Προς το περιεχόμενο

Αγορα Iphone 11pro ναι η οχι και γιατι ?


farcry33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα πάνω σε αυτό το θέμα να θέσω ένα ερώτημα. Αρχικά οι συσκευές πλέον είναι τόσο ακριβές κ το δίλλημα που έχω είναι το εξής. Κρατάς κάποια χρόνια τη συσκευη σου (3 συν) κάνοντας ας πούμε απόσβεση η είναι προτιμότερο στον ένα με ενάμιση χρόνο να την πουλήσεις για να πάρεις κάποια καλά χρήματα κ ταυτόχρονα να ανέβεις μοντέλο. Εγώ αυτή τη στιγμή έχω το   X κ είμαι σε μεγάλο δίλλημα γι το αν πρέπει να κάνω την αλλαγή η όχι. Επίσης διαφορα άρθρα παρουσιάζουν το επόμενο iPhone με τρομερές αλλαγές. 5G , pencil, δακτυλικό αποτύπωμα κλπ. Οποτε ίσως πρέπει να περιμένουμε για κάποια αλλαγή του χρόνου; Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, spstr7 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα πάνω σε αυτό το θέμα να θέσω ένα ερώτημα. Αρχικά οι συσκευές πλέον είναι τόσο ακριβές κ το δίλλημα που έχω είναι το εξής. Κρατάς κάποια χρόνια τη συσκευη σου (3 συν) κάνοντας ας πούμε απόσβεση η είναι προτιμότερο στον ένα με ενάμιση χρόνο να την πουλήσεις για να πάρεις κάποια καλά χρήματα κ ταυτόχρονα να ανέβεις μοντέλο. Εγώ αυτή τη στιγμή έχω το   X κ είμαι σε μεγάλο δίλλημα γι το αν πρέπει να κάνω την αλλαγή η όχι. Επίσης διαφορα άρθρα παρουσιάζουν το επόμενο iPhone με τρομερές αλλαγές. 5G , pencil, δακτυλικό αποτύπωμα κλπ. Οποτε ίσως πρέπει να περιμένουμε για κάποια αλλαγή του χρόνου; Ευχαριστώ 

Του χρονου θα ειναι οι μεγαλες αλλαγες αρα καλυτερα να περιμενεις. Εγω παω στο επομενο μονο οταν μπορω να κοψω τιμολογιο τοτε πουλας και χανεις ακριβως + 300 ευρω το χρονο για την αναβαθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/9/2019 στις 4:22 ΜΜ, Fulgore είπε

Προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ το Pro Max σε green και σαν χρωμα(πιο κοντα σε matte black ενα πραγμα)γιατι σε αντιθεση με τα περισσοτερα αλλα χρωματα,ταιριαζει με τις περισσοτερες θηκες μαζι με το μαυρο χρωμα.

Το 11prο προσωπικα δεν θα το προτιμουσα γιατι η αυτονομια του απο οτι φαινεται ειναι χειροτερη ακομα και απο του 11.

Το 11 (το απλο) θα το σκεφτοσουν ;

Απ οτι θυμαμαι εχεις το s10 (οπως κι εγω)

Σκεφτομαι τον "επαναπατρισμο" (ημουν στο iOS 4 χρονια και εφυγα για την αλλαγη).

Τα pro και pro max φευγουν αρκετα απ το μπατζετ μου, το 11 οχι (πουλωντας το s10, δεν θα μπω πολυ "μεσα")

Αξιζει ομως το απλο 11αρι οταν εχεις το S10 ; 

Αυτο σκεφτομαι. Σιγουρα θα χασω σε οθονη. Δεν βλεπω ομως να χανω καπου αλλου.

 

Επεξ/σία από paris_chav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, paris_chav είπε

Το 11 (το απλο) θα το σκεφτοσουν ;

Απ οτι θυμαμαι εχεις το s10 (οπως κι εγω)

Σκεφτομαι τον "επαναπατρισμο" (ημουν στο iOS 4 χρονια και εφυγα για την αλλαγη).

Τα pro και pro max φευγουν αρκετα απ το μπατζετ μου, το 11 οχι (πουλωντας το s10, δεν θα μπω πολυ "μεσα")

Αξιζει ομως το απλο 11αρι οταν εχεις το S10 ; 

Αυτο σκεφτομαι. Σιγουρα θα χασω σε οθονη. Δεν βλεπω ομως να χανω καπου αλλου.

Αντικειμενικα μιλωντας(ειδικα αν εχεις το S10+)δεν αξιζει προφανως.

Γιατι υποβιβαζεσαι σε πολλα πραγματα οπως

-οθονη

-χωρο/SD

-ταχυφορτιστη

-telephoto καμερα

-typeC καλωδιο

-θυρα ακουστικων

-χειροτερη κεραια wifi.

Το iphone 11 ειναι το φθηνοτερο Iphone αν θες να πας σε iphone αλλα με το καλυτερο δυνατο hardware περαν της οθονης.

Στα χρηματα του iphone 11 πχ αλλοι προτιμανε να αγορασουν το Iphone XS Max,καθαρα και μονο λογω της φανταστικης amoled οθονης που εχει και της ποιοτητας κατασκευης.

