Προς το περιεχόμενο

H65U8B vs 65xf9005


ben3os

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως λέει και ο τίτλος είμαι ανάμεσα στις 2 αυτές τηλεόρασεις.Ξερω ποια είναι τα υπέρ τους και ποια τα κατά τους απλά θα ήθελα και τις γνώμες σας μπας και καταλήξω.Η ουσία είναι στα 500€ της διαφοράς τους.Εναλλακτικη καλή είναι η H9F της κινέζικης αλλά δεν βλέπω να έρχεται κατά Ευρώπη μεριά σύντομα.Για βοηθήστε με παλικάρια.Τα σχετικά με χώρο και χρήση εννοείται πως παραλείπονται διότι τα γνωρίζω όλα και με καλύπτουν αυτές.Οι τηλεόρασεις θα χρησιμοποιηθούν για πολύ Ps4 pro και Netflix.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Αν εχεις τα λεφτα 9005 hands down.

Ξέρω ότι είναι η καλύτερη περίπτωση και από τις καλύτερες γενικά τηλεόρασεις που κυκλοφορούν.Απλα η μόνη διαφορά είναι το 500ρικο.Εξ αρχής εκεί κλείνω απλά ήθελα να δω κατά πόσο είναι δικαιολογημένη αυτή η διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικός όλες οι τηλεόρασης στις 65 inch είναι πολύ ακριβές από ότι η αντίστοιχη στις 55 inch κοστίζουν χρυσό. Eννοείτε και δεν αξίζουν τα 500 euro extra ούτε καν τα 200 κατ εμε. Εγώ προσωπικά στην Eλλάδα ως 55 inch θα επερνα γιατι παραπάνω είναι πολύ ακριβές. Είναι τέρας η xf9005 και είναι και android που σου δίνη την ελευθερια να κανεις τα πάντα χωρίς περιορισμούς. Εγώ είμαι τις άποψης πως δεν αξίζει να θυσιάσεις 500+ euro απλά για λίγα inch. Με 500+ extra πας σε oled. Αν και το συγκεκριμένο μοντέλο τις sony λένε πως είναι πιο καλο απο της oled b8 c8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από το μεγάλο κόκκινο καταστήμα.Αν μου κάνουν δώρο την 5 έτη υποστηρίξη τους είπα την παίρνω.Αυριο θα με έχουν καλέσει είπαν..Αναμονή λοιπόν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παραλαμβάνω Τετάρτη την 9005.Μπορει κάποιος να με βοηθήσει στο τι τεστ να κάνω μέσω youtube να checkαρω ότι είναι όλα εντάξει με την tv?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, ben3os είπε

Τελικά παραλαμβάνω Τετάρτη την 9005.Μπορει κάποιος να με βοηθήσει στο τι τεστ να κάνω μέσω youtube να checkαρω ότι είναι όλα εντάξει με την tv?

Δεν χρειάζεται να κανείς . Μια χαρά θα είναι. Δεν χρειάζεται ψιρισμα.

καλοριζικη . Είναι εργαλείο ! Να την χαρείς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Δεν χρειάζεται να κανείς . Μια χαρά θα είναι. Δεν χρειάζεται ψιρισμα.

καλοριζικη . Είναι εργαλείο ! Να την χαρείς!

Ξέρεις μετά από τόσο ψάξιμο και τοσα που είδα και εδώ φοβάμαι να την ανοίξω όταν έρθει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ben3os είπε

Ξέρεις μετά από τόσο ψάξιμο και τοσα που είδα και εδώ φοβάμαι να την ανοίξω όταν έρθει..

Ακριβώς γι αυτό . Όσο ψάχνεις βρίσκεις . Όσοι έχουν ασχοληθεί με TV το ίδιο θα αου πουν . 
Άνοιξε την , παίξε κανονικά μαζί της όπως θα έπαιζες και αν είναι εντάξει είσαι μια χαρά . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Ακριβώς γι αυτό . Όσο ψάχνεις βρίσκεις . Όσοι έχουν ασχοληθεί με TV το ίδιο θα αου πουν . 
Άνοιξε την , παίξε κανονικά μαζί της όπως θα έπαιζες και αν είναι εντάξει είσαι μια χαρά . 

Κάποια στιγμή είχες πει και για κάτι καλώδιο hdmi μέσω amazon σε ένα άλλο τοπικ.Μπορεις να μου πεις σε τι βοηθάει?θα μ βοηθήσει στο ps4 pro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ben3os είπε

Κάποια στιγμή είχες πει και για κάτι καλώδιο hdmi μέσω amazon σε ένα άλλο τοπικ.Μπορεις να μου πεις σε τι βοηθάει?θα μ βοηθήσει στο ps4 pro?

Το ps4 pro έχει το δικό του. Μια χαρά είναι. 
αυτό που είχα πει επειδή πολλοί ταλαιπωρούνται με τα καλώδια , διότι ναι μεν λέει ότι πιανει αυτή την ταχύτητα/revision όπως θες πες το , στην πραγματικότητα πολλές φορές όμως δεν την πιανει . Και φτάνεις να πληρώνεις ένα σκασμό λεφτά ένα καλώδιο και να ψάχνεις .

