Προς το περιεχόμενο

Αγορα Iphone 11pro ναι η οχι και γιατι ?


farcry33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, farcry33 είπε

Καλησπερα ανοιγω αυτο το θεμα για μας που σκεφτομαστε να αγορασουμε η και οχι το νεο Iphone 11 pro απλα ας πουμε γνωμες και σκεψεις !

Εγώ προσωπικά έχω το 8 plus.

Η αναβάθμιση που σκέφτομαι να κάνω είναι σε XS MAX. Το 11 και γενικά τα καινούργια που θα κυκλοφορήσουν , δε με ενθουσίασαν ιδιαίτερα. Ειδικά εμφανισιακά είναι αρκετά κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατοχος X εδω, αν και θελω να παω στις 6.5" προσωπικα δεν με έψησε τοσο το pro, ωραίο το χρώμα τούμπανο οι κάμερες (αν και εμφανισιακά δεν μου αρεσουν προτιμω το απλο 11/Xs), το Α13 εννοειται τερας κλπ αλλα μαλλον θα κανω pass και θα περιμένω το επόμενο στο οποιο ελπιζω σε 90/120hz οθονη, 5g και καποια αλλαγη στο design.

Γενικα θα ελεγα αν εχεις 8/X/Xs περιμένεις άνετα αν έχεις κανα 7αρι τοτε αναβάθμιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάση αυτών που ακούγονται θα περίμενα μέχρι να βγει το S. Πολλοί από αυτούς που κάνουν reviews λένε το είναι σαν filler το 11 μέχρι να βγάλουν το 11s με δακτυλικό αποτύπωμα, 90hz etc όπως αναφέρουν και παραπάνω.  

Δεν γνωρίζω βέβαια κατά πόσο είναι αλήθεια και στέκει αλλά προσωπικά πάντα προτιμούσα τα S μοντέλα γιατί ήταν πιο optimized και διορθώσεις μικρών λαθών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, T0m είπε

Βάση αυτών που ακούγονται θα περίμενα μέχρι να βγει το S. Πολλοί από αυτούς που κάνουν reviews λένε το είναι σαν filler το 11 μέχρι να βγάλουν το 11s με δακτυλικό αποτύπωμα, 90hz etc όπως αναφέρουν και παραπάνω.  

Δεν γνωρίζω βέβαια κατά πόσο είναι αλήθεια και στέκει αλλά προσωπικά πάντα προτιμούσα τα S μοντέλα γιατί ήταν πιο optimized και διορθώσεις μικρών λαθών. 

Καλησπέρα,

S ήταν το προηγούμενο. Βάση της πολιτικής της Apple ανά 3 χρόνια αλλάζει εμφάνιση η συσκευή. 
το επόμενο θα είναι το 12 που θα έχει σοβαρές αλλαγές και ειδικά σε εμφάνιση. Το θέμα με το δακτυλικό το θεωρώ περασμένη μόδα ποιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ συνήθως κάνω ανταλλαγή με της γυναικας μου, αυτή παίρνει το καινούργιο και εγώ το προηγούμενης γενιάς.

Φέτος είχα ψηθεί να πάρω και εγώ το 11 pro 64 αλλά βλέποντας τις τιμές απογοητεύτηκα. θα γυρίσω στο χρυσό μου κανόνα πουλάω το Χ και παίρνω το XS . . . Το θέμα δεν είναι τόσο τα χρήματα, γιατί όλο και κάπως θα μπορούσα να το μαγειρέψω, απλά δε μπορώ να δικαιολογήσω πλέον τη τιμή. Απλά έχω δεθεί με το λειτουργικό έχω αγοράσει εφαρμογές κλπ κλπ.

Επεξ/σία από aret1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου πρότεινα να πας στο 11 κατευθείαν. Από το x στο xs δεν θα δεις μεγάλου διαφορά. Δώσε κάτι παραπάνω και πάρε το 11 να το χαρείς.Σιγουρα θα το κρατήσεις περισσότερο από το xs 

9 hours ago, aret1 said:

Εγώ συνήθως κάνω ανταλλαγή με της γυναικας μου, αυτή παίρνει το καινούργιο και εγώ το προηγούμενης γενιάς.

Φέτος είχα ψηθεί να πάρω και εγώ το 11 pro 64 αλλά βλέποντας τις τιμές απογοητεύτηκα. θα γυρίσω στο χρυσό μου κανόνα πουλάω το Χ και παίρνω το XS . . . Το θέμα δεν είναι τόσο τα χρήματα, γιατί όλο και κάπως θα μπορούσα να το μαγειρέψω, απλά δε μπορώ να δικαιολογήσω πλέον τη τιμή. Απλά έχω δεθεί με το λειτουργικό έχω αγοράσει εφαρμογές κλπ κλπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος και γω του X space grey. Σκέφτομαι να πάρω το 11 pro midnight green, όχι ότι έχω κανένα θέμα με το X, απλά για να μην χάσω την επαφή και μετά παλιώσει αρκετά το δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα με προβληματίζει το frosted back glass του 11 Pro.

