Προς το περιεχόμενο

Ο Hideo Kojima «έδειξε» μία ώρα υλικού από το Death Stranding στο Tokyo Game Show 2019


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα Metal Gear και ιδιαίτερα μετά απο το 1 και το 2 (που ήταν κατ εμέ και τα πιο καλά)μπορεί να έβαζαν πολλές ωρες ιστορία και cinematics που και εκεί υπήρχαν πολλά παράπονα απο αρκετούς και οχι και άδικα,όμως τότε είχε εκτός των κινηματογραφικών και καλό gameplay με δράση και stealth μηχανισμούς,και Α.Ι ιδιαίτερα για την εποχή.Τώρα απο όσα πάντα έχουμε δει μέχρι τώρα,εκτός απο τους αληθινούς ηθοποιούς που για κάποιο λόγο έβαλαν,η ιστορία μπορεί να είναι φοβερή,όμως δεν βλέπω και γω να μας δείχνουν τίποτα ενδιαφέρων σε gameplay αυτά τα βίντεο.

 

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερ-hyped walking simulator και φαίνεται αρκετά βαρετό. Απλά πέταξε μέσα ένα περίεργο setting για να έχει να πει. Το δε boss fight το βρήκα ρηχό και μάλλον αυτή η λέξη θα ταιριάζει σε όλο το gameplay. Πραγματικά, δεν καταλαβαίνω τι του βρίσκουν μερικοί του Death Stranding και το αποθεώνουν τόσο πολύ.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάθε gamer που θα παίξει αυτό το αριστούργημα, θα προβληματιστεί βαθύτατα από το παιχνίδι:

QIWxeUR.jpg 

 

Μιλάμε για τον ορισμό του dynamic-emergent gameplay έτσι?

Επεξ/σία από Inside X
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα κάτι πολύ ανώτερο. Απογοήτευση. Ειδικά στα γραφικά ενώ τα cutscenes είναι πολύ καλά μέσα στο παιχνίδι είναι πολύ πίσω από τα σημερινά δεδομένα. Μόνο οι χαρακτήρες αξίζουν. Κρίμα. Τόσος ντόρος για το τίποτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτό το game μπορεί να είναι και ο μοναδικός λόγος που θα πάρω playstation μετά από 20 χρόνια. Οσο βλέπω gameplay τόσο μου αρέσει το game και ο dystopian κόσμος του. 

Γενικά οι Ιάπωνες το έχουν πάρα πολύ σε αυτού του είδους τα game. 

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, ELMastas είπε

Οκ σχεδόν σίγουρα έχει πρωτότυπη ιστορία και είναι όμορφο οπτικά,όμως και γω ρε παιδιά δεν το βλέπω για πολύ σε gameplay,μόνο που βλέπω το βίντεο για λίγο,το βαριέμαι :-(

Θα ηταν ψεμα να πω πως εχω καταλαβει τι γινεται οσον αφορα πλοτ.Βαρεθηκα και γω βλεποντας το.Μια που δεν καταλαβαιναμε τη γλωσσα μια που δεν ειχε πολυ action..

Περαν απο αυτα ομως εμενα αυτο το μυστηριο και το post apocalyptic σκηνικο μου τραβανε το ενδιαφερον.Οι 2 σκηνες που ειχε με action μου αρεσαν.

Γενικα το μονο που δεν μου αρεσε ηταν το πολυ περπατημα στο wasteland χωρις να κανει κατι ουσιαστικο(εκτος και αν εκανε μικροπραγματα γιατι που και που αλλαζαν αυτα που κουβαλουσε)

Κατα τα αλλα εχει στοιχεια απο Metal Gear και μου μοιαζει και με Dishonored καπως.Απλα πρεπει να βγει να το δουμε γιατι πολυ αναμονη και μυστηριο και οσο αργει μεγαλωνουν οι προσδοκιες σε σημειο που μπορει να ειναι οντως καλο αλλα οι προσδοκιες να εχουν φτασει σε επιπεδα που δεν θα μπορουν να ικανοποιηθουν.

Για τους ηθοποιους τωρα οκ πετυχαν το σκοπο τους που ηταν το marketing.Απο κει και περα και για μενα αδιαφορο.

Επεξ/σία από Chocobo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...