Προς το περιεχόμενο

Όλες οι τιμές των νέων iPhone 11, iPhone Pro, iPhone Pro Max στην Ελλάδα και των παλιότερων μοντέλων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kostasbm είπε

απο το 2013 ειμαι με ενα 5ς  αγορασμενο στη apple με αλλαγη μπαταριας το 2018 παλι στην apple  και καταευχαριστημενος (θα το χαρει η μανα οταν παρω αλλο) ..παντα

επαιρνα περασμενα μοντελα γιατι δεν αντεχε η τσεπη αλλα και γιατι δεν ειχα το κολλημα να παρω το τελευταιο

  ......ποιο προτεινετε για επομενο τηλεφωνο ?????θαα λεγα οτι το πιασιμο του 5ς ηταν αυτο που μου αρεσε περισσοτερο

και μετα ολα τα υπολοιπα......

 προχτεσινες τιμες apple στη γειτονια μου 

8αρι 64  = 480 ευρω

xr     64 = 645 ευρω

11   64  = 735 ευρω

Το 11 στα 64 εχει 735;;;;

Σε ποια γειτονια ειπαμε μενεις;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Το 11 στα 64 εχει 735;;;;

Σε ποια γειτονια ειπαμε μενεις;;;

Μελβουρνη...δεν το ανεφερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, kostasbm είπε

Μελβουρνη...δεν το ανεφερα

Απο που JB Hi-Fi? 😛

Περα απο την πλακα αν εχει τοσο εννοειται το 11αρι..110 ευρω πιο ακριβο εδω τουλαχιστον :)

 

edit 

https://www.jbhifi.com.au/products/apple-iphone-11-64gb-black?variant=29692184756322

Τοσο εχει! Τσιμπα το!

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η apple εχει αυτες τισ τιμες////καμμια φορα  ο jb και o dick smith και μερικοι αλλοι εχουν προσφορες αλλα μικρες διαφορες

τωρα ειμαι εδω ..προς το τελος της χρονιας θα κατεβω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, winmac είπε

επιλογή είναι

εχεις δικιο μπορει να μεταναστευσει για να παει καπου καλυτερα πχ. η ακομα και το αλλο μπορει να αυτοκτονησει και να μην τον ταλανιζουν τετοια ζητηματα. Ολα επιλογες ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, ciyo είπε

Δηλαδή να πάρω μικρότερη οθόνη, με χαμηλή ανάλυση 720p? Δε νομίζω Τάκη! Τα 800 ευρω είναι πολλά λεφτά για να τα χαλάσω έτσι. 1000 φορές λοιπόν μεγάλη οθόνη OLED παρά το σαπακι που πουλάει η apple για τους "φτωχούς"  και μένουν και 400 ευρώ στην τσέπη για γούστα πχ ακουστικά Bose

H αναλυση καλυτερα μικροτερη, και το λεω εγω που ειχα 2k οθονη πριν 5 χρονια (lg g3). 1000 φορες καλυτερα μπαταρια παρα λιγο μεγαλυτερη οξυτητα. Που επι του πρακτεου, δεν προσφερει τιποτα. Εχει το S10 η γυναικα και κλαιν μαιν, το ιδιο ειναι.

 

Τα 'αλλα ειπα, τα συζηταμε, εγω απο το oneplus 6t πηγα στο iphone

 

20 ώρες πριν, kostasbm είπε

απο το 2013 ειμαι με ενα 5ς  αγορασμενο στη apple με αλλαγη μπαταριας το 2018 παλι στην apple  και καταευχαριστημενος (θα το χαρει η μανα οταν παρω αλλο) ..παντα

επαιρνα περασμενα μοντελα γιατι δεν αντεχε η τσεπη αλλα και γιατι δεν ειχα το κολλημα να παρω το τελευταιο

  ......ποιο προτεινετε για επομενο τηλεφωνο ?????θαα λεγα οτι το πιασιμο του 5ς ηταν αυτο που μου αρεσε περισσοτερο

και μετα ολα τα υπολοιπα......

 προχτεσινες τιμες apple στη γειτονια μου 

8αρι 64  = 480 ευρω

xr     64 = 645 ευρω

11   64  = 735 ευρω

 

Δεν υπαρχει κανενας λογος να παρεις το xr, εδω στην Αυστραλια ειδικα με τοσο μικρη διαφορα στην τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ciyo είπε

τουλαχιστον 1080P. Δε γινεται να πουλαει 720P και να κανουμε πως δεν βλεπουμε.

 

E ναι, δεν ειδες τα εκατομμυρια κοσμου που επεστρεψε πισω το xr γιατι ηταν χαμηλη η αναλυση και τα εβλεπαν ολα θολα; /s

Ξαναλεω, η αναλυση δεν με πειραζει καθολου, ισα ισα που νιωθω οτι εκανα αναβαθμιση λογω πολυ καλορυθμισμενου πανελ και πολυ καλου 'true tone' και 'night shift'.

Tα μεγαλα προβληματα του ios ειναι οι περιορισμοι, πχ το honor band μου που αποσυνδεεται γιατι κλεινει το ios την εφαρμογη, οτι δεν μπορω να παιξω spotify με siri (σε λιγο θα γινεται), οτι δεν μπορω να χειριστω τις λαμπες μου με τη siri, οτι εχει 'παραγκωνισει' τις υπηρεσιες google κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ciyo είπε

τουλαχιστον 1080P. Δε γινεται να πουλαει 720P και να κανουμε πως δεν βλεπουμε.

πρεπει απο καπου να κοψει για να δικαιολογησει τα ακριβοτερα μοντελα.

