Προς το περιεχόμενο

Όλες οι τιμές των νέων iPhone 11, iPhone Pro, iPhone Pro Max στην Ελλάδα και των παλιότερων μοντέλων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο μονος λογος που δεν επεστρεφα στην Apple για χρονια και προτιμουσα Samsung ηταν οι οθονες. Οποτε για καποιους εχει και μεγαλο νοημα γιατι οταν πληρωνω προσωπικα τοσα λεφτα θεωρω απαραδεκτο ενα κινητο να μην εχει οθονη κορυφαιου επιπεδου, οσο καλο και να ειναι στους υπολοιπους τομεις σαν κινητο και να υπερεχει σε πολλους αλλους. Τα συμπερασματα δεν γραφονται αοριστα και ξαναλεω οτι ενας απο τους λογους που παρεθεσα το βιντεο ειναι γιατι μου εκανε εντυπωση το θεμα της φωτεινοτητας.

Επισης η κουβεντα ξεκινησε απο το βιντεο για συγκεκριμενο ζητημα (και ανοιξε αργοτερα με την παρεμβαση αλλου συνομιλητη οπου και γενικευτηκε). Αυτα απο πλευρας μου δεν ειχα σκοπο καν να απαντησω αλλα μιας και ηθελες επεξηγηση γιατι δεν απαντησα ειπα να γραψω. We are beating a dead horse και τελος απο εμενα.

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Bάζει φίλτρα μόνο του το iphone? Ειδικά στα νυχτερίνα χάνεται άπλετη πληροφορία. Βέβαια δείχνει πιο ωραίο σαν εικόνα, απλά δεν αναπαριστά την πραγματικοτήτα. Για παράδειγμα στο 3:37 ενώ στο note φαίνεται πως υπάρχουν patches στο εδάφος χωρίς χορτάρι, στο iphone κάποιος φύτεψε χορτάρι και έκλεισε τα κενά. Και στο δρόμο ενώ φαίνεται ταλαιπωρημένος με λακουβίτσες και λοιπα στο note, στο iPhone φαίνεται σαν να τον φτιάξαν χτές, εντελώς smooth. Επίσης το σπίτι στο βάθος είναι μια θολούρα στο iPhone.

Τι σκατά, ειδικά αυτο με το χορτάρι πολύ περίεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xαλια τα πηγε και στην χωρα μας  ,υποτονικη η ζητηση .

Ετσι γινεται και με την κυκλοφορια αλλων  εταιρειων και αυτα γινονται αναρπαστα day one  δεν βρισκεις να παρεις ειδικα κατι τσιν τσαν τσον και "vfm" σκοτωμος ποιος θα πρωτοπαρει ...

 

 

Εξαντλήθηκαν τα iPhones 11 την πρώτη ημέρα διάθεσής του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Xαλια τα πηγε και στην χωρα μας  ,υποτονικη η ζητηση .

Ετσι γινεται και με την κυκλοφορια αλλων  εταιρειων και αυτα γινονται αναρπαστα day one  δεν βρισκεις να παρεις ειδικα κατι τσιν τσαν τσον και "vfm" σκοτωμος ποιος θα πρωτοπαρει ...

Εξαντλήθηκαν τα iPhones 11 την πρώτη ημέρα διάθεσής του

Τα Τσιν Τσαν τσον όταν τα πουλάνε σε τιμές vfm τα μεγάλα μαγαζιά εννοείται ότι ξεστοκαρουν άμεσα

Και βασικά να σου πω την αλήθεια καλά κάνουν, τουλάχιστον στην Android πλευρά είναι πιο αξιόπιστο να πάρεις καθαρά Κινέζους από τους "επώνυμους" που πλέον είναι γτπ και αν εξαιρέσεις τα κορυφαία Samsung δεν έχουν κάτι άλλο να επιδείξουν πουθενά

Έτσι έχει γίνει η αγορά, θα πάρουν το πάνω χέρι αργά ή γρήγορα άσχετα με το τι έγινε με τη Huawei, αυτό ήταν απλά μία καθυστέρηση του αναπόφευκτου