Ουτως ή αλλως και πολυ δυνατο επεξεργαστη εχει,και 4κ 60fps video τραβαει(αν και δεν εχει night mode),και φοβερα στερεο ηχεια.

Υπαρχουν δηλαδη και φθηνοτερες επιλογες απο τα 11pro και pro max :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος 6ς και πραγματικά το κινητό είναι σκύλος. Του έχω πιει το αίμα βέβαια τόσα χρόνια αλλά προφανώς έχει έρθει η ώρα να ανέβω. Πέρυσι στο τσακ δεν πήγα στο Χς, ήμουν έτοιμος τελικά τον Ιούλιο αλλά προφανώς είπα να περιμένω το 11. Για το 11 προ με βλέπω, το 64άρι αφού έχω συνδρομή στο σύννεφο οπότε δεν με καίει τόσο το ιντέρναλ. Τέλος, καθώς την "πάτησα" τόσα χρόνια η σκέψη είναι να ανέβω στο 11, Ιούλιο να το πουλήσω και μετά με +300 πχ να πάω στο επόμενο. Και γενικώς να ακολουθήσω αυτήν τη στρατηγική κάθε χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα κ πάλι σε όλους. Κάτοχος IPhone X κ ακόμα μια φορά η Apple δε με έπεισε για να κάνω την αλλαγή κ να πάω στο 11 η στο pro. Θεωρώ ότι απευθύνεται ακόμα σε καταναλωτές που έχουν το 8/8plus κ κάτω. Δεδομένου ότι οι αλλαγές στο επόμενο μοντέλο θα είναι αρκετές κ σημαντικές κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει κάποια αλλαγή τώρα. Έπιασα κ τα δυο τηλέφωνα στα χέρια μου. Το 11 άβολο στο κράτημα κ η ποιότητα του υλικά κατώτερη της τιμής του. Το pro πολύ ανώτερο υλικά αλλά όχι τόσο ώστε να διακαιολογει τα χρήματα του. Υπομονή μέχρι του χρόνου για Iphone 12 και όχι 11s αφού λογικά θα το παρακάμψουν. 
 

ΥΓ. Το x είναι από τα λίγα κινητά που έχω κρατήσει τόσο καιρό κ σ ε λίγο κλείνω δυο χρόνια κ θα πάμε κ παραπέρα. Άξιζε τα χρήματα του

Επεξ/σία από spstr7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 hours ago, spstr7 said:

ΥΓ. Το x είναι από τα λίγα κινητά που έχω κρατήσει τόσο καιρό κ σ ε λίγο κλείνω δυο χρόνια κ θα πάμε κ παραπέρα. Άξιζε τα χρήματα του

Εγώ μπήκα στον τρίτο χρόνο. Ρεκόρ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρα να γελάσει ο billdanos τώρα...μόλις βρήκα ένα iPhone 11 pro στις αγγελίες και το τσίμπησα 😂 Έβαλα κι εγώ με την σειρά μου το s10 να το πουλήσω. Κάποια βοήθεια για το πως να μεταφέρω τις επαφές μου από το android στο iphone, λοιπές ερωτήσεις σεταρίσματος κλπ που να τις κάνω ρε παιδιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/10/2019 στις 9:25 ΜΜ, JcD είπε

Ώρα να γελάσει ο billdanos τώρα...μόλις βρήκα ένα iPhone 11 pro στις αγγελίες και το τσίμπησα 😂 Έβαλα κι εγώ με την σειρά μου το s10 να το πουλήσω. Κάποια βοήθεια για το πως να μεταφέρω τις επαφές μου από το android στο iphone, λοιπές ερωτήσεις σεταρίσματος κλπ που να τις κάνω ρε παιδιά?

Με App θα τις περάσεις τις επαφές. Θα τις στείλεις με κάποια εφαρμογή (πχ το my contacts backup) στο mail σου με το Galaxy και θα τις κατεβάσεις από εκεί με το iphone. Τι απορίες έχεις με το σετάρισμα? Μεγιά by the way, καλορίζικο!

Επεξ/σία από giorgos4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giorgos4ever είπε

Με App θα τις περάσεις τις επαφές. Θα τις στείλεις με κάποια εφαρμογή (πχ το my contacts backup) στο mail σου με το Galaxy και θα τις κατεβάσεις από εκεί με το iphone. Τι απορίες έχεις με το σετάρισμα? Μεγιά by the way, καλορίζικο!