Προφανως και η οθονη θα μπορουσε να ειναι καλυτερη(μεγαλυτερη αναλυση/ppi),ειδικα σε σχεση με τις αλλες Android ναυαρχιδες,αλλα απο την στιγμη που σου προσφερει στα υπολοιπα τα ιδια με τις ακριβοτερες ειναι μια παραχωρηση την οποια μπορεις να κανεις μονο και μονο αν σκεφτεις ποσα παραπανω χρηματα ζητανε τα Pro και κυριως Pro Max για την καλυτερη οθονη.

Στην τελικη αν καποιον τον απασχολει η οθονη,ας παει στο περσινο XS Max το οποιο φυσικα μια χαρα κραταει μεχρι και σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Στην τελικη αν καποιον τον απασχολει η οθονη,ας παει στο περσινο XS Max το οποιο φυσικα μια χαρα κραταει μεχρι και σημερα.

Η οθονη ειναι σαν να βλεπω το πρωην XS Max μου στο Pro Max .. Μονο στα netflix και Amazon Prime Video ειδα διαφορες σε HDR/DV περιεχομενο αλλα προσωπικα σπανια θα δω ταινιες σειρες στο κινητο εχω το ταμπλετ για αυτο οταν ειμαι εν κινησει ή λειπω απο το σπιτι, αρα μικρο το κακο.. Το μονο θετικο σαν οθονη ειναι τα περισσοτερα nits που σε συνθηκες υψηλου φωτισμου κανουν καλυτερη την κατασταση και επειδη ειμαι και απο αυτους που θελουν maxed out την φωτεινοτητα πλην της νυχτας φυσικα ειναι ενα θετικο σε συνδυασμο με την καλυτερη μπαταρια. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν περνεις πανελ απο τον ανταγωνιστη αλλα στο calibration/controller/sw του βαζεις τα γυαλια..  Tο DisplayMate τονισε οτι προκειται για την καλυτερη οθονη αλλα ειχα τις αμφιβολιες μου, απιστευτο και ομως αληθινο ποση διαφορα υπαρχει σε καποιες συνθηκες φωτισμου και πως διαχειριζεται τις εκπληκτικες οθονες της η ιδια η Samsung..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε σκοτεινό χώρο κοιτάς την οθόνη με τη φωτεινότητα που έχει το iPhone στο βίντεο, σε λιγο θα θες οφθαλμίατρο. 

Η Samsung προσάρμοσε τις οθόνες της για να ειναι πιο φιλικές στα μάτια. 

Και δεν νομίζω κανεις να βάζει τέρμα φωτεινότητα στο σκοτάδι... καποια vs γίνονται απλά για τα clicks. 

Κατα τ αλλα, για κάθε περίπτωση το σωστό ειναι ο καθένας να κρίνει μόνος του. Πάρε στα χέρια σου τις 2 συσκευες και δες τι σε εξυπηρετεί :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Bασικα η Samsung εικαζω οτι το εκανε γιατι τα oversaturated profiles της δημιουργουν ευκολα image retention και καποιες φορες ισως και burn in σε συνδυασμο με υψηλο peak και sustained brightness και το εχω αντιμετωπισει με συσκευες της στο παρελθον. Για αυτο με τα color profiles που χρησιμοποιει μαλλον εχει κατεβασει αισθητα και το ABL περα απο το peak brighness στις high end συσκευες της και για να ειναι και πιο power efficient οταν χρησιμοποιεις την μεγαλη αναλυση και οχι αυτην κοντα στο 1080p.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Bασικα η Samsung εικαζω οτι το εκανε γιατι τα oversaturated profiles της δημιουργουν ευκολα image retention και καποιες φορες ισως και burn in σε συνδυασμο με υψηλο peak και sustained brightness και το εχω αντιμετωπισει με συσκευες της στο παρελθον. Για αυτο με τα color profiles που χρησιμοποιει μαλλον εχει κατεβασει αισθητα και το ABL περα απο το peak brighness στις high end συσκευες της και για να ειναι και πιο power efficient οταν χρησιμοποιεις την μεγαλη αναλυση και οχι αυτην κοντα στο 1080p.. 

Τα burn in ειναι ένας παράγοντας που απασχολεί τους χρήστες, μερικοί φοβούνται ακόμα και σήμερα να έχουν πχ aod λόγω αυτού. Προσωπικά δε χρησιμοποιώ aod για την μπαταρία , αλλα έχω το double tap ενεργοποιημένο κι η αλήθεια ειναι οτι βολεύει πολυ. 

Τωρα, προφανώς και η μπαταρία ειναι κι αυτή μέσα στο όλο θεμα της λειτουργίας της οθόνης. Το ερώτημα ειναι το εξής. Ειναι επαρκής η φωτεινότητα για τις καθημερινές δουλειές σου? Κάτω απο τον ήλιο βλέπεις καλα? 

Για το θέματα με τα μάτια, εγώ το έχω γράψει. Ενώ εγώ που έχω ευαισθησία μπορω και χρησιμοποιώ την οθόνη για ώρες, σημαίνει οτι πράγματι έχουν κάνει καλή δουλειά. 

Ε αν το έκαναν όντως για τα ματάκια μας ή/και για τους άλλους λόγους, λιγο με απασχολεί :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφεστατα ο καθενας κανει τις επιλογες του και εχει τις προτιμησεις του σημασια εχει οταν πληρωνεις τοσα λεφτα για μια συσκευη ποσο ευχαριστημενος εισαι με το ισως σημαντικοτερο κομματι ενος κινητου. Την οθονη του . Το ποστ ειχε να κανει καθαρα με αντικειμενικα και οχι με υποκειμενικα κριτηρια :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...