Στην apple γίνεται και θα γίνεται για κάποια χρόνια ακόμα αυτό που γνωρίζουμε, κάνεις δεν πέφτει από τα σύννεφα

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Τα Τσιν Τσαν τσον όταν τα πουλάνε σε τιμές vfm τα μεγάλα μαγαζιά εννοείται ότι ξεστοκαρουν άμεσα

Τα φθηνα τσιν τσαν τσον που λες και εσυ ουτως ή αλλως παραγονται ανα εκατομ. και κοστιζουν και φθηνοτερα φυσικα(οχι μονο σε τιμη αλλα και σε κοστος κατασκευης).

Το θεμα ειναι στα ακριβοτερα μοντελα ποια καταφερνουν να ξεχωρισουν.

https://www.cnet.com/news/iphone-xr-topped-all-other-phones-in-the-first-half-of-2019-report-says/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τα φθηνα τσιν τσαν τσον που λες και εσυ ουτως ή αλλως παραγονται ανα εκατομ. και κοστιζουν και φθηνοτερα φυσικα(οχι μονο σε τιμη αλλα και σε κοστος κατασκευης).

Το θεμα ειναι στα ακριβοτερα μοντελα ποια καταφερνουν να ξεχωρισουν.

https://www.cnet.com/news/iphone-xr-topped-all-other-phones-in-the-first-half-of-2019-report-says/

Το "θέμα" αφορά τους "τσεο" και τα κέρδη τους

 

Για εμένα ως καταναλωτή τα λεγόμενα ακριβά μοντέλα είναι ανούσια εδώ και πολλά  χρόνια

Κάποτε ήταν ανάγκη να έχεις ένα ακριβό smartphone να κάνεις απλά καλά τη δουλειά σου, πλέον είναι από πολυτέλεια έως σπατάλη, ειδικα για αυτούς που δεν μπορούν να τα εκμεταλλευτούν (οι περισσότεροι δηλαδή)

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Για εμένα ως καταναλωτή τα λεγόμενα ακριβά μοντέλα είναι ανούσια εδώ και πολλά  χρόνια

Κάποτε ήταν ανάγκη να έχεις ένα ακριβό smartphone να κάνεις απλά καλά τη δουλειά σου, πλέον είναι από πολυτέλεια έως σπατάλη, ειδικα για αυτούς που δεν μπορούν να τα εκμεταλλευτούν (οι περισσότεροι δηλαδή)

Ως γνωστον κανεις δεν αναγκαζει κανενα να αγορασει το latest and greatest που ειναι και το ακριβοτερο.

Αυτο δειχνει και το παραπανω.Οτι ο κοσμος προτιμαει να κοιταξει στα φθηνοτερα iphone(xr,8),παρα στα ακριβοτερα XS/xs max.

Τωρα αν εσυ συγκεκριμενα βολευεσαι/κανεις την δουλεια σου με κινητο των 100ευρω,μπραβο σου,αλλα ειναι ασχετο με το παρον θεμα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είδα σήμερα από κοντά. 

Κόκκινο σε iphone 11 ΕΠΟΣ χρώμα. Άνετα το έπαιρνα. 

Στα pro αξίζει το χακι με 1000. Τρομερό χρώμα. Και σοβαρό και παράλληλα ξεχωρίζει. 

Η ποιότητα κατασκευής πάλι βρίσκεται στα ύψη, κρατώντας το ξέρεις ότι πιάνεις μια στιβαρή και ποιοτική συσκευή. 

Οι κάμερες.... Οι κάμερες ΔΕ χωνευονται. Πολύ μεγάλες χωρίς να μπορώ να καταλάβω το λόγο. Πραγματικά δεν κολλάνε στο σασί της συσκευής. Τουλάχιστον βέβαια είναι πίσω και δεν τις βλέπεις χρησιμοποιώντας το. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ως γνωστον κανεις δεν αναγκαζει κανενα να αγορασει το latest and greatest που ειναι και το ακριβοτερο.

