Προς το περιεχόμενο

usb κάρτα δικτύου για ίντερνετ έως 15-20€


KateS84

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έληξε το πρόγραμμα double play που είχα και μου πρότειναν να κάνω αναβάθμιση η οποία απαιτεί τοποθέτηση του καλωδίου του τηλεφώνου πάνω στο ρούτερ. Αυτό σημαίνει ότι το ρούτερ ΠΡΕΠΕΙ να φύγει από το δωμάτιο του υπολογιστή. Μου είπαν ότι υπάρχουν κάτι στικάκια usb σαν κάρτες δικτύου για το wifi. Είδα στο Πλαίσιο τα turbo-x, αλλά κάπου που το συζήτησα μου είπαν ότι δεν είναι καλά και είναι πολύ αργά.

Τι μου προτείνετε μέχρι 15-20€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι Σαμοθράκη, παρότι έβαλαν οπτικές ίνες αυτοί που έχουν αναβαθμίσει, λένε ότι οι ταχύτητες παραμένουν τραγικές με αποσυνδέσεις. Έχω το ρούτερ του ΟΤΕ το άσπρο το τετράγωνο το όρθιο με τα φωτάκια τα  κάθετα. Το ρούτερ θα φύγει 7-8 μέτρα μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Προφανώς σου είπαν να αναβαθμίσεις σε vDSL/voIP (είτε 30άρα είτε 50άρα). Σου χρειάζεται; Γιατί δεν μένεις στο έως 24 αν πιάνεις αξιοπρεπείς ταχύτητες (>15) και να κρατήσεις το τιμολόγιο σου σταθερό;

2) Αναλόγως την διαρρύθμιση του σπιτιού σου μπορείς να τραβήξεις ένα καλώδιο δικτύου από την νέα θέση του router στο δωμάτιο του υπολογιστή και να μην καταφύγεις σε λύσεις wifi. Το καλώδιο και πιο φτηνό είναι και πιο γρήγορο είναι και πιο σίγουρο και δεν χαλάει.

3) USB Wifi Adapters ψάχνεις. Μπες skroutz και ξεκοκκάλισε. TP-Link είναι οικονομικά και τίμια. Απλά έχε υπόψην σου οτι μοντέλο από μοντέλο της κάθε εταιρείας έχει μεγάλη διαφορά επειδή και αλλάζουν τα chipset που έχουν μέσα και οι τεχνολογίες wifi που υποστηρίζουν (b/g/n/ac κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50άρι μου πρότειναν με τιμή παρόμοια με την τωρινή.

1 λεπτό πριν, helicoid είπε

3) USB Wifi Adapters ψάχνεις. Μπες skroutz και ξεκοκκάλισε. TP-Link είναι οικονομικά και τίμια. Απλά έχε υπόψην σου οτι μοντέλο από μοντέλο της κάθε εταιρείας έχει μεγάλη διαφορά επειδή και αλλάζουν τα chipset που έχουν μέσα και οι τεχνολογίες wifi που υποστηρίζουν (b/g/n/ac κτλ).

Eσύ ποιο προτείνεις, αν ήξερα δε θα ρώταγα.

Άντε δώστε απαντήσεις και το βράδυ θα τις δω. Τώρα πάω δουλειά.😳

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, KateS84 είπε

50άρι μου πρότειναν με τιμή παρόμοια με την τωρινή.

Eσύ ποιο προτείνεις, αν ήξερα δε θα ρώταγα.

Εγω προτείνω για 7 μέτρα να πιάσεις στον τοίχο καλώδιο δικτύου αν δεν παρεμβάλλονται πολλές γωνίες και κολώνες.

Για να πάρεις το βέλτιστο usb για την περίσταση θα πρέπει να ξέρεις τι router έχεις (ή θα σου φέρουν), ώστε να ξέρεις τι ταχύτητες wifi υποστηρίζει, ώστε να πάρεις ένα συμβατό adapter. Το link του skroutz στο έδωσα για να μπείς να διαβάσεις αξιολογήσεις και να αποφασίσεις μόνη σου. Τέσπα, το πρώτο στα 12 ευρώ μια χαρά φαίνεται για b/g/n.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, KateS84 είπε

Είδα στο Πλαίσιο τα turbo-x, αλλά κάπου που το συζήτησα μου είπαν ότι δεν είναι καλά και είναι πολύ αργά.

Μακριά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...