Προς το περιεχόμενο

Διπλωμα στα 17


NinjACake

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια. Ειμαι 16 ετων και τον Ιανουαριο κλεινω τα 17. Απ' οσο ξερω μπορεις να βγαλεις διπλωμα αυτοκινητου στα 17, και μπορεις να κυκλοφορεις  με καποιον διπλα σου π εχει διπλωμα χρονια κλπ κλπ. Το ποιντ μ δεν ειναι εκει, 1ον) ξερετε ενα ισχυει αυτο; 2ον) εγω θελω να παω να δωσω τα σηματα και μολις κλεισω τα 18 να κανω και την οδηγηση. 3ον) αξιζει να το κανω; Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NinjACake είπε

Καλησπερα παιδια. Ειμαι 16 ετων και τον Ιανουαριο κλεινω τα 17. Απ' οσο ξερω μπορεις να βγαλεις διπλωμα αυτοκινητου στα 17, και μπορεις να κυκλοφορεις  με καποιον διπλα σου π εχει διπλωμα χρονια κλπ κλπ. Το ποιντ μ δεν ειναι εκει, 1ον) ξερετε ενα ισχυει αυτο; 2ον) εγω θελω να παω να δωσω τα σηματα και μολις κλεισω τα 18 να κανω και την οδηγηση. 3ον) αξιζει να το κανω; Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Πρέπει να έχεις κλείσει τα 18 για να ξεκινησεις τα μαθηματα και την εξέταση.

https://odigisi.gr/σχολη-οδηγων/δίπλωμα-οδήγησης-αυτοκινήτου/

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φίλε σου εύχομαι καλές διαδρομές σαν νέο οδηγό.

Μια συμβουλή μόνο θα σού δώσω, όπως και σε κάθε καινούριο. Ακολούθησε το οδηγικό σου ένστικτο και μην παρασυρθείς από την οδηγική συμπεριφορά ακόμα και φίλων ή συγγενών. Η ασφάλεια στο δρόμο είναι καθαρά ατομική μας υπόθεση.

Σχετικά με το ερώτημα που θέτεις, είναι ένα πολύ εσωτερικό θέμα. Αν εσύ νιώθεις έτοιμος να προχωρήσεις, δεν χρειάζεσαι την έγκριση κανενός, όσο το επιτρέπει ο Νόμος. Από την άλλη, ακόμα κι αν το επιτρέπει ο Νόμος, αν κάποιος δεν νιώθει έτοιμος, καλό είναι να μην προχωρήσει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλος το δίπλωμα στα 17 με κυβέρνηση ΝΔ. Η προηγούμενη το νομοθέτησε αλλά δεν πρόκαμε να το εφαρμόσει, έτσι προχειρογραμμένο και απροετοίμαστο που ήταν το νομοθέτημα. Οι 17αρηδες ας περιμένουν ένα χρόνο, δεν τρέχει τίποτε, Να προλάβουν να βγάλουν Λύκειο κι έχουν καιρό για οδήγηση μετά....

Επεξ/σία από kalmik
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ 3 χρήσιμες απαντήσεις και 2 άσχετες. Τέλος πάντων σας ευχαριστώ πολύ παίδες.

 

Επεξ/σία από NinjACake
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NinjACake είπε

Οκ 3 χρήσιμες ερωτήσεις και 2 άσχετες. Τέλος πάντων σας ευχαριστώ πολύ παίδες.

Aπαντήσεις εννοείς μάλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...