Προς το περιεχόμενο

Πως να βάλω gcam


Arguris8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην αλλάζετε settings στης google cameras. Είναι ήδη πειραγμένες στις καλύτερες που μπορεί να έχει. Από αυτούς που τις εφτιαξαν δηλαδή τον arnova. Aλλάξτε το HDR σε HDR+ και είστε ok. Το μονο εχετε να κάνετε είναι να βρείτε πια έκδοση είναι για το κινητό σας και πια έκδοση λειτουργεί. Γιατί δεν λειτουργούν όλες. Μπορεί να μην είναι του arnova γιατι υπάρχουν διαφορετικοι developers για κάθε κινητό. Οταν βρείτε πια είναι η σωστή απλά κρατήστε την στην κάρτα sd. Και να ελέγξετε ανά τακτα διαστήματα το site για updates. Αταν κάνετε updtate άμα δεν λειτουργεί η νέα έκδοση τις κάμερας ξανά βάλτε την παλιότερη που λειτουργούσε και την εχετε στη sd card. Γιατί δεν είναι πάντα 100% σίγουρο ότι η νέα version θα λειτουργεί σωστά. Επειδή η κάμερα είναι ported και οχι official πάντα θα έχει μικροπροβλήματα αλλα θα είναι πάντα καλύτερη τις stock κατά πολύ.

PS: Πάντα όταν κάνετε update να σβήνετε την παλιά gcam και να βάζετε την νέα.

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, έχω τη δυνατότητα να εγκαταστήσω GCAM απλά σε ROOTED Mi6;

 

Θυμάμαι πως και το Magisk μου έβγαζε πως ναι μεν έχω τον Magisk Manager αλλά όχι το Magisk και το "Camera Manual tester" ή όπως λέγεται έτρεξα και όλα μου τα έβγαλε κόκκινα.. Ενώ θέλω πολύ το GCam, έχω ξεχάσει αυτά τα κόλπα και νομίζω πως για να τα εγκαταστήσω θα κάνω κάνα Wipe - το οποίο το τρέμω.

 

Υπάρχει η παραμικρή πιθανότητα να βάλω αυτό το APK χωρίς όλα τα παραπάνω; Απλά με ένα apk σε rooted κινητό;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Συγνώμη, έχω τη δυνατότητα να εγκαταστήσω GCAM απλά σε ROOTED Mi6;

Θυμάμαι πως και το Magisk μου έβγαζε πως ναι μεν έχω τον Magisk Manager αλλά όχι το Magisk και το "Camera Manual tester" ή όπως λέγεται έτρεξα και όλα μου τα έβγαλε κόκκινα.. Ενώ θέλω πολύ το GCam, έχω ξεχάσει αυτά τα κόλπα και νομίζω πως για να τα εγκαταστήσω θα κάνω κάνα Wipe - το οποίο το τρέμω.

Υπάρχει η παραμικρή πιθανότητα να βάλω αυτό το APK χωρίς όλα τα παραπάνω; Απλά με ένα apk σε rooted κινητό;;;

Πρέπει να ενεργοποιηθεί το Camera2API με το Magisk Module.

Αφού είναι root άρα έχεις ξεκλειδώσει και τον bootloader.

Εδώ θα βρεις πως θα το κάνεις https://magiskroot.net/camera2api-enabler-magisk-module/

Μετά θα βάλεις την εφαρμογή Gcam.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Πρέπει να ενεργοποιηθεί το Camera2API με το Magisk Module.

Σε ευχαριστώ για το άμεσο ρισπόνς.

 

Ρε συ λέει το πρόγραμμα : 

 

"Magisk Is not installed

Magisk Manager is install and up to date"

 

Τώρα, κάτι δεν έκανα καλά με το magisk, έτσι δεν είναι; Κατέβασα το αρχείο σου, και δεν βλέπω δυνατότητα Import/Load στο magisk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή δεν ξέρω τη ρουταρησμα του έχεις κάνει ή πως το έχεις κάνει καλύτερα διάβασε εδώ την διαδικασία.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/25743-Flash-την-Ελληνική-ρομ-στο-Xiaomi-Mi6-sagit-για-πρώτη-φορά/

Ρώτα και τον vargas  που νομίζω είχε το συγκεκριμένο κινητό και είχε βάλει Gcam να σου πει.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/9/2019 στις 5:23 ΜΜ, arguristsiouramanis@gmail. είπε

Γίνεται να βάλω gcam  στο κινητό μου Huawei p9 lite 2017 και αν ναι πως επίσης γίνεται το ίδιο και σε iPhone 6. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες 

για το μηλο δεν απαντησε κανεις .

σιγουρα θα υπαρχει καποιος τροπος. . . . . . . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...