Αυτο δειχνει και το παραπανω.Οτι ο κοσμος προτιμαει να κοιταξει στα φθηνοτερα iphone(xr,8),παρα στα ακριβοτερα XS/xs max.

Τωρα αν εσυ συγκεκριμενα βολευεσαι/κανεις την δουλεια σου με κινητο των 100ευρω,μπραβο σου,αλλα ειναι ασχετο με το παρον θεμα.

Το άρθρο δε λέει ότι είχαν περισσότερη ζήτηση τα ακριβότερα

 

Πάντως κάθε χρόνο μου φαίνεται περίεργο ότι μιλάνε για ενδιαφέρον και εξάντληση, δεν κολλάνε αυτά τα δύο μαζί

 

Αν όλα τα μοντέλα δεν έχουν 100% ενδιαφέρον τότε δεν γίνεται να εξαντληθούν

 

Όσο για το πώς κάνω εγώ τη δουλειά μου αυτό και αν  είναι τελείως άσχετο, εσύ είπες ότι έχει σημασία τι κάνουν οι ακριβές συσκευές εμπορικά, αλλά αυτό δεν ενδιαφέρει ουσιαστικά τον μέσο καταναλωτή

Τι ποσοστό χρηστών έχει ναυαρχίδες παγκοσμίως στην τελική;

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Το άρθρο δε λέει ότι είχαν περισσότερη ζήτηση τα ακριβότερα

Πάντως κάθε χρόνο μου φαίνεται περίεργο ότι μιλάνε για ενδιαφέρον και εξάντληση, δεν κολλάνε αυτά τα δύο μαζί

Αν όλα τα μοντέλα δεν έχουν 100% ενδιαφέρον τότε δεν γίνεται να εξαντληθούν

Όσο για το πώς κάνω εγώ τη δουλειά μου αυτό και αν  είναι τελείως άσχετο, εσύ είπες ότι έχει σημασία τι κάνουν οι ακριβές συσκευές εμπορικά, αλλά αυτό δεν ενδιαφέρει ουσιαστικά τον μέσο καταναλωτή

Τι ποσοστό χρηστών έχει ναυαρχίδες παγκοσμίως στην τελική;

Το εχουμε οτι το θεμα στο οποιο σχολιαζουμε αναφερεται στις τιμες των νεων Iphone,ναι ή οχι?

Τα περι φθηνοτερων Κινεζων,και αλλων ναυαρχιδων που ακριβως κολλανε στο παρον θεμα?

Αν νομιζεις οτι λενε μπαρουφες για την ζητηση,ανοιξε skroutz και μεγαλες αλυσιδες και δες ποσα 11 pro και 11 pro max θα βρεις αμεσα διαθεσιμα για παραγγελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το εχουμε οτι το θεμα στο οποιο σχολιαζουμε αναφερεται στις τιμες των νεων Iphone,ναι ή οχι?

Τα περι φθηνοτερων Κινεζων,και αλλων ναυαρχιδων που ακριβως κολλανε στο παρον θεμα?

Αν νομιζεις οτι λενε μπαρουφες για την ζητηση,ανοιξε skroutz και μεγαλες αλυσιδες και δες ποσα 11 pro και 11 pro max θα βρεις αμεσα διαθεσιμα για παραγγελια.

Δεν ξεκίνησα εγώ καμία κουβέντα για τα κινέζικα, απευθυνσου σε αυτόν που την ξεκίνησε

 

Όσο για τη διαθεσιμότητα εδώ βλέπω διαθέσιμη συσκευή

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/202974-apple-iphone-11-black-64gb

 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, logistoulis είπε

Όσο για τη διαθεσιμότητα εδώ βλέπω διαθέσιμη συσκευή

https://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/202974-apple-iphone-11-black-64gb

Σου εγραψα συγκεκριμενα για 11pro και pro max ομως :)

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Σου εγραψα συγκεκριμενα για 11pro και pro max ομως :)

Εγώ κατάλαβα ότι εξαντλήθηκαν τα 11, αλλιώς ας βάλουμε ότι εξαντλήθηκε το τάδε χρώμα ας πούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...