Ευχαριστώ, μόλις το πάρω στα χέρια μου θα δω τι απορίες έχω να τις γράψω. Θέλει να βάλεις  σε sleep mode τις εφαρμογές ή αυτά είναι έτοιμα στο iOS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, JcD είπε

Ευχαριστώ, μόλις το πάρω στα χέρια μου θα δω τι απορίες έχω να τις γράψω. Θέλει να βάλεις  σε sleep mode τις εφαρμογές ή αυτά είναι έτοιμα στο iOS?

iPhone παίρνεις, σοβαρέψου :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20191003_130028.jpg.16c6cad68d5b1edbbecf115f7c0bd090.jpg

20191003_130032.jpg.e0450fcb6bac185e1b8f38dac2975003.jpg

 

Οκ πρώτη επαφή με iPhone τις τελευταίες 5 ώρες και ενώ είμαι αρνητικά προκατηλημένος ένεκα της τιμής...ποιότητα κατασκευής από άλλο επίπεδο σε σχέση με το s10, η αίσθηση στα μενού είναι άααααλλο πράμα, η οθόνη όλος περίεργος μου φαίνεται καλύτερη του samy, δεν καταλαβαίνω γιατί... στον ήχο υστερεί όσων αφορά τα ηχεία σε σχέση με το s10. Έχω κάποια μικροθέματα όσων αφορά την μετάβαση Viber και Whatsapp επειδή το backup τους γίνεται στο google drive αλλά μέχρι εκεί. Το κινητό φορτίζει ποιο γρήγορα από το σαμυ με τον μαμά φορτιστή, δεν μπορώ να βρω κάποια ρύθμιση για την θερμοκρασία χρώματος της οθόνης πέραν του night shift και τα περί κουζίνας στην εμφάνιση του είναι μακακίες, βασικά είναι από τα ποιο όμορφα κινητά που έχω πιάσει στα χέρια μου.Εντύπωση μου κάνει το γεγονός ότι το νοτς δεν με ενοχλεί καθόλου προς το παρόν αν και δεν δοκίμασα να δω ταινία ακόμα! Αυτά προς το παρόν και ελπίζω να μην χάλασα το θρεντ ☺️

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά λοιπόν πούλησα τα πάντα και νεφρό 🤣 και πείρα το iphone 11 pro max 256 φυσικά στο ποιο ωραίο χρώμα που ειναι το silver το έχω από Δευτέρα αν και ήρθε Σάββατο αλλα δεν μπορούσα να κόψω τιμολόγιο και καθυστέρησα λίγο. Τα λόγια ειναι περιττά Καμεράρα η μπαταρία τρομερή ετοιμάζω review όποτε οποίος ενδιαφέρεται θα ενημερώσω μόλις ανεβεί αυτά προς το παρών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 03/10/2019 at 14:19, JcD said:

20191003_130028.jpg.16c6cad68d5b1edbbecf115f7c0bd090.jpg

20191003_130032.jpg.e0450fcb6bac185e1b8f38dac2975003.jpg

Οκ πρώτη επαφή με iPhone τις τελευταίες 5 ώρες και ενώ είμαι αρνητικά προκατηλημένος ένεκα της τιμής...ποιότητα κατασκευής από άλλο επίπεδο σε σχέση με το s10, η αίσθηση στα μενού είναι άααααλλο πράμα, η οθόνη όλος περίεργος μου φαίνεται καλύτερη του samy, δεν καταλαβαίνω γιατί... στον ήχο υστερεί όσων αφορά τα ηχεία σε σχέση με το s10. Έχω κάποια μικροθέματα όσων αφορά την μετάβαση Viber και Whatsapp επειδή το backup τους γίνεται στο google drive αλλά μέχρι εκεί. Το κινητό φορτίζει ποιο γρήγορα από το σαμυ με τον μαμά φορτιστή, δεν μπορώ να βρω κάποια ρύθμιση για την θερμοκρασία χρώματος της οθόνης πέραν του night shift και τα περί κουζίνας στην εμφάνιση του είναι μακακίες, βασικά είναι από τα ποιο όμορφα κινητά που έχω πιάσει στα χέρια μου.Εντύπωση μου κάνει το γεγονός ότι το νοτς δεν με ενοχλεί καθόλου προς το παρόν αν και δεν δοκίμασα να δω ταινία ακόμα! Αυτά προς το παρόν και ελπίζω να μην χάλασα το θρεντ ☺️

Αχ αυτή η μάστιγα με τις θήκες... Τα νεύρα μου! :P

Εκτός από το Night Shift υπάρχει στο ίδιο μενού και ο διακόπτης για το True Tone που ρυθμίζει αυτόματα τη θερμοκρασία χρώματος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/10/2019 στις 3:55 ΜΜ, billdanos είπε

Αχ αυτή η μάστιγα με τις θήκες... Τα νεύρα μου! :P

Εκτός από το Night Shift υπάρχει στο ίδιο μενού και ο διακόπτης για το True Tone που ρυθμίζει αυτόματα τη θερμοκρασία χρώματος. 

Κάτσε να ανεβάσουμε το εισόδημα μας λίγο ακόμα και όταν δεν θα λυπόμαστε το χιλιαρικάκη θα κόψουμε τις θήκες 😉

Field report...η μπαταρία - διαχείριση μπαταρίας είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το Galaxy. Έχω 20-30% περισσότερη μπαταρία στο τέλος της μέρας σε σχέση με το s10! Εντυπωσιακό!

Ερωτήσεις: Πρέπει να κάνω κάτι για να ενεργοποιηθεί η εγγύηση ή όχι? Πόσα χρόνια εγγύηση έχουν τα τελευταία iPhone, ένα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...