στο Amazon ψαχνεις και παίρνεις premium certified καλώδιο  . Είναι δοκιμασμένα και τεσταρισμενα από το HDMI.org. Ότι διαφήμιζει σε ταχύτητα , αυτή πιάνει κιόλας . Δεν έχεις αποσυνδέσεις , κολλήματα και αλλά τέτοια . Από 7 ευρώ έχεις καθαρίσει . Τα 3 μέτρα συνήθως δεν είναι όμως πιστοποιημένα. Εκεί πρέπει να δώσεις κάτι παραπάνω να πάρεις διότι λόγω μήκους χάνουν την δυναμική τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Το ps4 pro έχει το δικό του. Μια χαρά είναι. 
αυτό που είχα πει επειδή πολλοί ταλαιπωρούνται με τα καλώδια , διότι ναι μεν λέει ότι πιανει αυτή την ταχύτητα/revision όπως θες πες το , στην πραγματικότητα πολλές φορές όμως δεν την πιανει . Και φτάνεις να πληρώνεις ένα σκασμό λεφτά ένα καλώδιο και να ψάχνεις .

στο Amazon ψαχνεις και παίρνεις premium certified καλώδιο  . Είναι δοκιμασμένα και τεσταρισμενα από το HDMI.org. Ότι διαφήμιζει σε ταχύτητα , αυτή πιάνει κιόλας . Δεν έχεις αποσυνδέσεις , κολλήματα και αλλά τέτοια . Από 7 ευρώ έχεις καθαρίσει . Τα 3 μέτρα συνήθως δεν είναι όμως πιστοποιημένα. Εκεί πρέπει να δώσεις κάτι παραπάνω να πάρεις διότι λόγω μήκους χάνουν την δυναμική τους 

Οπότε στην τελική λες να μην μπω καν στην διαδικασία να πάρω διότι αυτό που έχει το pro είναι κομπλέ..Όσο ζεις μαθαίνεις... Ευχαριστώ

Επεξ/σία από ben3os
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ben3os είπε

Οπότε στην τελική λες να μην μπω καν στην διαδικασία να πάρω διότι αυτό που έχει το pro είναι κομπλέ..Όσο ζεις μαθαίνεις... Ευχαριστώ

Αν το θέλεις για το προ και τώρα έχεις αυτό που έδινε μαζί , όχι μην χαλάσεις λεφτά. Δεν αξίζει .

Αν θες όμως να συνδέσεις κάτι άλλο θα σου έλεγα να το κάνεις. Και τα λεγόμενα μου είναι και προσωπική εμπειρία. Πήρα και σώθηκα εγώ και πολύς κόσμος. 
Όλα τα HMDI σπίτι μου είναι certified . Και έχουν μόνο 7 ευρώ .

BTW να την χαρείς . Είναι γαμω τις TV. 
εγω έχω την 70xf8305 και πραγματικά είναι τέρας και σε μέγεθος και σε εικόνα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Αν το θέλεις για το προ και τώρα έχεις αυτό που έδινε μαζί , όχι μην χαλάσεις λεφτά. Δεν αξίζει .

Αν θες όμως να συνδέσεις κάτι άλλο θα σου έλεγα να το κάνεις. Και τα λεγόμενα μου είναι και προσωπική εμπειρία. Πήρα και σώθηκα εγώ και πολύς κόσμος. 
Όλα τα HMDI σπίτι μου είναι certified . Και έχουν μόνο 7 ευρώ .

BTW να την χαρείς . Είναι γαμω τις TV. 
εγω έχω την 70xf8305 και πραγματικά είναι τέρας και σε μέγεθος και σε εικόνα . 

Ο μόνος λόγος να το πάρω είναι αν δω κάποια διαφορά στο ps4.Ειναι πραγματικά καλή το ξέρω έχει γίνει το μυαλό μαρμελάδα ένα χρόνο τώρα να διαβάζω και όλοι οι δρόμοι να οδηγούν σε αυτήν την tv.Πηρα και μια ηχομπαεα έχω και την 5ετη εγγύηση και έκλεισα.Μονο μην μας τύχει τπτ απρόοπτο.Οριακα χωράει εμένα η 65αρα στο έπιπλο αν ειχα χώρο πήγαινα και εγώ σε μεγαλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε η Tv εχθές.ολα καλά και κατά το άνοιγμα.Μαλλον πολύ τυχερός ήμουν.Απιστευτη τηλεόραση.Δεν υπάρχουν λόγια.Δοκιμασα κάποιες ρυθμίσεις από μεγάλες σελίδες τέτοιου περιεχομένου αλλά δεν είμαι τέρμα ευχαριστημένος.Ισως φταιει και το σήμα των καναλιών μας.Παρολα αυτά,έχει κάποιος να μου προτείνει κάποιες ρυθμίσεις δοκιμασμένες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...