Προς το περιεχόμενο

Όλες οι τιμές των νέων iPhone 11, iPhone Pro, iPhone Pro Max στην Ελλάδα και των παλιότερων μοντέλων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η υποτιθέμενη ανωτερότητα των i συσκευών δεν υπάρχει πλέον, την έφαγε ο ανταγωνισμός, όσο πιο γρήγορα το πάρετε χαμπάρι τόσο το καλύτερο για εσάς.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Αγορασε απο Amazon αν δεν σου αρεσει. Υπαρχει και αυτο σαν επιλογη,αλλα βλεπεις εχει ακριβοτερες τιμες απο skroutz :)

Απλά αγοράζεις απευθείας από Apple ευρώπη και τελειώνει η υπόθεση.

8 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Συγνωμη τα specs αγοραζετε ή το πακετο συνολικα σαν εμπειρια χρησης περνωντας ενα πανακριβο κινητο; Μου αρεσει που απαντατε και μονοι σας σε αυτα που λετε..

Τελειο κινητο δεν υπαρχει. Π.χ εγω λατρευω τα Note για τις οθονες τους και καποια  features τους αλλα σαν οικοσυστημα αυτο της Samsung και σαν εμπειρια χρησης μετα απο ενα σημαντικο διαστημα ειναι πολυ κατωτερο αυτου της Apple.. 

Εχωντας στην κατοχη μου XS Max, iWatch series 4 , iPad Pro 2018 και Air Pods τα παντα δουλευουν σαν ελβετικο ρολοι μεταξυ τους. 

Η Samsung κανει βηματα προς το καλυτερο αλλα ακομη απεχει  απο αυτο το πακετο σαν εμπειρια. Keyword : consistency,reliability, high end performance

Τους κινεζους αν δεν λυθει το θεμα με το γουγλη τους αφηνω στην ακρη ουτε καν..

Το 11pro max δεν ξερω αν θα το παρω γιατι οι καμερες δεν αποτελουν μεγαλο κριτηριο αναβαθμισης για εμενα, αλλα δεν μπορω να παραγνωρισω την εντυπωσιακη αναβαθμιση σε εξοικονομηση ενεργειας σε σχεση με το δικο μου XS Max που σημειωτεον ΠΟΤΕ δεν με αφησε απο μπαταρια οσο και αν το πιεσα. Αν βαλουμε και τις αναβαθμισμενες οθονες και τον Α13 σαν ναυαρχιδα εχει κανει κλικ σε αρκετα σημαντικα features για νεα γενια.

Mac δεν έχεις εσύ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Η υποτιθέμενη ανωτερότητα των i συσκευών δεν υπάρχει πλέον, την έφαγε ο ανταγωνισμός, όσο πιο γρήγορα το πάρετε χαμπάρι τόσο το καλύτερο για εσάς.

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Προφανώς δεν έχεις διαβάσει τιποτα απο αυτά που έχουμε γράψει για οικοσύστημα και software.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, music_lover είπε

Η υποτιθέμενη ανωτερότητα των i συσκευών δεν υπάρχει πλέον, όσο πιο γρήγορα το πάρετε χαμπάρι τόσο το καλύτερο για εσάς.

ίσως υπάρχει στο software καλώς ή κακώς... αλλά πρέπει να βάλεις μέσα και τα macs και να μην περιοριστείς μόνο στα i

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, winmac είπε

ίσως υπάρχει στο software καλώς ή κακώς... αλλά πρέπει να βάλεις μέσα και τα macs και να μην περιοριστείς μόνο στα i

Mac προσπάθησα 2 ολόκληρα χρόνια να τα συνηθίσω... Λυπάμαι που το λέω αλλα τα windows είναι αναντικατάστατα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kaklas13 είπε

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Προφανώς δεν έχεις διαβάσει τιποτα απο αυτά που έχουμε γράψει για οικοσύστημα και software.

Ούτε εσύ διάβασες ότι είμαι χρήστης ipad (εδώ και σχεδόν 10 χρόνια) και αυτήν την υποτιθέμενη ανωτερότητα δεν την είδα πουθενά, το android μεγάλωσε, εσείς μείνατε στο 2009.

3 λεπτά πριν, winmac είπε

ίσως υπάρχει στο software καλώς ή κακώς... αλλά πρέπει να βάλεις μέσα και τα macs και να μην περιοριστείς μόνο στα i

Δεν πείθομαι μόνο για το ios να στάξω τόσα λεφτά, απλά δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Συγνωμη τα specs αγοραζετε ή το πακετο συνολικα σαν εμπειρια χρησης περνωντας ενα πανακριβο κινητο;

Περιμενεις τωρα εσυ να παρεις απαντηση για εμπειρια χρησης ή οικοσυστηματα της Apple και Samsung,οταν βλεπεις και το μονο πραγμα που αναφερουν καποιοι ειναι τα specs ή το αν οι πισω καμερες φερνουν σε κουζινες? :lol:

8 λεπτά πριν, music_lover είπε

Η υποτιθέμενη ανωτερότητα των i συσκευών δεν υπάρχει πλέον, την έφαγε ο ανταγωνισμός, όσο πιο γρήγορα το πάρετε χαμπάρι τόσο το καλύτερο για εσάς.

Ε που ειναι αυτος ο ανταγωνισμος,γιατι δεν φαινεται στις πωλησεις καθολου? https://www.cnet.com/news/iphone-xr-topped-all-other-phones-in-the-first-half-of-2019-report-says/

Ακομα και στην Ιαπωνια που δεν αγοραζουν κινητα για μοστρα οπως εμεις στην Ελλαδα,γιατι ολοι με Iphone κυκλοφορουν και δεν αγοραζουν πχ Sony?

