Προς το περιεχόμενο

Η LG προσθέτει Nvidia G-Sync στα μοντέλα 2019 των τηλεοράσεων OLED της


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Εντάξει, δεν είναι και NAS. Τι usb 3, τι usb 2. Δεν αλλάζει κάτι όσον αφορά την χρήση της TV.  Εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι.

Το HDMI 2.1 χρειαζεται για τις πολυ ψηλες αναλυσεις και για gaming Ουσιαστικα. Υποστηριζει

-4K 50p / 60p

-4K 100p / 120p

-5K 50p / 60p

-5K 100p / 120

-8K 50p / 60p

-8K 100p / 120p

-10K 50p / 60p

και  BT.2020, με 10-bit, 12-bit και 16-bit ανά χρωματική συνιστώσα. 

hdmi feature support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

11 λεπτά πριν, tsibosp είπε

Στα τελευταια μοντελα διαβασα δεν εχει θεμα παει σφαιρα και ειναι μια χαρα. Το μεγαλο θεμα κατ'εμε ειναι η τιμη χαχα η Af9 στα 1850 ευρω μοντελο 2018 και η AG9 στα 2700 στις 55 "". Καλα η τελευταια ειναι απλησιαστη. Δλδ πραγματικα αν δεν παιχτει κατι δραστικο δεν νομιζω να τους προτιμησω. 

Στο προηγουμεο Black Friday ηταν  1.500 LG C8 και ιδια ακριβος τιμη η SONY AF στις 55" από τις κριτικες τελικα αγορασα την SONY , ηρθε την εβαλα την κρατησα 3 μερες μου εσπασε τα νευρα στην αποκριση , αργη αλλαγη καναλιων , αργο διάβασμα στον σκληρο , αργο μενου, αργο explorer . Πολύ ωραια και σιγουρα ποιο φωτεινη εικονα από την C8 . Τελικα την εκανα πακετο την πηγα πισω και πειρα την LG C8 . Όμως δεν θελω να παρω στο λαιμο μου κανενα διοτι αν εκαναν αναβαθμίσεις και τωρα παει γρηγορα είναι κατι που δεν μπορω να ξερω.

4 λεπτά πριν, tsibosp είπε

Το HDMI 2.1 χρειαζεται για τις πολυ ψηλες αναλυσεις και για gaming Ουσιαστικα. Υποστηριζει

-4K 50p / 60p

-4K 100p / 120p

-5K 50p / 60p

-5K 100p / 120

-8K 50p / 60p

-8K 100p / 120p

-10K 50p / 60p

και  BT.2020, με 10-bit, 12-bit και 16-bit ανά χρωματική συνιστώσα. 

hdmi feature support

To E ARC και Audio latency για εμενα που λατρευω τον ηχο και εχω αρκετα θεματακια με το HDMI , θα ηταν πιστευω  μια λυση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tsibosp είπε

Το HDMI 2.1 χρειαζεται για τις πολυ ψηλες αναλυσεις και για gaming Ουσιαστικα. Υποστηριζει

-4K 50p / 60p

-4K 100p / 120p

-5K 50p / 60p

-5K 100p / 120

-8K 50p / 60p

-8K 100p / 120p

-10K 50p / 60p

και  BT.2020, με 10-bit, 12-bit και 16-bit ανά χρωματική συνιστώσα. 

hdmi feature support

Εγώ για το usb λέω. Τι σχέση έχει αυτό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Εγώ για το usb λέω. Τι σχέση έχει αυτό;

Α γραψε λαθος, χαχα λεγατε για το usb και ειπα να βαλω την σημαντικοτερη διαφορα τους που ειναι το HDMI 2.1 ουσιαστικα απο τα περσινα μοντελα :P 

11 λεπτά πριν, Agony είπε

Στο προηγουμεο Black Friday ηταν  1.500 LG C8 και ιδια ακριβος τιμη η SONY AF στις 55" από τις κριτικες τελικα αγορασα την SONY , ηρθε την εβαλα την κρατησα 3 μερες μου εσπασε τα νευρα στην αποκριση , αργη αλλαγη καναλιων , αργο διάβασμα στον σκληρο , αργο μενου, αργο explorer . Πολύ ωραια και σιγουρα ποιο φωτεινη εικονα από την C8 . Τελικα την εκανα πακετο την πηγα πισω και πειρα την LG C8 . Όμως δεν θελω να παρω στο λαιμο μου κανενα διοτι αν εκαναν αναβαθμίσεις και τωρα παει γρηγορα είναι κατι που δεν μπορω να ξερω.

To E ARC και Audio latency για εμενα που λατρευω τον ηχο και εχω αρκετα θεματακια με το HDMI , θα ηταν πιστευω  μια λυση .

Απο οτι εχω δει μαλλον πρεπει να τα εχουν διορθωσει γτ το αναφερουν συγκεκριμενα οτι ξεχαστε τα κολληματα κτλ κτλ. Κοιτα εγω τωρα αρχιζω και ασχολουμαι με το αθλημα σιγουρα πρεπει να ενημερωθω για πολλα πραγματα , μεσα σε αυτα και ο ηχος που εκει και αν ειμαι ασχετος. Οσον αφορα την αναπαραγωγη περιεχομενου θελω επισης να δω πως θα κανω το feed απο το pc χωρις απωλειες και Buffering σε 4Κ κτλ. καθως θα τα χωριζει και μια αποσταση, πιστευω με ethernet καλωδιο 1gb και ενα ps3 που εχω να κανει τη δουλεια του media server με transcode στο pc θα ειμαι οκ, εκτος και αν δεν χρειαζεται καν και θα τα βλεπει η tv κατευθειαν απο το σκληρο του pc ? Θα τα τσεκαρω αυτα οταν την παρω με το καλο , εδω θα ειμαστε. Για τον ηχο για την αρχη σιγουρα θα το αφησω ως εχει και μετα προσανατολιζομαι για 5.1 surround στησιμο, θα δειξει και το κοστος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...