Προς το περιεχόμενο

speedport plus σε nova


kosgreece

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας

μολις πριν απο λιγες μερες πηγα στην nova σιγκεκριμενα στης 6/9/19 και εχω την εξης απορια πως μπορω να εχω τηλεφωνο απο το εν λογο router απο την nova?

η συνδεσμολογια δεν ειναι λαθος αλλα δεν ενεργοποιειται το τηλεφωνο υπαρχει καποιος τροπος?

το router της nova ειναι ενα zte zxhn h267n και ειναι απαισιο για ιντερνετ αλλα τηλεφωνο εχω με αυτο και ειναι λογικο

η nova μου λεει δεν μπορει να κανει κατι δυστηχως και δεν ξερω αν ειναι παραλογο αλλα μηπως υπαρχει ενα firmware που το κανει αυτο λογο πως ο οτε μπορει να εχει κλειδωσει καποια λειτουργια και δεν μπορει να δουλεψει το τηλεφωνο απο την nova σε αυτο το router

Σας ευχαριστω πολυ

Επεξ/σία από kosgreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α. Η τηλεφωνία της Nova δεν δουλεύει σε άλλη συμβατή συσκευή με VoIP τηλεφωνία, εκτός κι αν σου δώσουν τα στοιχεία σύνδεσης (username, password, server κλπ), κάτι που δεν κάνουν.

β. Στο Speedport του ΟΤΕ μπορεί να δουλέψει μόνο η δικιά του τηλεφωνία και λόγος είναι απλός. Δεν υπάρχουν πουθενά οι κατάλληλες επιλογές για να ρυθμισθεί υπηρεσία άλλου παρόχου (π.χ. Nova) και απλά τραβά αυτόματα από τον δικό του server τα απαραίτητα στοιχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...