αριστερα οτι διαβαζει το στικ και καλα και μετα εμφανιζει το μηνυμα το παραπανω..

Σαν να μην βλεπει τα windows install. Επιμενω να δοκιμάσεις να φτιαξεις boot usb με το rufus. Επισης δοκίμασε και με dvd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, giannis bizios είπε

στην θεση ενα ειναι ο σκληρος επιλεγω να bootarω απο f12 αλλα εχω ηδη δοκιμασει να βαλω στο bios πρωτο το στικ και δεν αλλαξε κατι ..

για να εγκαταστησεις η να κανεις επιδιορθωση  windows θα πρεπει να μπουταρεις απο το στικακι ή το dvd αναλογα  Οταν μπεις στο bios για να επιλεξεις απο του θα ξεκινησει πρεπει να αποθηκευσεις τις ενεργειες Εχει επιλογη save & exit Και κατι ακομα δες μηπως πρεπει να απενεργοποιησεις την γρηγορη εκκινηση 

Επεξ/σία από hp8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αυτο βγαζει

Windows Boot Manager
Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the
cause. To fix the problem:

 

1. Insert your Windows Installation disc and restart your computer.
2. Choose your language settings and then click "Next"
3. Click "Repair your computer"

If you do not have this disc, contact your system administrator or computer
manufacturer for assistance.

File: \Boot\BCD
Status: 0xc000000e
Info: An error occurred while attempting to read the boot configuration data.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hp8 είπε

αυτό στο βγάζει όταν κάνεις boot από το δίσκο η από το στικακι 

απο το στκακι , αν μπουταρω απο σκληρο φορτωνει τα 10αρια κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Γιατί θες να φύγεις απο τα 10 για τα 7?

Αν είναι πρόσφατη η αλλαγή μήπως υπάρχει ακόμα η επιλογή της επαναφοράς στα 7;

Δεν ειναι δικο μου το λαπ τοπ , ειναι φιλου που ο μικρος του , του το κλειδωσε με κωδικο οποτε μου ζητησε φορματ και επιστροφη στα παλια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...