Προς το περιεχόμενο

Φορητότητα από COSMOTE σε Nova


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω vdsl 50 στην κοσμοτε και επειδή λήγει το συμβόλαιο σε λίγες ημέρες και για ανανέωση μου το δίνουν το ίδιο πακέτο στα ίδια λεφτά έκανα αίτηση φορητότητας στην Νοva για το vdsl100. Σήμερα μου ήρθε μνμ στο κινητό ότι καταχωρήθηκε η αίτηση μου στο σύστημα τους. Γνωρίζει κανείς σε αυτή την περίπτωση αν με καλέσουν πίσω από Cosmote για καλύτερη τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμεις κάναμε την αίτηση και στείλαμε τα δικαιολογητικά 23/8/19 και έχει ως εξής η διαδικασία όπως φενεται στην φωτο

Και εδώ είναι η διευθηνση που μπορείς να το κοιτάς κατά καιρό αν και σου στείλουν και μυνήματα στο κινητό

Εμάς πχ μας έκαναν πολλά τηλ μετά την ενεργοποίηση

 

http://www.nova.gr/gr/exupiretisi-pelaton-/ergaleia-internet-tilefonias/application-status/

Screenshot_2019-09-17-22-00-41-348_com.android.chrome.png

Επεξ/σία από kosgreece
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι την ξέρω αυτή την διεύθυνση μου ήρθε άλλωστε και sms σήμερα. Τα 3 πρώτα στάδια της αίτησης έγιναν σήμερα σε εμένα 17/9. 

Πριν μια ώρα με πήρε τηλ εκπρόσωπος της κοσμοτε και μου δίνει το ίδιο πακέτο με -1€ έκπτωση. Δεν με συμφαιρει όποτε θα αφήσω να ενεργοποιηθω στην nova. 100 δεν θα πιάσω με τίποτα αλλά πιστεύω 80 να κλειδώσει το ρουτερ. 

Μια τελευταία ερώτηση.. το ρουτερ θα μου το στείλουν με κούριερ και αντικαταβολή ή θα χρεωθούν τα 20€ στον λογαριασμό;

Επίσης έχω τηλεφωνία voip στην nova θα με επαναφέρουν σε κανονική pstn;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1)Voip έχει η cosmote voip θα έχεις και με nova

2)Το ρούτερ θα έρθει με κούριερ και θα πληρώσεις εκείνον δεν μπαίνει στον λογαριασμό

3)Επησεις στον πρώτο λογαριασμό θα προστεθεί και το τέλος ενεργοποίησης όπου στην δική μας περίπτωση ο πρώτος λογαριασμός μας βγήκε 8 μέρες μετά την ενεργοποίηση και είναι 54.89ευρω

4)Το ρούτερ που σου στέλνουν είναι ένα Zxhn H267N δεν είναι ότι καλύτερο και εγώ αυτό το θέμα εχω μόνο στο wifi

5)Αν οι καμπίνες ΟΤΕ είναι κοντά σου και είναι καινούργιες αλλά για να έχεις 50 μάλλον καινούργιες ειναι στην περίπτωση μου είναι απόσταση από την πολυκατοικία 60μετρα περίπου θα ποιασεις 100αρα κανονικά όπως θα εποιανες και στον οτε αν και είχα αλλά θέματα εγώ με τον κατανεμητής της πολυκατοικίας μου και ταλαιπωρήθηκα λίγο αλλά όλα οκ πλέον και φυσικά με βοήθησε ο φίλος poulinos εδώ

 

Οτιδήποτε άλλο θελήσεις σαν απορία μπορείς να ρωτησεις

 

Επεξ/σία από kosgreece
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.. βλέπω κλειδώνεις σχεδόν 100!! :)

Και εγω απόσταση έχω γύρω στα 90μ. Θα το δω στην πράξη.. 

Μια τελευταία ερώτηση σχετικά με το ρουτερ.. πόσες ημέρες πιο μπροστά το παρελαβες πριν ενεργοποιηθεί η γραμμή σου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενεργοποιηθηκα 6/9 και το ρουτερ το παρελαβα 1/9 πολυ ποιο μπροστα το στελνουν

Επεξ/σία από kosgreece
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και εμένα λήγει το συμβόλαιο ΟΤΕ 50vdsl στις 17-10 και σκέφτομαι να πάω και εγώ στο 100 vdsl στα 29.90 πότε θα ήταν καλό να κάνω αίτηση στο site τους με σκοπό να μην μείνω χωρίς ίντερνετ η να πληρώσω κάτι παραπάνω που θα φύγω νωρίτερα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Tasosp22 είπε

Επειδή και εμένα λήγει το συμβόλαιο ΟΤΕ 50vdsl στις 17-10 και σκέφτομαι να πάω και εγώ στο 100 vdsl στα 29.90 πότε θα ήταν καλό να κάνω αίτηση στο site τους με σκοπό να μην μείνω χωρίς ίντερνετ η να πληρώσω κάτι παραπάνω που θα φύγω νωρίτερα ?

Την 1η εβδ του Οκτωβρίου κάνε την αίτηση. Χωρίς Ίντερνετ δεν θα μείνεις αφού η μετάβαση γίνεται κατευθείαν από τον έναν πάροχο στον άλλον.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμας εληγε το συνβολαιο της cosmote 26/9 και ενεργοποιηθηκαμε στην nova 6/9 η ποινη ειναι πολυ μικρη αλλα οταν βγει ο λογαριασμος της cosmote θα ενημερωσω εδω,απλα το ρουτερ της cosmote να παραδοσετε μολις ενεργοποιηθειτε στην nova εντος 10 ημερων σε ενα καταστημα γερμανο η cosmote γιατι θα σας το χρεωσουν 55ευρω μονο το ρουτερ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Tasosp22 είπε

Ωραία μακάρι να ισχύει μέχρι τότε η προσφορά γιατί στον ΟΤΕ τους βλέπω δύσκολους να ρίχνουν την τιμή από τα 32.4 που πληρώνω τώρα ..

Τα ίδια πληρώνω περίπου και μου το έκαναν 31,30€ νομίζω και δεν δέχτηκα. Αρχές Σεπτεμβρίου που είχα ρωτήσει μου είχαν πει πως αν έφευγα εκείνες τις ημέρες η διαφορα ήταν περίπου 8€ για να τους πληρώσω. Τώρα μέχρι να ενεργοποιηθω μπορεί να έχει φτάσει τα 2€..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, kosgreece είπε

4)Το ρούτερ που σου στέλνουν είναι ένα Zxhn H267N δεν είναι ότι καλύτερο και εγώ αυτό το θέμα εχω μόνο στο wifi

 

+1

απλά τρισάθλιο στο wifi

Επεξ/σία από adminaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, adminaros είπε

+1

απλά τρισάθλιο στο wifi

Μπορούμε να το αλλάξουμε ή παίζει το vdsl μόνο με αυτό; Πάντα με την προϋπόθεση ότι η τηλεφωνία δεν θα είναι voip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...