Το Pixel 3 έχει παρόμοιο υλικό και κάνει χαρακιές ακόμα και αν περάσεις ελαφριά την επιφάνεια με νύχι (!). Όποιοι έχουν ocd με αυτά καλό θα ήταν να το έχουν υπόψην...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο μένα,

εγω εχω XS Max,και για να πω την αληθεια αλλαζα καθε χρονο πιο πολυ επειδη εχω δικη μου εταιρια και με την απαλλαγη ΦΠΑ και τη πωληση του προηγουμενου παντα μου εβγαινε 50-100€ για να παρω το καινουριο.

Φετος ειναι η πρωτη χρονια που λεω οτι ισως δε με ψηνει και τοσο να παρω να δοκιμασω το 11 pro max.

Σιγουρα η ευρυγωνια καμερα ειναι ενα + , σιγουρα ο Α13 θα ναι τουμπανο,απ την αλλη ομως δε μπορει να πει καποιος οτι το XS Max δεν ειναι γρηγορο κινητο.Για το θεμα μπαταριας οκ δεν ειμαι απελπισμενος για κατι καλυτερο απ την αλλη φροντιζω παντα το κινητο να χει επαρκη μπαταρια,οποτε το θεμα μπαταριας τουλαχιστον για τωρα δεν ειναι για μενα θεμα αναβαθμισης.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2019 στις 12:46 ΠΜ, MixMasteR είπε

Εγώ προσωπικά έχω το 8 plus.

Η αναβάθμιση που σκέφτομαι να κάνω είναι σε XS MAX. Το 11 και γενικά τα καινούργια που θα κυκλοφορήσουν , δε με ενθουσίασαν ιδιαίτερα. Ειδικά εμφανισιακά είναι αρκετά κακό.

Εμενα μου αρεσε παρα πολυ το 11 pro silver ομορφοτερο απο 10 - 10ς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ το Pro Max σε green και σαν χρωμα(πιο κοντα σε matte black ενα πραγμα)γιατι σε αντιθεση με τα περισσοτερα αλλα χρωματα,ταιριαζει με τις περισσοτερες θηκες μαζι με το μαυρο χρωμα.

Το 11prο προσωπικα δεν θα το προτιμουσα γιατι η αυτονομια του απο οτι φαινεται ειναι χειροτερη ακομα και απο του 11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω το Χ. Γενικότερα δεν πίστηκα για να προχωρήσω σε αναβάθμιση. Ωραίες οι αλλαγές αν δούμε τις συσκευές μεμονωμένα και εντυπωσιακές σε ένα βαθμό. Αν όμως τις συγκρίνουμε με παλαιότερες, οι αλλαγές δεν είναι τέτοιες που να δικαιολογούν την αναβάθμιση, τουλάχιστον από iPhone 8 και μετά όπως φυσικά και οι τιμές. Πέρασαν οι εποχές των τεχνολογικών αλμάτων με τεράστιες αλλαγές σε οθόνες (όπως από 3GS σε 4) ή σε κάμερες κλπ. Αισθάνομαι πως επειδή ακριβώς δεν έχουν κάτι το τρομερό να παρουσιάσουν πλέον (αναφέρομαι σε όλες τις εταιρείες σε αυτό) παρουσιάζουν νέα μοντέλα τα οποία έχουν διαφορές σταγονόμετρου.

Όταν έδωσα το 6s plus πήγα για λίγο σε 8plus και μετά στο Χ (γιατί μετά από χρόνια με είχε κουράσει το μέγεθος) και ειλικρινά δεν είδα ΤΙΣ διάφορες στις επιδόσεις από 6s σε 8 & Χ, σε σημείο που καμμιά φορά σκέφτομαι πως δεν άξιζε (αν και το καρφί για ακουστικά μου λείπει πολύ 😜) η αλλαγή και με έπιασε καταναλωτική μανία χειρίστου είδους. Προς το παρόν θα μείνω σίγουρα με το Χ, το οποίο τρέχει υπέροχα με ios13 όπως & το 8plus που έχει πλέον η κοπέλα μου και ελπίζω την επόμενη χρόνια να δω ξανά κάτι που θα με εντυπωσιάσει.

Επεξ/σία από Hk2004gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...