Προς το περιεχόμενο

ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ


perrydes1999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδες!!

Πήρα πρόσφατα το δίπλωμα οδήγησης και το περιμένω..ενημερώθηκα ότι θα έρθει περίπου Ιανουάριο Φεβρουάριο..παρόλα αυτά χρειάζομαι το αμάξι για να πηγαίνω στην δουλειά μου..Η ερώτηση μου είναι η εξής:

Μπορώ με κάποιο τρόπο να βγάλω ένα πιστοποιητικό από το υπουργείο που να λέει τουλάχιστον ότι το δίπλωμα εκκρεμεί έτσι ώστε να μην έχω θέματα με τα μπλόκα και αυτα;;

Ξέρω ότι σε περίπτωση τρακαρισματος δεν με καλύπτει

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να περιμένεις το δίπλωμα. Αν σε πιάσουν χωρίς αυτό πάει αυτόφωρο. Δεν υπάρχει κανένα υποκατάστατο μέχρι να σου έρθει το δίπλωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, perrydes1999 είπε

Ενημερώθηκα ότι θα έρθει περίπου Ιανουάριο Φεβρουάριο...

Και εγώ περιμένω δίπλωμα εδώ και 1 βδομάδα, είσαι σίγουρος ότι μιλάμε για τόσους μήνες καθυστέρηση για ένα δίπλωμα? 

Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πως χτες που μίλησα με ασφαλιστική να με βάλουν μεσα ως νεο οδηγό (μπαίνεις μέχρι τα 23 ή μέχρι να κλείσει 1 χρόνος απο την έκδοση διπλώματος) δεν μου ζήτησαν δίπλωμα ή κάτι. 

Βέβαια χωρίς το χαρτί στα χέρια σου είσαι παράνομος και δεν σε καλύπτει κάποια βεβαίωση (ειδικά αν αυτός που σε σταματήσει είναι αρχ..δι 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,

Και εγώ πήρα το δίπλωμα πριν από 2 εβδομάδες. Οι πληροφορίες για το ότι το δίπλωμα θα καθυστερήσει τόσο πολύ είναι σίγουρα έγκυρες;  Περιμένω ήδη 2 εβδομάδες και έχω αρχίσει να τρελαίνομαι xD..Δε θέλω να πιστέψω ότι θα κάνει τόσο πολύ καιρό να βγει. 

Επίσης με βάση την ερώτηση σου perrydes1999, κανένα προσωρινό χαρτί που δείχνει πως έχεις δίπλωμα δεν θα σε καλύψει στη περίπτωση ελέγχου της αστυνομίας. Αν ο αστυνομικός είναι στις καλές του τότε ίσως και τη γλιτώσεις. Κατά τα άλλα δεν ξεμπλέξεις με ένα απλό πρόστιμο..θα σε συμβούλευα να κάνεις λίγο υπομονή. Άλλωστε το σημαντικότερο  πρόβλημα κατά την άποψη μου είναι το θέμα της ασφάλειας. Σε περίπτωση που εμπλακείς σε ατύχημα δε ξεμπλέξεις καθόλου εύκολα...και ας μη φταις, πάλι εσύ θα τη πληρώσεις..Υπομονή..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, vilfer είπε

Μα, είναι δυνατόν να κάνει τόσο καιρό να βγει; Σε πέτρα το σκαλίζουν;

Μέγα το της γραφειοκρατίας κράτος... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...