Μηπως τελικα τον περισσοτερο κοσμο τον ενδιαφερει η ουσια και οχι φρου φρου και αρωματα?

Ολα αυτα btw στα γραφει τωρινος χρηστης s10 που ειμαι με security patch Ιουλιου και Android 9,οταν εχει ηδη κυκλoφορησει σε καποιες συσκευες το security patch Σεπτεμβριου και εχει ηδη βγει το Android 10.

Ναυαρχιδα σε hardware,αλλα σε software υποστηριξη συμπεριφορα mid range.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kaklas13 είπε

Mac προσπάθησα 2 ολόκληρα χρόνια να τα συνηθίσω... Λυπάμαι που το λέω αλλα τα windows είναι αναντικατάστατα!

Και χρησιμοποιεί ios? Ποιος ο λόγος? Τι δεν σου αρέσει στο android?

Ρωτάω γιατί δεν βρίσκω το λόγο κάποιος να έχεις ios και windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Περιμενεις τωρα εσυ να παρεις απαντηση για εμπειρια χρησης ή οικοσυστηματα της Apple και Samsung,οταν βλεπεις και το μονο πραγμα που αναφερουν καποιοι ειναι τα specs ή το αν οι πισω καμερες φερνουν σε κουζινες? :lol:

Ε που ειναι αυτος ο ανταγωνισμος,γιατι δεν φαινεται στις πωλησεις καθολου? https://www.cnet.com/news/iphone-xr-topped-all-other-phones-in-the-first-half-of-2019-report-says/

Ακομα και στην Ιαπωνια που δεν αγοραζουν κινητα για μοστρα οπως εμεις στην Ελλαδα,γιατι ολοι με Iphone κυκλοφορουν και δεν αγοραζουν πχ Sony?

Μηπως τελικα τον περισσοτερο κοσμο τον ενδιαφερει η ουσια και οχι φρου φρου και αρωματα?

Κοίτα τα speqs των υπολοίπων ναυαρχίδων και θα δεις τον ανταγωνισμό. Οι πωλήσεις δεν μου λένε τίποτα για το hardware και το software, είναι απλά υποκειμενικές προτιμήσεις καταναλωτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, music_lover είπε

Ούτε εσύ διάβασες ότι είμαι χρήστης ipad (εδώ και σχεδόν 10 χρόνια) και αυτήν την υποτιθέμενη ανωτερότητα δεν την είδα πουθενά, το android μεγάλωσε, εσείς μείνατε στο 2009.

ωραια. Πάρε τώρα ενα iphone με ένα apple watch και μετά συγκρινε την εμπειρία χρήσης με οποιοδήποτε android και οποιοδήποτε smartwatch της επιλογής σου. και τα ξαναλέμε!

Αν πάλι δεν σε ενδιαφέρει κατι τέτοιο προφανώς και δεν έχει κάτι να σου προσφέρει η apple!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ούτε εσύ διάβασες ότι είμαι χρήστης ipad (εδώ και σχεδόν 10 χρόνια) και αυτήν την υποτιθέμενη ανωτερότητα δεν την είδα πουθενά, το android μεγάλωσε, εσείς μείνατε στο 2009.

Αυτό που λες ισχύει. Δες πχ το UX το clock app  στο ios σε σχέση με άλλα.... είναι πόλυ 2009  :P

Αλλά σε άλλα το UX είναι ωραίο, το έχον συνηθίσει οι χρήστες και δεν το αλλάζουν.

όταν πουλάς δεν αξίζει να ασχοληθείς με αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, kaklas13 είπε

ωραια. Πάρε τώρα ενα iphone με ένα apple watch και μετά συγκρινε την εμπειρία χρήσης με οποιοδήποτε android και οποιοδήποτε smartwatch της επιλογής σου. και τα ξαναλέμε!

Αν πάλι δεν σε ενδιαφέρει κατι τέτοιο προφανώς και δεν έχει κάτι να σου προσφέρει η apple!

Μα δεν θέλω να γίνω χρήστης smartwatch..με το ζόρι αγοραστής? Δεν με ενδιαφέρει..

Να συμφωνήσω όμως ότι στο θέμα αυτό τα πάει καλύτερα από όλους αλλά ενδιαφέρει λίγους γιατί η πλειοψηφία δεν αγοράζει έξυπνα ρολόγια.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kaklas13 είπε

ωραια. Πάρε τώρα ενα iphone με ένα apple watch και μετά συγκρινε την εμπειρία χρήσης με οποιοδήποτε android και οποιοδήποτε smartwatch της επιλογής σου. και τα ξαναλέμε!

Αν πάλι δεν σε ενδιαφέρει κατι τέτοιο προφανώς και δεν έχει κάτι να σου προσφέρει η apple!

Εγώ έχω s10+ και galaxy watch , τι χάνω από την εμπειρία χρήσης ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, winmac είπε

Και χρησιμοποιεί ios? Ποιος ο λόγος? Τι δεν σου αρέσει στο android?

Ρωτάω γιατί δεν βρίσκω το λόγο κάποιος να έχεις ios και windows.

Μα είχα μέχρι πρόσφατα ipad pro, iphons xs, apple watch 3. To πισι είναι αναντικατάστατο για μένα γιατι είναι η κύρια παιχνιδομηχανή μου. Ολα τα υπόλοιπα ηταν apple και εκει θα επιστρέψσ εν τελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, margaritagr είπε

Εγώ έχω s10+ και galaxy watch , τι χάνω από την εμπειρία χρήσης ; 

Εγώ πάντως δεν έχω ιδέα 🤣

Αυτά τα ρολόγια με μπαταρίες που θέλουν τρεις την ώρα φόρτιση δεν μπορώ να τα ακολουθήσω..🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...